Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám lenéz, mert nő létemre...

Anyám lenéz, mert nő létemre gyári munkás vagyok és állandóan ezzel piszkál, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés
21/L lány vagyok, anyám mindig is hatalmas zseninek tartott és szerinte én vagyok a legtehetségesebb ember a világon, csak mert általános iskolában kitűnő tanuló voltam, szerinte én vagyok a leggyönyörűbb lány stb. apámmal élek, aki semmiben sem támogat, sőt inkább lehúz, anyám sem támogat, de ő nem él velem. mikor nála vagyok állandóan ezzel piszkál, hogy megnézheted magad hová jutottál, mert nem tanultál, egy gyári munkás vagy, neked ennél sokkal több eszed van, mérnöknek kéne lenned stb. csak hogy nekem érettségi után el kellett mennem dolgozni, mert nincs aki eltartson, igaz apámmal élek de saját keresetből tartom el magam, soha nem kérek tőlük pénzt meg nem is kapok. egy vidéki ipari kis városban élek, sok itt a gyár. operátorként kezdtem, akkor állandóan hallgattam, hogy mennyire retkes szar munkám van, 3 műszak, meg milyen sz**r gyárban dolgozni, megnézhetem milyen hülyék ott az emberek. tényleg sz**r ez a munka, de ő nem hiszem, hogy oda állt volna a szalag mellé, napi 8 órában 20-30 kilós súlyokat emelgetni... most minőségellenőr vagyok, ami egész jó, nem annyira monoton, méregetni kell, papírmunkázni, kiválogatni a rosszakat, nem vagyok hulla fáradt, minden nap más feladatom van. most ezzel piszkál állandóan, hogy de ez is gyári munka, a legalja felett egy fokkal. ha tovább tanultam volna, akkor nem kéne ilyen ótvar helyeken dolgoznom, hülyék között, meg hogy nekem mennyi eszem van, nekem nem a gyárban, hanem az egyetemen a helyem. a korombelieket mind támogatják anyagilag a szüleik, albérlet, tandíj, kaja, stb. engem meg semmiben. így is nagy adósságban vagyok, azt is ki kell hogy fizessem. elmennék munka mellett valami levelezős iskolába is, de jelenleg nincs rá pénzem, se időm és azt sem tudom mit akarok. állandóan piszkál, hogy miért nem tanulsz tovább? te ennél többre vagy képes, több eszed van... már nagyon idegesít. meg hogy ha nem is tanulok tovább, akkor inkább menjek el bolti eladónak, csak ne gyárba. hát nem tudom mi a rosszabb, minden hétvégén dolgozni, meg árut feltölteni, kasszázni, mint válogatni. le lehet nézni a gyári munkásokat, de sokszor nem az áll a szalag mellett akinek kéne. sokan szakmával ott állnak, mert egy gyári melós pótlékokkal együtt lehet jobban keres, mint más szakmával. szinte minden gyárban készül, valakinek ezt a munkát is el kell végeznie
2016. dec. 28. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha meg mérnök lettél volna akkor természetesen tovább folytatta volna hogy miért csak gyárban vagy mérnök, hisz gyártulajdonos is lehetnél. A helyedben húznám az idegeit például fokoznám azt ami nem tetszik neki. Például tréfásan azt mondanám neki hogy jelenleg még gyárban dolgozom de most érdeklődöm a csatornázási műveknél fizikai munkakörbe.

Komolyra fordítva a szót, ha anyukád szeretne valamit, akkor méltóztasson támogatni téged abban. És el fogod végezni az egyetemet vagy akár gyártulajdonos is lehetsz. De elárulom hogy a többi gyártulajdonos sem úgy keletkezett hogy az anyja kipottyantotta a babainkubátor elé télen és a többi jött magától. Hanem úgy hogy a szülő keményen támogatta gyereke sorsát, befektetett, áldozatot hozott.

