Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretném apámat elhagyni,...

Szeretném apámat elhagyni, viszont rá vagyok utalva. Most lettem 18, de még csak most fogok érettségizni. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném nagyon részletezni,hogy miért. Rokonaim nincsenek akikhez mehetnék. Ezen kívül van valami más lehetőségem? Az iskola fontos nekem,nem akarom ott hagyni érettségi után sem(tovább akarok tanulni) de már 5 éve mióta csak ketten vagyunk bánt. (nem fizikailag, de arra is volt már példa.) 18/L

2016. dec. 24. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két esetben tudod elhagyni (azaz nem egy háztartásban élni vele)


1. Ha van megfelelö munkahelyed + jövedelmed, és meg tudsz élni a segítsége nélkül


2. Ha érettségi után egyetemre és kollégiumba mégy, és apád fizeti (vagy esetleg mellette tudsz annyit dolgozni, hogy megélj nélküle is)

2016. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre mondta az ősmagyar:

ha kell húsa, kelljen a csontja is...

A "szeretném" és a "lehetséges" legtöbbször nem járnak párban.

2016. dec. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van diákhitel 1-2 korrekt hitelkamatokkal (A 2 szabadob felhazsnálható), diákmunkázz mellette és költözz az ország túlfelébe, Budapesten kívül azélt már élhető albérletárak vannak, ha van még pár szobatársad. Érettségiig meg bírd ki.
2016. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ugyanaz volt velem is a helyzet. Én úgy oldottam meg hogy elmentem egy évre dolgozni. Nagykn kemény év volt. A lehető legolcsóbban próbáltam kijönni a pénzekből hogy a legtöbbet meg tudják takarítani. Mindnet elvállaltam amit csak lehetett. Mondjuk nekem van anyanyelvi anglol nyelv tudásom és jogosítványom ECDL vizsgám és elég jól el tudom adni magam. Nyáron egy multinal dolgoztam recepcioskent majd pincerkedtem plusszba meg alkalmi munkákat is elvállaltam.

Hogy őszinte legyek néha már kétségbe voltam esve nagykn . Nem volt penzem a barátaimmal programozni szóval elég sok barátságom elhalt. Emellett néha már annyira kétségbe voltam esve hogy mar azon is gondolkodtam higy elmegyek prostinak. De sose vett ra a lelek. Viszont felregisztraltam magam egy sugar daddys oldalra. De Annoyra visszahúzódó vagyoj hogy egyszerűen nem tudtam rávenni magam hogy találkozzak valakivel.

Összességében 2 millió forintot tudtam megtakarítani egy év alatt.

Ez elég volt arra hogy elkezdjem az egyetemet és nyilván nem tart ki a kurzusom végéig de addig meg találok valami olyan munkát ami suli mellett is művelhető addig tökéletesen elég.

2017. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Családsegítőhöz fordulhatsz, több megoldás is van.

Élhetsz egyedül, és gyámot kirendelhetnek melléd, amíg ilyen fiatal vagy és akitől megtanulhatod, hogyan állj meg a magad lábán.

2017. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!