Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem tudja kezelni a...

Anyám nem tudja kezelni a pénzt, állandóan azt hallgatom, hogy nincs mit enni. Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyám rokkantnyugdíjas, 40 ezer forint a nyugdíja. Sajnos az állapota miatt nem tud dolgozni. Nagymamámmal él együtt, összesen 130 ezer forintot kapnak havonta. A rezsijük összesen 30 ezer forint maximum. Tehát egy hónapra közel 100 ezer forint marad ennivalóra kettejüknek.


Én már a párommal élek, mindketten dolgozunk. Havonta megyünk hozzájuk, és mindig viszünk valami kaját hó végén. Nem sokat sajnos, csak ami még nekünk is belefér. Mindenben segítünk nekik, amiben tudunk. Mindig számíthattam rá, ezért rossz nézni, hogy kifolyik a kezükből a pénz. Aztán panaszkodnak, hogy hó végén alig van mit enni.


Próbáltam neki elmagyarázni, hogy írja fel mi a fontos kiadás, mi nem. Vagy esetleg borítékokban tegye félre a pénzt a következő hétre. De még engem tart hülyének, hogy ő igenis be tudja osztani.


Mit tehetnék még, hogy megértse, ez így nem mehet örökké? Mi is megcsúszhatunk párommal anyagilag és akkor mi se tudunk segíteni. Már gyereket is tervezzük lassan és nem megy minden egyszerre, hiába szeretem őket.


(Kiegészítésnek írom, hogy amíg mamám él, addig nem akarnak velünk élni. Anyám azt mondta, hogy majd amikor ott az ideje, hozzánk költözik. Tehát nem akarom magára hagyni őket, csak megoldást akarok keresni. )


Köszönöm annak, aki tanácsot ad.


2016. dec. 23. 20:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem mindig vagyok gépnél, de többször is megnézem, ha válaszol valaki. :)
2016. dec. 23. 20:21
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
alkohol,cigi esetleg elkölti másra....? én biztos nem tennék félre...sztm ennyiből bőven kilehet jönni.... főleg ha még albérletet sem kell fizetni.más meg minimálbérből 74ezerből él albit fizet,stb...és még azok sem mondják h nincs mit enni.
2016. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Ne vedd sértésnek de nem lehet hogy azért mondja mert leakar húzni téged? Ha nem ez a helyzet akkor nem lehet hogy nagyival nem közösek az anyagiak és a 40,000 ből tényleg nem marad semmije ha a nagyi betartja magának azt amit ő kap? Ha egyik sem akkor próbálj meg vele leülni és egy lapra leírni azt amire muszáj költenie és magyarázd el neki hogy mit engedhet meg magának és mit nem értsd hogy ha azt mondja hogy ő a legmárkásabb tejet veszi akkor mond meg hogy van olcsóbb is. Esetleg azt lehetne még hogy elmész vele a nagy bevásàrláskor és csak azt veszítek meg ami kell
2016. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem alábecsülöd a rezsit azzal a 30 ezerrel. A fennmaradó összegből pedig nem csak ételt kell venni. Kell ruházkodni, közlekedni, tisztálkodni... Az dicséretes, ha visztek nekik ételt. Már 2-3 ezer forintból elég sokat lehet venni (rizs, liszt, cukor, tészta, stb.). Ez az összeg titeket nem terhel meg annyira, ők pedig biztosan nem éheznek.
2016. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, segít-e ez neked, nekünk hasonló gond volt a tatával. Nem is emlékezett pontosan, hogy mire költötte a pénzét, nem tudtuk mi sem, ő sem, hova folyt el...

Ha esetleg van autótok, mi azt csináltuk, hogy minden hónapban elvittük őt kocsival a kb. 20 km-re lévő városba, ahol volt egy tesco, és közösen bevásároltunk. Ő fizette az ő pénzéből, de így legalább tudtuk, hogy bármi legyen is, de az étel meglesz egész hónapra, meg a kutyakaja is (volt egy kis kutyája, nagyon szerette).


