Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Oda kellene adnom így is a...

Oda kellene adnom így is a gyermeket láthatásra?

Figyelt kérdés
Négy éve élünk külön, a kisfiamat a bíróság nálam helyezte el. A láthatás a szokásos forma szerint lett megállapítva. Minden páros hétvégén elvihetné ill. nyári szünetben, ünnepeken stb. Mivel össze-vissza dolgozik, úgy egyeztünk meg, hogy rugalmasan kezeljük majd ezt a dolgot és sokáig próbáltam alkalmazkodni a helyzethez, de egyre nehezebb. Tudni kell, hogy az apa azóta másodszor nősült, és a második feleségével elköltözött tőlünk kb. 100 km-re. Addig egy városban éltünk. A rugalmasságot részemről pedig úgy gondolta, hogy ha ő füttyent én adjam a gyermeket, mert ő most ér rá. Kb. csüt. este vagy pénteken szól, hogy péntek este jön a gyerekért. Ha nem tetszik ez nekem, hisz mi is tervezünk hétvégi programot, akkor én minden vagyok és ellene nevelem a gyereket stb. Többször kértem, hogy azért hét közepéig jelezzen, hogy el szeretné- e vinni a fiúnkat vagy sem, mert nem állhatok állandó készenlétben emiatt. Most pl. már 2 hónapja nem jött érte, mert nem ér rá. Végül most is úgy vitte volna el, hogy egy haverja majd leszállítja a kisfiamat oda és vissza. Volt már néhány alkalom mikor egy másik havert küldött.. és most betelt a pohár. (ülésmagasítót intézzem én a haverjával - telefonszámát nem tudom, keressem meg a havert facén, írjak ott - ha akarom, de amúgy minek az ?! - apa szerint Nagymamától tudok kérni ülésmagasítót, mert nekem nincs autóm) Elegem lett, hogy számomra és a gyerek számára "idegen" emberek vigyék a fiamat. Nem beszélt a gyerekkel egy hónapja, nem látta 2 hónapja.. és szerinte én vagyok a bunkó, meg a rossz. Nem hiszem, hogy kötelezhet bárki arra, hogy adjam oda a gyereket valakinek, akit alig ismerek, majd elviszi. Gyámügy tud ebben segíteni? Mit csináljak, hogy ez rendeződjön? Nem a láthatás ellen vagyok, ő elviheti ahogy máskor is..de nem akarom odaadni a gyereket a havernak, a szomszédnak, bárkinek.
2016. dec. 26. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles odadani idegen embernek én a helyedben nem is adnám mert ki tudja milyen alakoknak adod oda. Fordulj a gyámügyhöz nyugodtan
2016. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem, de én azért még egyszer szólnék neki, hogy ez így nem megy és vagy szíveskedjen eljönni személyesen a gyerekért vagy mutassa be neked az illetőt személyesen, aki ezentúl jár érte vagy szóljon időben, hogy találjatok egy közös ismerőst és csak utána hívd a gyámügyet. A gyerek érdekében próbáljatok meg békében kompromisszumot találni. Tudom, hogy ígyis nagyon sokat engedsz és ő meg egy tapló, de igyekezettek a kicsi érdekében békésen megoldani, ha lehet.
2016. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én nem engedném. Csak az apjának, esetleg más általad is ismert rokonakkal engedném, hogy elvigye, akiben maximálisan megbízol. Semmi haver, ismerős. Oldja meg apuka, hogy ő jöjjön érte.

A rugalmas láthatást is beszüntetném ebben a formában. Jöjjön szépen a megállapodás szerint.

2016. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Én sem engedném így.


"Gyámügy tud ebben segíteni?"

Nem. max. azt tudják mondani, hogy tartsátok be a végzés szerinti láthatást.

