Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhagyni a szüleimet vagy sem?

Elhagyni a szüleimet vagy sem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok levelező tagozaton, édesapám külföldön dolgzik immár 7 éve.Így édesanyámmal és húgommal élek együtt. Ez idő alatt én lettem a családban a férfi (munka, döntések,stb.). Mindig mindenben segítettem anyukámnak és 100%-ban mellette álltam mindenben!


Most viszont kaptam egy állást egy banknál 200 km arrébb ahol én élek. Így csak a tanulmányaimra és a munkámra tudnék koncentrálni.


A kérdésem az lenne ki mit választana? A családot ott hagyná és kezdené a saját életét (anyagilag jól állunk így egyetem után is elég lenne dolgoznom), vagy várna még 3 hónapot (édesapám decemberbe jön haza végleg) és utána keresne magának munkát?


Elhalasztanátok ezt a munkát vagy mennétek a fejetek után?



2015. szept. 22. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha elég jó az állás akkor a munkát választanám...a családot tudom segíteni távolról is...

döntésekben, fizetéssel, havi 1-2x hazamenni és akkor hétvégén elvégezni a "férfi munkákat"...


22F

2015. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
edesanyad felnott ember, ha jo a lehetoseg akkor menj.
2015. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A munkát választanám és mennék. Elég sokat segítettél otthon, ideje, h éld a saját életedet. Az a 3 hónap meg már nem sok.


28N

2015. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha ez az egyetlen akadály és amúgy szeretnéd azt az állást, akkor vágj bele. 3 hónap nem a világ, azért nem érdemes elszalasztani egy ekkora lehetőséget. anyukád meg felnőtt ember, ha téged felnevelt, akkor magáról meg a húgodról is tud gondoskodni egyedül is. főleg, ha nincsenek anyagi problémák.
2015. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyád miért nem tud "dönteni", ez miért "férfimunka"?!?!?!


Ne legyél már ennyire begyepesedett fiatal létedre, egy nö éppen úgy képes megoldani az életét, mint egy férfi.


Ha van lehetöséged jó állasra, akkor menj, ezzel anyádéknak is jót teszel, ha eddig nem tette, akkor most elkezdhet önállósodni.

2015. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Munka. El ne szalaszd. Amúgy mi az, hogy a döntések? Beteganyukád, támogatásra szorul? Ha nem akkor Anyukád a szülő nyilván Ő dönt a fontosabb kérdésekben amúgy is.
2015. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, anyukád felnőtt ember, ha gondoskodásra szorulna, még mindig ott van a húgod.
2015. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kívancsi lennék, miért férfi munka a döntés? Nos?
2015. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
attol meg segithetsz nekik ha elmesz dolgozni, gyakrabban jarsz haza stb. enis ep le akarok lecelni es le is fogok.
2015. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretném azt a melót, akkor azt választanám. Attól segíthetsz amiben tudsz. Meg édesapád is mindjárt végleg haza jön, így azt a 3 hónapot csak kibírják. De ülj le vele, mond el a lehetőségedet, beszéld meg vele a szitut.
2015. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!