Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyek többségén hova...

A munkahelyek többségén hova vagy miért kell ÁLLANDÓAN sietni?

Figyelt kérdés

A munkahelyek többségén miért kell állandó jelleggel, mindig sietni?

Hova kell ennyire sietni? Voltam már áruházban pakolós munkán, és ott is állandóan siettettek, pedig egyrészt nap végére kellett a feladatot megcsinálni (ez pedig nyugodt tempóban is simán meglett volna), másrészt bőven volt minden a polcokon az áruházban meg készenlétben is, ha kifogy, így semmi ok nem lett volna arra, hogy sietni kelljen. Mégis hajtottak minket, mint az állat, ha valaki lassabb volt, már kiabáltak vele meg elégedetlenkedtek.


De rengeteg ismerősömtől is ugyanezt hallom. Totál feleslegesen siettetik az embereket, mindenki dolgozzon mindig minél gyorsabban, de ennek mi értelme van? Plusz munka sokszor nincs utána, és nem határidős a munka.


A gyorsétterem ugyan más kategória, de dolgoztam rövid ideig pénztárosként a mekiben. Ott is állandóan siettettek, de nem értettem soha, hogy mi alapján, mert ha leordítják a fejemet, hogy gyorsabban, akkor sem lesz kész sajnos gyorsabban a krumpli például.


Egyszerűen nem értem. Ezért lesz mindenki hihetetlenül stresszes és idegbeteg, mert folyton siettetnek mindenkit!

Ismerősöm SPAR-ban pénztáros, és őket is siettetik, pedig képtelenség gyorsabban végezni azt a munkát, és alapba nem dolgoznak rosszul! Ha meg lassabbak, akkor sem lesz kevesebb vevő, vagy kevesebb vásárolt áru.



Mi a francnak kell állandóan sietni? Másik ismerősömnek fel kellett díszíteni egy ilyen műfát egy üzletben, felrakta 5 perc alatt, a főnök meg gúnyosan megjegyezte, hogy ilyen lassúsággal sosem lesz kész semmivel!


Csak én nem értem ezt? Nem elszomorító ez a jelenség?

Miért van ez? Miért kell tök feleslegesen stresszelni a munkásokat ha egyszer VAN idő?



2016. ápr. 9. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapelv, ha a dolgozóból sikerül rövid időn belül idegbeteget csinálni, ott jó a vezetés.

Idáig, egyetlen helyet láttam, ahol emberként beszéltek az emberekkel. A főnök, mindig kedves volt, mindenkit meg kért, meg csinálná ezt, vagy azt a munkát és meg is köszönte. A takarítótól kezdve, mindenki boldogan ugrott és a legjobb tudása szerint elvégezte a munkáját.

Majd jött egy másik főnök, aki istennek képzelte magát. Megmutatta, ő a valaki. Végül, nem jött rá, a vezetése alatt, miért esett vissza termelés 20-25%-al.

2016. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam olyan munkahellyel, ahol lett volna idő. Ugyanis mindenhol azt tapasztaltam, hogy azért siettettek, hogy ha elvégeztem a munkám, utána plusz feladatokat is ellássak.
2016. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a költséghatékonyság a legfontosabb, nem a dolgozó lelki békéje.

Ha 100%-on teljesítesz, akkor megkérnek, hogy legyen 120%.

Ha mindenki jól teljesít, kitalálnak pár új mutatót, amik lehetőleg ütik egymást, hogy utána lehessen mítingelni, miben kell még fejlődni.

Meg hát miről készülne jelentés, ha mindenki csak tenné a dolgát, és nem lenne mindig minden MÉRVE?

2016. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ilyen kimutatás, miszerint Magyarországon a főnökök úgy 90%-a a "nélkülem ez a cég megdöglik" kategóriába tartozik, azaz nem becsülik meg a dolgozót, magukra kb Istenként tekintenek, a dolgozó az csak egy pótolható biorobot, stb. Az ilyen főnökök meg talpnyaló felsőbb alkalmazottai szoktak mindenkit siettetni, mert nem elég a 100%, 120%-kell.