Szerintem ha a számlákat rögtön befizeti anyukád, és még be is vásároltok előre a hónapra, akkor a kisebb kiadások maradnak csak, pl. kenyeret, gyümölcsöt venni, és lehet, hogy így könnyebb.

Nálunk a tata semmi áron nem költözött el a házából haláláig. Később már a szomszédasszonynak adtam minden hónapban pénzt, hogy vásároljon többet, mikor maguknak vásárol, s naponta vigyen át neki egyszer meleg ételt. Sajnos nem a szülőfalumban lakom már, máshogy nem tudtam biztosítani, hogy minden nap egyen meleget, nem tudtam naponta hazajárni.

2016. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem vesz alkoholt és cigit sem. Közös kasszán vannak. A postás hozza a pénzt, mamám ad neki oda, hogy a boltból hozzon pár napra valamit. Anyám pedig 4-5 szatyornyi kaját hoz, de napok alatt elfogy.


Nem gondolja át, hogy melyik nap, mit főz. Meg a kaját se osztja be, és többször is benyúl a hűtőbe. Egyheti ételt képes megenni pár nap alatt, mert ő éhes.


Sajnos autójuk nincsen, a szeme miatt nem engedték. Sajnos zöldhályog van a szemén. Emiatt is van leszázalékolva. Nagyon konzervatív és makacs sajnos, ezért se figyel rám. Pénzt mindig adott, mikor munkanélküliként voltam otthon és nem szólt bele, mire költöm. Szóval nem lehúzni akar.

2016. dec. 23. 20:36
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Havi 30e a rezsi? Ebben biztos vagy? Nagyon kevésnek tűnik.


Önkormányzattól meg kellene kérdezni, van-e náluk kedvezményes ebéd. Bp.-en van olyan, hogy alacsony összegért házhoz viszik a rászorulóknak és nyugdíjasoknak az ebédet. Nem egy nagy ebéd, de legalább rendszeres meleg étel.

2016. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A rezsi tényleg nem sok nekik, hitelük nincs. Internet és tévé havi 7000 ft, áram havi 5000 ft körül van, mert kb. csak a tévé és a hűtő megy. Kályhával tüzelnek a nagy szobában, az havi 15 000 Ft. Víz pedig 6000 ft körül szokott lenni. De a fa ugye csak télen van. Jó, télen inkább 35 000 ft körül van, de akkor is marad még nekik.


A szemére meg csak két szemcseppet vált ki 2000 forintért havonta. Ahogy írtam is, nem tudja beosztani a pénzt sajnos.

2016. dec. 23. 20:42
 9/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha a számlákat rögtön befizeti anyukád, és még be is vásároltok előre a hónapra, akkor a kisebb kiadások maradnak csak, pl. kenyeret, gyümölcsöt venni, és lehet, hogy így könnyebb. "


Nála első a számla, tehát ezzel nincs baj. Az utána jön, hogy hiába veszi be előre, képtelen rendesen beosztani. Inkább ritkán megy nagybevásárlásra, mert lusta.


Pedig azt is mondtam neki, hogy ha felírná mit főz napokra előre. Majd naponta-kétnaponta elmenne megvenni a hozzávalókat a listával a kezében. Akkor nem menne el egyszerre olyan sok, de erre azt mondta, hogy az hülyeség.

2016. dec. 23. 20:48
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ha esetleg van autótok, mi azt csináltuk, hogy minden hónapban elvittük őt kocsival a kb. 20 km-re lévő városba, ahol volt egy tesco, és közösen bevásároltunk."


Ezt is próbáltuk, de az lett a vége, hogy neki az nem jó, amit én ajánlok. Belepakolt mindent, amit ő gondolt és otthagytunk vagy 30-40 ezret. Viszont annak a fele nem kellett volna, azt meg nem mondhattam, hogy pakoljon vissza. Hisz nem kisgyerek, hanem az anyám.


Nagyon rossz így, hogy nem hajlandó más véleményét figyelembe venni.

2016. dec. 23. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!