Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más anyukája is olyan, hogy...

Más anyukája is olyan, hogy nem lehet neki segíteni, de mindig panaszkodik emiatt?

Figyelt kérdés

Tipikus:

- Segíthetek valamit?

- Nem kell, köszi!

10 perc múlva:

- NEKEM SOHA SENKI NEM SEGÍT SEMMIBEN!!


Ezt miért csinálja? Velem is meg apámmal is.. Más anyja is ilyen? De ez miért jó???


2016. dec. 23. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
ismerős :D 18/F
2016. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szimplán mártír, aki imádja sajnáltatni magát. Én nem foglalkozok az ilyen emberekkel, hisztizzen, ahogy akar.
2016. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Igeeen :DDDD
2016. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%

Nekem a nagymamám ilyen. Most, hogy itt a karácsony, jön majd a szokásos karácsonyi lemez:

- nagyi, mit szeretnél karácsonyra?

-Nekem nem kell semmi! Csak legyünk együtt! Mindenem megvan.

Természetesen kap ajándékot.

Karácsony után egy héttel:

- Nincs se cipőm, se egy jó pulóverem, hiába mondom akárkinek, karácsonyra is csak egy xy-t kaptam (aktuális ajándék), beszélhetek itt akárkinek, ennyire vagyok én itt fontos.


-.-

2016. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Persze, csak azért "mert én mindent elrontok". Azóta én nem is próbálok neki segíteni
2016. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
99%

Ő ezt élvezi. Imádja, ha szenvedhet, márítkodhat, ha be tudja bizonyítani, hogy nélküle megáll az élet, éhenhaltok, és megesz a kosz.

Meg persze hízeleg ilyenkor saját magának, hogy ő dolgozik otthon is mindennel egyedül, ő milyen szorgalmas, dolgos, ti meg lusta di.sznók vagytok.

Ha besegítesz neki, akkor ezzel ledől benne ez a szentkép saját magáról, és titeket se tud jólesőn fikázni, hogy mert ti sose segítetek semmiben.


Jól tolj ki vele, és csinálj meg pár dolgot kérdés nélkül. ;)

Bármibe lefogadom, ha pl. elmosogatsz, akkor elkezdi átnézni az edényeket, és legalább a felét nagy puffogások közepette újra elmossa, mert "itt ő az egyetlen, aki valamit rendesen meg tud csinálni, így akkor inkább ne is segíts neki többet, ha csak elb.od!".

Csak annyit kell neki ilyenkor mondani, hogy boldog karácsonyt neked is! Hátha észreveszi magát, de egyébként nem fogja.


Nyugodj bele, hogy azért csinálja, mert ő ezt élvezi, de ezt magának se vallaná be soha.

2016. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#8

Tökéletes a leírásod, bár nem mosogatással fordult elő, de pl porszívózással többször volt, hogy megcsinálta utánam újból :D

2016. dec. 23. 11:12
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Ezek viccesek
2016. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos az én anyám is ilyen. Két éve egy családi video közben megkérdezte., hogy mit szeretne kapni ajándékba tőlem Karácsonyra. Azt mondta, hogy neki semmi nem kell mert mindene meg van amire szüksége van. Így karácsonyra nem kapott tárgyi ajándékot csak egy üveg nutellát. Januárban ment az áskálódás a családban, hogy tőlem semmit se kapott. A húsvéti családi összejövetelen a szent családnak levetítettem a családi videót ahol mondta, hogy neki semmi se kell. Mondanom sem kell hogy ezzel mennyire feldobtam a húsvétot.

Azóta ha kérdezek valamit akkor tisztességesen válaszol. Ettől függetlenül jó a viszonyom vele, csak az ajándékozás okoz néha problémát.

2016. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Az enyém rosszabb. Elvárja a segítést, de ha én jobbra keverem a masszát ő meg balra szokta, akkor DIREKT ROSSZUL csinálom, azért, hogy őt bosszantsam, és hogy többet ne kérje a segítségemet. Ja és házicselédnek tartom anyámat. (szerinte)
2016. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!