A McDonalds amúgy pont ugyanez. Állandóan siettetnek mindenkit, emiatt az átlag dolgozó nagyon stresszes, és emiatt a McDonalds állandó emberhiánnyal küszködik, mert nincs az az épeszű ember, aki tönkre akarja magát tenni idegileg.


Én egy hasonló diákmunkával foglalkozó céget ismertem. Normális volt a főnök, a diákok imádtak ott dolgozni. Aztán a főnök elment, jött helyette egy 35 éves nő, aki megmutatta, hogy ott ő a félisten, és mindenkinek kuss a neve. Na onnantól teljesen megváltozott a hangulat, senki sem szeret már ott dolgozni, és folyamatosan cserélődnek az emberek.


Ahol állandóan sietni kell, ott a dolgozót csak egy kifacsarható, pótolható biorobotként kezelik.

2016. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt megmondod, hogy stresszes környezetben a hatékonyságod csökken, akkor keresnek stressz tűrő embert. De nem fogják fel, hogy a stressz munkahelyi károsító eszközök, és veszélyességi pótlék kéne mellé.

Lehet szép szóval is motiválni. De ha többet kérnek, mint a szerződésben van, azt honorálják meg.


Ha egyszer megcsúsznak, sietni kell. Akkor rosszabb lesz a minőség. Majd több munka lesz később vele. Később máson kell majd dolgozni, ezért a hibákra nem lesz idő. Újabb szintre emelkedik a stressz és az elmaradás. A minőség egyet ismét romlik. Amikor már észre veszi ezt a munkáltató, drága pénzért továbbképzi a dolgozókat, de nem változik semmi.


Ezt hívják az átkozottak spiráljának.


Sokszor, ha higgadtabban tudsz dolgozni, jobb minőség gyorsabban kész lesz. Lesz idő tovább képzésre is. Nálunk 2 éve kezdődött, hogy kötelező hétvégi túlóra, 2.5x fizuért. Ma ott tartunk, hogy nem kérnék / adnak túlórát, hanem péntek délután aztmondják, hétfőre legyen meg. Te meg vagy hülye vagy és pszichés betegségeket szedsz össze, miközben a munkahelyednek ingyen dolgozva kimerültségtől idegroncsként végzed, vagy megtanulsz belexarni, és azért leszel depressziós, mert sosem érsz el sikereket, vagy munkahelyet váltasz, vagy tényleg lexarod, és egészséges maradsz, és azért dolgozol, hogy az életviteled támogatni tudd és nem azért élsz, hogy dolgozz.


A félévi értékelésnél is megkaptam, pénteken korán elmész haza... De azt.nem vette figyelembe a vezetés, hogy hétfőn kedden 4 órát extrán dolgozom teljes erőbedobással.... Rabszolga kell, meg robot ezeknek, nem munkaerő!


Már keresem is az új állásokat.

Mérnök hiány van, biztos találok mást.

2016. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok főnök/munkahely egyszerűen nem fogja fel azt a nagyon egyszerű ok-okozati összefüggést, hogy "A boldog dolgozó hatékony dolgozó."

Minél jobban stresszelnek és siettetnek valakit, annál sz@rabb lesz az illető teljesítménye és munkája, annál több hibát fog véteni munka közben. Utána a vezetőség meg dühös és idegbeteg lesz, még jobban hajtják az embereket, akik még jobban stresszesek lesznek, melynek következtében még rosszabb lesz a minőség és a teljesítmény valamint a munkamorál. Ez egy ördögi kör. Az ilyen fejeseknek nem dolgozók kellenek, hanem emberfeletti képességgel rendelkező, tudat nélküli rabszolgák. Nyugat-, és Észak-Európában normálisabb főnökök vannak, mert ott már rájöttek arra, hogy a cégnek is sokkal jobb, ha a dolgozók szeretnek az adott helyen dolgozni, és kevésbé stresszesek. Nálunk meg Dél-, és Kelet-Európában a mai napig az a trend, hogy a munkással ki kell dolgoztatni a belét is, majd el kell mondani neki, milyen sz@rul dolgozik, mert biztos ez fogja motiválni, hogy még jobb legyen. Aztán csodálkoznak, hogy bizonyos munkahelyeken havonta más emberek dolgoznak, az emberek idegbetegek, stresszesek, és utálják a munkájukat, alacsony a munkamorál, és így tovább.


