Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
63%
Ráérsz 36 évesen szülni. Nincs ezzel semmi baj. :)
2014. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
84%
Komolyan az alapjan vallalnal gyereket, hogy mit szavazunk itt meg?
2014. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 A kérdező kommentje:
második: nem...ezt nem mondtam egy szóval sem, csak kíváncsi vagyok más véleményekre:)
2014. júl. 8. 15:04
 4/122 anonim ***** válasza:
86%

Ez mindenkinek az egyéni döntése. Persze 35 év felett nő a kockázata bizonyos rendellenességeknek.

De ettől függetlenül felelőtlenségnek nem nevezném azt, ha valaki később vállal gyereket.

2014. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
86%
Azert ne felejtsd el azt is kalkulalni hogy mi van ha neadj isten nem jon ossze csak x ev utan.
2014. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim válasza:
86%
Ne foglalkozz azzal, hogy más mit gondol! Csak arra vigyázz, hogy léphetnek fel komplikációk, gikszerek és akkor viszont már késő lehet. Van olyan a baráti körünkben akiknek 2 évbe telt meg 2 évbe mire összejött.
2014. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
84%
Ez egyénfüggő. Én 32 évesen szültem, 1-et, és néha padlógáz van... Persze lehet, hogy néha a fiatal anyukák is éreznek így, háztartás, munka, házasság, egyebek na és a gyerek. Nem mindenki egyforma, én hirtelen vesztettem az energiámból 36 körül... Előre sajnos nem tudod kiszámítani, hogy nem-e te is így leszel. H atöbb gyereket akarsz a 36 necces kezdet, egy gyerekhez jó is lehet. De ez a te döntésed.
2014. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
62%

Nem ciki, sokan csinálják. Sőt nem ritka a 40 feletti szülés sem. Az viszont tuti, hogy kistesvérben nem nagyon fogtok gondolkodni.


Viszont ez ciki: "nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent."


A gyerekvállalás nem "minden eldobása", csak ha úgy csinálod.

Én mérnökként végeztem, jó munkahelyem van, látnak bennem lehetőséget a feljebb lépésre. Viszont 27-28 évesen tervezünk gyereket. Miért? Mert 1-2 év kihagyással még vígan vissza tudok ugrani a rendszerbe, és behozni a lemaradást, viszont még fiatal vagyok, hogy türelemmel tudjam a gyereknevelést és a "karriert" is egyszerre vinni. Engem szüleim későn vállaltak be és a kamaszkorra már belefáradtak a gyerekezésbe.


Én akkor érzem magam majd sikeresnek, ha a munka és a család terén is le tudok tenni valamit az asztalra. Azt tudom, hogy ez nem lesz sétagalopp, de nem is egyedül akarok mindent megoldani.


25N

2014. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 A kérdező kommentje:
De nincs más választásom nagyon, mint hogy akkor kivárjuk azt a 2 évet, ha nem jön össze. Bár, voltam már terhes, szóval összejött könnyen, bízom benne, hogy ugyanúgy menni fog. Persze öregszik majd a testem, de ha választhatok, hogy a mostani "fizetésünkre" (ha ezt annak lehet nevezni) szülök, vagy később...egyértelmű.
2014. júl. 8. 15:13
 10/122 A kérdező kommentje:
8-as: "A gyerekvállalás nem "minden eldobása", csak ha úgy csinálod." de igen, leírtam részletesen, hogy az:) nem kell cikinek nevezni, hanem olvasni kell!
2014. júl. 8. 15:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!