2016. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Carragher_x ***** válasza:
34%
Nem, egyáltalán nem néz le. Akkor nézne le, ha azt mondogatná, hogy "jól van kislányom, csináld csak ezt, úgyis csak erre vagy jó". Egyszerűen nem akarja, hogy a lánya 21 évesen feladja az életét, szeretné ha kezdenél vele vmit. Mert betanított munkásként leélni az életedet valóban nem egy túl szép perspektíva.
2016. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek veled. Nem minden gyárimunkás buta. Ismerek egy művelt gyárimunkás nőt. Szinte semmilyen sodoku, keresztrejtvény nem kihívás neki. Rengeteg könyvet olvasott, sok verset tud fejből. A kvízműsorokban a legtöbn választ tudja. Sajnos nem volt lehetősége érettségi után tanulni. Sok embernek nincs, bármilyen hihetetlen. A szakma, diploma sem garancia a jobb munkára. Nem egy diplomás közmunkást, gyárimunkást ismerek. Nem lakhat mindenki Pesten sem. Sok városban a gyárnál nehezebb jobb helyet találni.
2016. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

"Ismerek egy művelt gyárimunkás nőt."

Egy egészet? És mennyi dohányzástól rekedt, sárga fogú és körmű, korlátoltan élő és gondolkodó gyári munkást lehet látni mindenfelé? Tényleg eseményszámba megy, ha van köztük 1-1 értelmesebb, műveltebb. De tény, hogy ambíció beléjük sem szorult.

2016. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Erdekes, más meg önerőből megoldja a tanulást, és nem nyavajog hogy hát őt nem támogatja senki.

Neked nulla ambíciód van. Jó helyen vagy a gyárban.

2016. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

"De tény, hogy ambíció beléjük sem szorult."

A fajtádba pedig emberség nem szorult. Inkább te vagy korlátolt. Fogd fel végre, hogy nem volt és most sincs lehetősége mindenkinek tanulni. Ez nemcsak ambíciótól, észtől függ.

És nemcsak egy okos gyárimunkást ismerek, de az említett nő értelmesebb, mint sok diplomás ismerős. Néhányuktól még az érettségit is sajnálom. Nem lehet általánosítani.


Valóban sokan megoldják önerőből a tanulást, de nem mindenkinek lehet.

2016. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Sok egyetemi főiskolás végzettségű dolgozik gyárban 3 szakban,vagy 12 órában szalag mellett! Nem minden az egyetemi végzettség,főleg ha valami tömegszakot végezz el.

Ha tetszik a jelenlegi állásod,szereted csinálni,akkor jó,szerintem idővel még előrelépésre is lehet lehetőséged,tapasztalatnak semmikép nem hátrány,még fiatal vagy elötted az élet,még lehetnek nagy változások az életedben,én javaslatom tanulj nyelvet,az a legfontosabb,nem kell belőle nyelvizsgát tenned,csak beszéld értsd,az a fontos.

2016. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Jaj te lány, én is minőségellenőr vagyok igaz nekem ügyviteli végzettségem van( fősulira is jártam,elvégeztem), de ahol én dolgozom irodában ott vannak tanár, és egészségügyi végzettséggel is ellenőrök! Nem minden az, ha van egy főiskolád, egyetemed. A tapasztalatom az, hogy egy gyárban 3 műszakban többet keresek, mint más irodában(ez helytől függ) A munka sosem szégyen, inkább az, ha kéregetni kell, mert még a fehérneműdet sem tudod kimosni.Egyébként min.ellenőröknél már kérnek érettségi bizonyítványt.
2016. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Talán amit itt leírtál, hogy nincs pénzed tovább tanulni, azt mondd meg neki. Vagy: "Anya, egyetemre megyek, ennyi meg ennyi lesz a koli, ennyi a tankönyv, ennyi a kaja, kp-ban kérem. Ha diákmunkával tudok valamit keresni, akkor lehet besegítek majd a költségekbe." Hidd el, rögtön nem akrná hogy egyetemre menj. De most komolyan, azért ezt nem nehét elmagyarázni anyádnak, hogy nincs pénzed sulizni. Ha meg már elmagyaráztad de nem fogja fel, akkor hülye, ignoráld ha ezzel a témával jön. Esteleg kérdezed meg, hogy ő a helyedben nulla támogatással mégis mit tenne, hogy egyetemre járhasson.
2016. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha tenyleg akarnal tanulhatnal

Ambicio kell nem kifogas

Sokan tanulnak tanultak munka es gyerek mellett es kutya nem tamogatta oket.

2016. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!