Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Oda kellene adnom így is a...

Oda kellene adnom így is a gyermeket láthatásra?

Figyelt kérdés
Négy éve élünk külön, a kisfiamat a bíróság nálam helyezte el. A láthatás a szokásos forma szerint lett megállapítva. Minden páros hétvégén elvihetné ill. nyári szünetben, ünnepeken stb. Mivel össze-vissza dolgozik, úgy egyeztünk meg, hogy rugalmasan kezeljük majd ezt a dolgot és sokáig próbáltam alkalmazkodni a helyzethez, de egyre nehezebb. Tudni kell, hogy az apa azóta másodszor nősült, és a második feleségével elköltözött tőlünk kb. 100 km-re. Addig egy városban éltünk. A rugalmasságot részemről pedig úgy gondolta, hogy ha ő füttyent én adjam a gyermeket, mert ő most ér rá. Kb. csüt. este vagy pénteken szól, hogy péntek este jön a gyerekért. Ha nem tetszik ez nekem, hisz mi is tervezünk hétvégi programot, akkor én minden vagyok és ellene nevelem a gyereket stb. Többször kértem, hogy azért hét közepéig jelezzen, hogy el szeretné- e vinni a fiúnkat vagy sem, mert nem állhatok állandó készenlétben emiatt. Most pl. már 2 hónapja nem jött érte, mert nem ér rá. Végül most is úgy vitte volna el, hogy egy haverja majd leszállítja a kisfiamat oda és vissza. Volt már néhány alkalom mikor egy másik havert küldött.. és most betelt a pohár. (ülésmagasítót intézzem én a haverjával - telefonszámát nem tudom, keressem meg a havert facén, írjak ott - ha akarom, de amúgy minek az ?! - apa szerint Nagymamától tudok kérni ülésmagasítót, mert nekem nincs autóm) Elegem lett, hogy számomra és a gyerek számára "idegen" emberek vigyék a fiamat. Nem beszélt a gyerekkel egy hónapja, nem látta 2 hónapja.. és szerinte én vagyok a bunkó, meg a rossz. Nem hiszem, hogy kötelezhet bárki arra, hogy adjam oda a gyereket valakinek, akit alig ismerek, majd elviszi. Gyámügy tud ebben segíteni? Mit csináljak, hogy ez rendeződjön? Nem a láthatás ellen vagyok, ő elviheti ahogy máskor is..de nem akarom odaadni a gyereket a havernak, a szomszédnak, bárkinek.
2016. dec. 26. 19:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül a gyerek előtt nem járatom le az apját. Néha én mondom neki, hívd fel apát, beszéljezek. Én is apa nélkül nőttem fel, tudom, hogy mennyire hiányzott. De azt sem szeretném, hogy a gyereket előveszi mint egy cipőt, aztán félreteszem, aztán megint elő. Ha nem is tudja elvinni, van telefon, beszélni csak lenne ideje. Persze minél több idő telik el, annál kevesebb lesz a közös téma. A kisfiam idővel érezni fogja ezt. És persze látja, hogy a másik gyerekek, az új családban mennyi figyelmet kapna és ő mennyit. A volt párom a mostani felesége 3 nagy gyerekét elmondása szerint imádja, sajátjaként.(Igaz az első felesége kamasz fiát is imádta, edzésre vitte,suliba ment érte, - szegény fiú, azt hitte lesz egy apja - aztán a válásuk után, már nem foglalkzott vele) Nemrég született a közös gyermek, őt is imádja, apa szeme fénye. Persze legyen is így. És a fia itt? Sosincs vele kettesben, rá nincs idő. De már eljönni sincs idő érte. Azért ez így elég igazságtalan. Nos, ezek azok a dolgok, amit vele sosem lehet megbeszélni, nem ismeri el, hogy így van. Támad, üvölt, mocskolódik ...kb. eddig jutunk.
2016. dec. 26. 21:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt lehetne hogy a fél tesókkal többet kommunikáljon a gyerek hogy velük legalább legyen kapcsolata a gyereknek ha felnő. Az ilyen apával nem érdemes vesződni mert nem lesz jobb hamarosan a gyerek se tud majd beszélgetni vele mert nem lesz semmi közös vele. A gyerek előtt ne mocskold majd az apa megteszi ezt magától is a gyereknek lassan elkezd majd kialakulni a véleménye hogy milyen is az apja. Nyilván próbáljátok megbeszélni de ezt nem lehet hogy ő akkor viteti el amikor akarja meg avval viteti el magához akivel akarja.
2016. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva: nem kell odaadnod a gyereket, a rugalmas kezelés a ti külön megállapodásotok, a végzés meg végzés.

Sok gyerekes elvált apaként mondom, hogy szarjancsi az az alak. Nekem teljesen természetes volt, hogy össze-vissza törjem magam, hogy ne mulasszak el semmi lehetőséget .

Ne beszélj vele ilyen dolgokról, maradj a mailnál, sms-nél - ott hiába indulatoskodik.

Mekkora gyerek?

2016. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A féltesók már nagyok, szinte felnőttek. Csak ott találkoznak, amúgy nem tartják a kapcsolatot. Megpróbálok még beszélni vele, bár nem sok esélyt látok, hogy valaha is normális ember módjára komnunikáljon. Köszönöm a választ mindenkinek!
2016. dec. 26. 21:50
 15/17 A kérdező kommentje:
8 éves a kisfiam
2016. dec. 26. 21:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én így nem adnám oda.

Ha nem lehet vele beszélni, akkor tartsátok magatokat a végzésben leírtakhoz. Aztán mehet a bíróságra "pampogni".

2016. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Holnap be fogok menni a gyámügyre, tanácsot kérni..stb. Nem szeretnék egyebet, csak meghallgatni egy hozzáértőt , mit tehetek meg és mit nem, apának mihez van joga. Megtagadhatom- e, hogy bárki vigye a gyereket stb.és ha a fiam apja kötözködik, akkor tudjam szembesíteni a dolgokkal. Talán úgy jobban megérti.
2016. dec. 27. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!