2016. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%
3-as az a baj, hogy ezzel a gyereket is bünteti. Ha van egy közös ismerős vagy az apa megbízik valakiben és személyesen bemutatja szerintem igazán odaadhatná. nyilván az apja is szereti a gyereket, nem bízná rá csak úgy xy-ra, ha nem tartaná azt az embert megbízhatónak. Persze random idegennek vagy akit még sose látott személyesen ne adja oda, de sajnos sokszor alakul úgy az élet, hogy az ember vlamiért nem tud csak úgy 100 kilómétert utazni, akkor büntessük a gyereket, hogy nem láthatja az apját mert épp nem tud egy rokont beszervezni? Ezért írtam, hogy kompromisszumot kell kötni, nem egyből láthatástól eltiltani, meg gyámügyre menni. Ne a gyerek igya meg a levét, neki szüksége van az apjára is legyen az bármennyire tróger.
2016. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ismerem a haverjait, bár egyiküket vagy 5 éve sem láttam. A kisfiam sem emlékszik rá. És igen, a célom az volt, hogy megbeszéljem vele, ez nem tetszik nekem, hogy haverok furikázzák a gyereket. Nem tudok vele megbeszélni semmit, azonnal támad. Elmond mindennek és még a felesége is engem akar kiokatni, pedig hozzá aztán végképp semmi közöm. Ha a fiamnak bármi baja esne, akkor én lennék a felelőtlen anya, hogy miért engedtem el a haverral... mert az biztos, hogy akkor is én lennék a hibás ,bele is őrülnék, ha baja esne.Úgy érzem vele sosem jutunk megoldásra. A jogait számontartja, de a kötelességeit nem. A kapcsolattartás pedig így nem működik, hetekig nem is érdeklődik a gyerekről... aztán hopp, most elviszem... aztán 1 hónapig megint nem. Ezt szeretném gyámügyön tisztázni, hogy mégis hol a határ ebben. Volt, hogy a fiam nem akart menni..de eddig csak egyszer fordult elő, de ha így megy, nem csodálkoznék, ha egyszer megint azt mondaná, nem szeretne elmenni. Viszont többször volt, hogy pityeregve hívott, hogy apáék alszanak még, de. 10 órakor! , nincs aki egy kakaót adna neki...a szívem szakadt meg. Szóval nagyon sok ez már így együtt. Kell legyen megoldás.
2016. dec. 26. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj be a gyámhatóságra és ott kérj segítséget.
2016. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg kedves válaszoló, de tudod néha az apai szeretetben is kétségeim vannak. Aki szereti a gyermekét, az hogy bírja ki, hogy a fia hangját sem hallja, egy hónapig? Nem kíváncsi rá, mi van vele? Mert velem nem beszél, de a fiúnkat sem hívja hetekig... volt, néhány éve hogy fél évig sem kérdezett róla, nem is látta. Akkor még itt lakott a városban. Erre mit lehet mondani? Ez szeretet? Őszinte apai szeretet?
2016. dec. 26. 20:34
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudhatod mit hallgat otthon vagy hogy neki hogy alakul az élete és mit érez. Engem évekig nem keresett az apám, előtte is nagyon ritkán vitt el, már nagy tini voltam mikor sikerült leülnünk beszélni. Nehéz volt neki mert nem volt ideje a munkája miatt, nem tudta hogy kell egyedül bánni egy gyerekkel, félt és egy idő után azt hitte már mi sem akarjuk látni. Ettől még szeretett csak épp egy elfuserált alak volt és fogalma sem volt hogyan kell apának lenni. Már rég felnőttünk ő is megöregedett de bármikor kérem számíthatok rá. Pedig évekig éltem úgy gyerekként, hogy azt hittem nem szeret. Ez tényleg csak egy zárójeles kis történet és csak azért írtam le, hogy ne írd le egyből, hogy nem szereti és ha mégis így van azt se mondd a gyereknek mert összetöri. Tégy a belátásod szerint, úgy ahogy a legjobb szerinted a gyerekednek, de ne írd le előtte mégjobban az apját és ne vonj le egyből olyan végleges következtetéseket, hogy biztos nem szereti a gyereket.
2016. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem volt ideje munka melett" ez kifogás nem hiszem el hogy valakinek több évig nincs 1 nap szabadsága.

Kérdező szerintem ha legközelebb valami random ember vagy akár ismerős jön ne add oda és ezt nem azért mondom hogy szemétkedj vele hanem azért mert ez a fiadnak rossz hogy az apja ennyit nem tud megtenni hogy érte megy meg most azért 100 km leutazni egy idegennel a fiadnak nem lehet jò ráadásul ki tudja hogy milyen ember lehet hogy alkoholista vagy 120km/h szeret vezetni. Apának mondd meg hogy ezen tùl csak neki vagy hajlandó odaadni. Nem csodálom hogy a gyerek sírva hívott most az ilyen apa aki nem képes elmenni a gyerekért gondolom hogy mennyit foglalkozhat vele amikor ott van.

2016. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!