Elszomorító ez a jelenség, és eléggé embertelen.

Én dolgoztam olyan helyen, ahol megértő és normális volt a főnök, és sosem mentem úgy be, hogy "jaj már megint dolgozni kell". Ha meg hibáztam, elmagyarázták, hogy hogy kell helyesen, és nem leb..sztak, hogy milyen sz@r vagyok. Mérföldekkel jobb egy ilyen helyen dolgozni!

2016. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ez nemcsak munkahely és főnök kérdése mint ahogy sokan itt gondolják. Egyszerűen felgyorsult a világ. Ha több időm van a munkára a munkahelyen akkor is gyorsan megpróbálok túl lenni rajta. Pedig nem siettet senki. Ez "rögzült" belém, ezt tanultam el másoktól. Utána meg több idő marad a kávéra meg pletyire:)
2016. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Undorító ez az állandó rohanás, tülekedés.Mégis mi értelme van?Csak hajtás, a profit, a feneketlen bendőjű despotáknak! Az ember, a lélek nem fontos, az ne is legyen, csak termelékeny robotok.Hát vegyenek maguknak tehenet, akiknek csak a hozam számít.Én nem leszek haszonállat.Megfordultam már olyan munkahelyen, szerencsére nem voltam ott soká, ahol akkor is hajtottak, mikor lett volna idő arra is, hogy kényelmesebben készüljünk el.Most olyan melóm van, ahol nem számít milyen tempóban, csak legyen kész amire szükség van.Jó, néha bele kell húzni, ha épp nehezebb nap van, de a főnök nem szól bele, nem lát, csak én tudom, hogy most van sok meló, de másnap laza nap lesz és majd kipihenjük.Szóval ez még belefér.Azért másokon látom, akkor is rohannak ész nélkül, semmire nem figyelve, ha épp nem muszáj.Hát én nem.Én ha úgy tartja kedvem, megállok útközben megnézni egy aranyos madarat, vagy szép virágot, vagy csak úgy sétálgatok lassan, mert nem hajt a tatár.Nem azért vagyok, hogy idegbetegen végigrohanjam az életem.
2016. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a kérdés! Nálunk ugyan ez van. A 8 órából kb. 4 órára való munka van, még is egyesek olyan szinten kapkodnak, csapkodnak, mintha futni kellene valahova. Semmi értelme, de ez az "elvárás". Én próbálok nem ilyen lenni, sajnos kevés vagyok ott a változásokhoz.
2016. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
#7 2 hónapja nem volt időm 5 percet beszélni a kollégákkal. A pletyi kell. Ha azt akarod, hogy a munkatársak ne utalják egymást, kell arra is fordítani, hogy ismerjék egymást. Ha nem látom azt, hogy a munkahelyen dolgozóknak van életük, azt fogom hinni, ez az elvárás, hogyne legyen életem, csak a munkának éljek. Ez demotivál, ráadásul hosszú távon. Teljes lelkesedést kiöli. Ha alkotásra termett embereket akarsz kihasználni és rövid időn belül elkergetni, gondolkozz úgy, hogy a reggeli 15 perc csitt -csett káros a cégnek. Azzal majd felgyorsítod a fluktuációt. Csak egy idő után híre megy, hogy rossz nálatok dolgozni. Nem kapsz után pótlást.
2016. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!