Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya állandóan a súlyommal...

Anya állandóan a súlyommal csesztet. Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Hogy értessem meg vele, hogy nem vagyok kórosan sovány? 51-52kg vagyok, 168.5 cm-hez. Ez bőven a normális keretek között van. Arányosan oszlik el rajtam, valamint mellem is van (C-s kosár) és a fenekem sem lapos, egy időben edzettem is rá, meg hát a genetika. Viszont ami anya művel már elviselhetetlen. Állandóan ellenőrizget, számonkéri, hogy mit ettem. Ezek mellett folyamatosan noszogat, hogy egyek már valamit, kész a vacsora, most azonnal menjek enni. Ha azt mondom, hogy nem vagyok éhes, majd később, jön a szokásos dumájával (amit már 4 éve hallgatok), hogy beteg leszek, nem normális amit csinálok. Rettentően zavar már, most pörgött rá még jobban a témára, egyébként mindig is ilyen volt. Az lehet az oka, hogy mindig 50-53kg között mozogtam, mióta megálltam a növésben, viszont nyáron mindig lemegy 1-2kg, mivel nincs étvágyam a nagy melegben. Ezt azóta sem híztam vissza, valószínűleg majd télen fogom. Vékonyabb embereknél az a pár kiló is látszik, ez igaz, viszont közel sem vagyok kórosan sovány. Mindig eszem, amikor jól esik, sose éheztettem magam, szimplán ilyen a genetikám, nem hízom. Anya viszont nem tudja ezt megérteni, és mindennap azt hallgatom, hogy beteg leszek. Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy tudta meggyőzni az édesanyját afelől, hogy nincs és nem is lesz emiatt semmi baja? Vagy szimplán, hogy tudnám elérni hogy abbahagyja? Roppant fárasztó mindennap ezt végighallgatni, na meg az ellenőrizgetés még jobban zavar. Hazaér és az első kérdése az, hogy mit ettem. Egyébként anya sem kövér, van rajta felesleges, de sokkal inkább teltkarcsú.

Aki tudna adni bármi tippet, annak nagyon hálás lennék.

19/L


2016. okt. 28. 14:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

1. félt téged, ennyi

2. tényleg nagyon vékony vagy ehhez a magassághoz (én vagyok 159 centihez 50-51kg!! úgy hogy mozgok, tehát van rajtam izom)


Leírnád légyszi, hogy miket szoktál és mennyit ennyi?

2016. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%

Igazad van, nem vagy kórosan sovány, de nagyon súrolod. Az ideális olyan 61 kg lenne, kb. 55-tól van az ideális tartomány. Kb 50 kg-tól még épp egészséges Alatta kórosan sovány.

És itt nem a mai trendről beszélek, amit a média sulykol belénk, hanem az egészséges testről.

Ráadásul a nőknek több zsír szükséges a belső nemi szervek védelméhez, a hormonális folyamatok fenntartásához.

Csak félt téged. Nem akar fiatalon elveszíteni, esetleg 10 év múlva szeretne unokákat.

2016. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%

Én a 160 cm-es magasságomhoz 51-52 kg-al tökéletes alakkal rendelkeztem. Ergo ha te 168 cm magas vagy, akkor igen is vékony vagy. Nem kórosan sovány, de eléggé vékony.

Viszont ha egyébként eszel rendesen és rendszeresen, akkor oké, akkor csak mint bármelyik szülő, félt téged anyukád (anorexiától pl., különböző betegségektől), de ha te még néha esetleg koplalsz is, nem eszel rendesen, akkor lehet jogos is a félelme.

2016. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Az én súlyom és magasságom is olyan, mint a tied. Tényleg eszel rendesen? Mert tőlem, aki ismer, inkább azt kérdezi, hogy hova tűnik belém a kaja, mert gyakran látnak jóízűen sokat enni.

Ha nem vacsorázol, meg mindig azt mondod, hogy nem vagy éhes, akkor persze, hogy aggódik. Vacsorázzatok együtt.

2016. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Úgy bírom az ilyet, hogy legyél több kg stb, mintha ez olyan könnyű lenne. 173 cm/58 kg vagyok, tehát kicsit jobban állok mint te, de nem sokkal és nem bírok hízni. Ne foglalkozz anyukáddal és a fanyalgókkal. Igyekezz, hogy ne fogyj tovább, mert tényleg nem kéne. Ez neked is állandó projekt, hogy ne fogyjak, de ha te gyárilag ilyen alkat vagy, azon nem lehet segíteni. Az sem jó, ha erőszakkal elkezdesz hízni, mert azt valószínűleg csak úgy tudnád elérni, ahogy régebben (akaratlanul) én. Egy USA nyár munka alkalmával tudtam egyedül hízni, tehát ahhoz, hogy elérjem a mások szerint normális súlyomat rengeteg cukrot és gyorskaját kellett ennem. Hazajöttem és eltűnt az összes kiló mindenféle fogyókúra nélkül, szóval egészséges étrenddel még fenntartani sem bírom a számomra "ideális" súlyt, pedig nem eszem keveset... Inkább megszoktak lepődni, hogy egy ilyen vékony lány ennyit eszik. A nővérem pont az ellenkezője. Neki arra kell figyelni, hogy ne hízzon el. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek másra kell figyelni, anyukádnak lehetne több esze annál, hogy ezzel stresszeljen téged.
2016. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt 173 centis csajom 53 kiloval, aztan marhara nem volt sovany, plane nem korosan, kifejezetten csinos volt.


El ne hidd mar hogy neked 60 kilonak kellene lenned.

2016. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Lassmich Ruhe ***** válasza:
70%
A beírt adatok alapján semmi bajod nincs a súlyoddal.
2016. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Snorri ***** válasza:
42%
Én is beírtam kíváncsiságból a bmi-be, és az alapján sovány vagy. Nem kórosan, de sovány. A normál 59 lenne. Persze ez nagyon függ az izomzattól, alkattól, meg minden. Anyukád félt, ennyi. Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor semmi gond. Menj el háziorvoshoz, nézess egy teljes vérképet, labort. Ha jó lesz az eredmény, akkor megmutathatod anyudnak, hogy tessék, semmi bajod...
2016. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Igen anyukád félt, viszont képzeld el,ha valóban megbetegszel és nem tudsz enni,akkor már tényleg kórosan sovány leszel.Egy kicsit talán benned van az,hogy nehogy elhizzál.
2016. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 EmiEmii válasza:
50%

Felesleges kilókon ugrálni, van akinek tényleg csak a csontozata könnyebb. 170 centi vagyok 57 kilóval másfél év normális súlyzós edzés után (már láthatóan izmosabban, mint az átlag), kb 20% testzsírral.


Ha nem lenne rajtam az a plusz izom, én is kb 52 kiló lennék. Lehet, hogy a kérdezőnek az alacsony testsúlya ellenére is egészséges mennyiségű zsírja van.


Ha tényleg eleget eszel, nem éhezteted magad, ne foglalkozz anyukáddal.:) Esetleg próbálj meg egy kis izmot építeni, de csak magadért, ne azért, hogy neki vagy másnak megfelelj.

2016. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!