Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért pont karácsonykor?

Miért pont karácsonykor?

Figyelt kérdés
2012 év óta nincs karácsonyom. A szüleim sokat veszekednek, főleg karácsonykor. Nem vagyunk valami gazdagok. Már több éve nem kapok semmit karácsonyra, de nem is rz számít. Hanem hogy legyen végre egy boldog karácsonyom. Tavaly szenteste napján halt meg a dédim, akkor is nagyon rossz volt a karácsony. Kezd elegem lenni, ma volt bennem egy kis karácsonyi hangulat.. de az elszált. Miért mindíg karácsonykor történik nagybaj? Akkor kell pont nagyon dúrván veszekedni. Már el vagyok keseredve. Mikor kérdezik hogy hogy telt a karcsony mindíg hazudni kell, vagy hogy kaptam-e valamit. Nem szükséges erre a kérdésre válaszolni, csak valakivel megakartam osztani a fájdalmam. Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2016. dec. 24. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Mennyi idős vagy? Próbáld meg elengedni...és csak a jóra gondolni,már amennyire lehet.
2016. dec. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid már nem boldogok együtt, viszont karácsonykor össze vannak zárva, akkor nőhet a feszültség, meg ki is robbanhat a veszekedés.

Azért remélem, hogy jobban alakul a továbbiakban, és idén boldog karácsonyod lesz. :)

2016. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Köszi a megértéseket.
2016. dec. 24. 16:36
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia :-)


Szüleid azért veszekednek karácsonykor, mert

1.- nyilván Ők is rosszul érzik magukat attól, hogy nem olyan a karácsony, mint amilyennek szeretnék

2.- ilyenkor mindenki stresszes, ideges, hajtás, mindjárt itt a szenteste, még nincs kitakarítva, még nem vásároltunk be, még nincs megfőzve, ne így csináld, hanem úgy, de úgy nem jó, meg én így akarom, stb.


Én is megfigyeltem, hogy egy időben állandóan karácsony napján ment a veszekedés: ha mindent anyámnak kellett csinálni, akkor azért, következő évben segítettem, akkor az nem volt úgy jó, egy év múlva mindent én csináltam, akkor miért nincs még kész ez, miért olyan az, ment a csesztetés...

Na, berágtam, kieszeltem, hogy nálunk ugyan nem lesz karácsonykor veszekedés!! :D Előző nap, 23-án, készülődés közben szándékosan veszekedést szítottam, jól összevesztünk, másnap meg olyan nyugalom volt a családban, hogy én csak lestem - nem számítottam rá, hogy ennyire "bejön" a dolog. Az első nyugodt karácsonyom volt hosszú évek óta :)

2016. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :).
2016. dec. 24. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sem volt normális karácsonyom soha. Csak mióta elköltöztem otthonról és "saját karácsonyom" van szép az ünnep.

Kitartást! Hidd el lesz még jobb is.

2016. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást és boldog karácsonyt! :)
2016. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nektek is boldog karácsonyt kívánok. És sajnálom
2016. dec. 24. 18:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Drága babám, boldog karácsonyt!
2016. dec. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is :).
2016. dec. 24. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!