Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ridegen viselkedünk egymással...

Ridegen viselkedünk egymással - valaki hasonló cipőben? .

Figyelt kérdés
TEhát ridegen viselkedik a családunk mindenkivel. Mikor fater hazajön munkából, sóhajtozva feljön a lépcsőn, valami köszönést mormog az orra alatt, én pc előtt szintén valami "heló-t" visszamormogok, aztán folytatom a gamelést... Anyám a tv-t nézi majd egész nap, ki se lehet robbantani onnan, tesom meg csavarog... Szép kis család... Ráadásul semmilyen érzelmeket nem nyilvánítunk ki, mert az ciki (pl: temetéskor se sírunk, vagy születésnapkor sem köszöntünk senkit, csak odaadjuk ajándékot). És az a baj hogy ez csak rosszabb lesz. Vajon a technika, a modern eszközök tehetnek róla??? (tv, okostelefon, pc)

2016. dec. 24. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Regen mi is igy voltunk, de szerettuk egymast ez nalatok is biztos megvan. Kesobb anikor felnottunk jobb lett.
2016. dec. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem a technika tehet róla. Az apám soha nem tartott karácsonyt, szülinapot, semmit. Ha ajándékoztunk, ott állt és csak nézett. Az én anyám is a tévébe, könyvekbe menekült.

Tesóm meg egy érzéketlen tök lett, vele aztán semmilyen kapcsolatom nincsen.


Megértelek. Kitartás, én is anno a játékba menekültem.

2016. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj nyitni feléjük a saját szintjük szerint, hátha megtör a jég.
2016. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mikeemykanic válasza:
82%
az a baj ebbe,hogy ezt mind ide írtad ahelyett,h közölnéd a családdal...
2016. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu..:/
2016. dec. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó: mivel semmilyen problémáról nem beszélünk, sokszor köszönés sincs...
2016. dec. 24. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem a technika tehet róla, hanem ti.
2016. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Amgy Te is tudod formàlni a kornyezeted. Legkozelebb allj fel a geptol es kezd erdeklodni irantuk. Ketdezdd meg mizu , mi volt meloban mi volt a tèvèben stb
2016. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu. Bár nálam a szüleim inkább egymással voltak ridegek. Eredmény: Felnőtt lettem, kikerültem a háztartásból, szüleim meg elváltak.

Szóval nem vennék rá mérget, hogy nálatok jobb lesz a helyzet, nálunk se lett. Sajnállak. Te ne légy ilyen ha családod alapítasz, az amiben most élsz legyen intő példa, hogy nem működik megfelelően egy család.

És nem, nem a technika tehet róla...

2016. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as: sokszor elképzeltem már, hogy odamegyek hozzájuk és elmondom a véleményem erről, de sajnos sose jött össze. Mindig volt valami fontosabb dolog ennél, meg halogattam is, mintha félnék tőle, cikinek éreztem vagy nem is tudom...


9-es: nekem sajna már nem lesz családom, eldöntöttem, mert kiskorom óta igy neveltek, ilyen depressziós környezetben, ami rám is ragadt... Annyi életérzés van még bennem, hogy így gyereket nem csinálhatok, hisz mondhatni már-már idegroncs vagyok...

2016. dec. 25. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!