Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek lesz ez az első karácson...

Kinek lesz ez az első karácsonya az édesanyja nélkül?

Figyelt kérdés

Anyukám szeptemberben halt meg. Még elég friss, és nagyon szürreális nélküle szervezni a karácsonyt. Olyan fura volt belegondolni, hogy nem kell neki többé ajándékot vennem.


Van még valaki hasonló helyzetben? Hogy élitek meg?


2016. dec. 23. 03:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Igaz nekem nem idén, de karácsonykor került 7. éve édesanyám kórházba. 2010. január 3.-án halt meg.

Nagyon rossz volt és mai napig rossz nélküle.

51 éves volt akkor.

2016. dec. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ja és egyébként annyi kimaradt, hogy részvétem.

Tudom, még sajnos pár évig biztosan nagyon fájni fog, függ attól, hogy mennyire állnak melletted az emberek és mennyire lesz könnyű megszoknod a hiányát.

2016. dec. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én Anyukám is 51 volt.


Csak egy tesóm van, aki menekül az egész elől.

2016. dec. 23. 03:51
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Az én 8 éves unokámnak. Nagyon nehéz neki, de a csappást becsületesen viseli.
2016. dec. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kicsi gyermek, megismerte nagyon hamar az élet rossz oldalát.

Kedves kérdező, sok erőt kívánok neked.

2016. dec. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a 14., de még mindig nagyon nehéz. Gyújtok egy gyertyát neki, és ha tehetem, meglátogatom odakinn.
2016. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! A kérdezònek és minden válaszolónak.

Ugyan nem érzem át, milyen elveszíteni egy édesanyát, de a nevelőanyám alig két hónapja halt meg. Az öcséimnek nagyon fáj a hiánya, még csak 10 és 8 évesek, nem kellene ismerniük ezt az érzést. Nekem is és apukámnak is nagyon hiányzik, nagyon szerettem őt. Az idei karácsonyt velem és anyukámmal töltik, mert ha hármasban töltenék, biztosan sokkal jobban fájna nekik. :(

2016. dec. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom biztos nehéz!

Én már évek óta anyukám nélkül töltöm a karácsonyt, mert elhagyott. Így nem tudom milyen érzéssel töltene el a halála.

Anyukád felöli rokonaid is hasonlóan érezhetnek mint Te. Talán ha olyan a kapcsolatod velük (nem ismerem a családod, nem tudom mindenki tartja-e a kapcsolatod mindenkivel) akkor esetleg beszélgess erről valamelyikőjükkel.

Nem tudom, hogy mennyire sikerült feldolgozni, de ha úgy érzed még nem, akkor szerintem az ünnepek után el kellene látogatnod pszichologushoz. (Ezt remélem nem sértésnek veszed, én is jártam)


17l

2016. dec. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Szia ! Részvétem !Nekünk apuval ez lesz a 3.karácsony anyu nélkül.Anyu rokkant nyugdíjas volt,és gyakran feküdt.Két bottal tudott csak menni.62-évesen itthon hunyt el,sajnos láttam a haldoklását,és a kínjait.Megmondom neked őszintén,hogy anyu mindent megtett Karácsonykor.Finom sütiket sütött,és húsokat mindent.Betegen is mindíg kitett magáért ! Az anyáknapja,és a születésnapja idelye volt nehéz számomra.Saját tapasztalatom alapján azt tudom javasolni,hogy adj időt magadnak ! Nekem szt mondta a szomszéd néni három hónap után,hogy jsjjj ne rágódjak.De mit tudott ő arról,hogy mit láttam...Trauma volt,és sokk ! Nincsen bevált recept kedves kérdező ! Én is itt kértem annakidelyén segítséget.A legjobb válasz az volt hogy idővel enyhül a fájdalom.És ez igaz is ! 2-év múlva már kevésbé fog fájni,de eszedbe fog jutni.Én például ránézek anyu téli sapkájára,és eszembejut amikor abbsn a sapkában mosolygott.És ezeket az emlékeket igyekszem megőrízni.És én is beszéltem a sírhoz,mint az egyik válaszoló is írta.Mindenki másként dolgozza fel a gyászt ! Ha úgy érzed sírnod kell sírj ! Én is könnyezek most,de nem baj,mert tudom,hogy szeretett,és én is szerettem őt !
2016. dec. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második, de tavaly csak dolgoztam és aludtam, a tesóm sem tudott hazajönni. Úgy tettem, mintha semmi sem lenne.


Idén kicsit más, de nem esik jól ünnepelni. Nem bírom elővenni a díszeket, amik olyanok nálunk, mint egy fotóalbum. Mindig nagyon fontos volt az életünkben a karácsony. Sok nehéz idő volt, de az ünnep mindig ünnep maradt.

Soha az életemben nem lesz többé olyan, mint régen és ez most még nagyon fáj. Majd biztosan lesz más és jó, a saját családommal új hagyományok, de most még rossz.


3 éve karácsonykor nagyon szomorú volt, mert anya nagyon beteg volt. Minden ételből õrömmel evett és azt mondta, gyerekkorában evett ilyen finomakat. Szenteste azonban sírva fakadt és azt kérdezte, lesz e még karácsonya, de nem lett. 27-én hajalban mentőt hívtam, mert már nagyon rosszul volt, csak szerintem titkolta, hogy ne karácsonykor menjünk kórházba. 10-én halt meg.


Rossz, hogy nem veszek ajándékot. Hiányérzetem van. Csak aranyos angyal gyertyát vettem.


Nekem ez soha nem fog elmúlni, mert olyan csodálatos és nagyon fontos ünneppé tette anyukám a karácsonyt, hogy nélküle számomra értelmezhetetlen.


Új szokásokra lesz majd szükségem.

2016. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!