Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a húgommal...

Hogyan értessem meg a húgommal, hogy segítenie kell Édesapánkkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Apukánknak mentális problémái vannak. Nem lehet vele kijönni, ha meglátogat minket a Párommal akkor mindig veszekedés van, nem lehet vele megbeszélni semmit. Személyiségzavaros és ez egyre rosszabbra fordul. Húgomat nem érdekli ez, nem akar segíteni ennek a megoldásában, Ő már messze lakik, ritkábban találkoznak, azt mondta ő nem ezért jön haza hogy ezzel foglalkozzon. Pedig rá jobban hallgatna mint rám, ők jobban megértik egymást. Van valakinek tanácsa, hogy személyiségzavaros szülővel hogyan lehet megfelelő kapcsolatot kialakítani?
2016. dec. 30. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy segítenie "kell". Hidd el, ha nem akar, ha nem érdekli, sehogy sem fogod tudni meggyőzni, vagy rákényszeríteni sajnos.
2016. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amig ez a zavar meg nem oldodik nala, addig erosen ketlem, hogy lehetne javitani a helyzeten.

Vagy mondd el apudnak pontosan azt, hogy szeretned, ha jobb lenne a kapcsolatotok. A legegyenesebb ut szerintem az lenne, ha ezt az egeszet belemondanad a szemebe, es akkor lehet, hogy o is elgondolkozna sajat magan.

A hugoddal kapcsolatban meg annyit akartam mondani h nem erdemes raeroltetni a sajat akaratodat. Ha valamit nem szeretne, akkor tok felesleges. Csak a sajat idodet meg az energiadat pazarlod el erre feleslegesen.

Majd o szepen eldonti, hogy mit akar. Ez az o elete.

2016. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a húgosnak igaza van. Állítsa fejre az életét, mert te nem tudsz megoldani valamit? Ha tudod, hogy milyen mentális problémákkal küzd édesapátok, kérd szakember segítségét! Ne a testvéredet akard átrángatni az országon!
2016. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akar szakemberhez fordulni sajnos. Ez nem csak az én problémám, hiszem az ő apukája is. Nekem is vannak gondjaim, elfoglalt vagyok és azért mert én közelebb lakok hozzá nekem kellene megoldanom egyedül?
2016. dec. 30. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kell megoldja. Nem te vagy a húgod.
2016. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szereted az Apukádat, fontos Neked, hogy jól legyen, ez világos. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy egy normális apja legyen. Ezt kellene a húgodnak elmondanod: segítsen visszaadni Neked azt az Édesapát, akire szükséged van. Lehet, hogy ő messze van, és ki tudja vonni magát alóla, de Te nem.


Pár dolgot viszont nem árt tisztán látni:

1. Nem biztos, hogy meg tudjátok oldani a helyzetet családon belül.

2. Ha a húgod nem szívből segít, akkor úgyis görcsössé és hiábavalóvá válik ez az egész. Vagy szívvel-lélekkel vegyen részt a dologban, vagy inkább ne, mert többet árthat, mint amennyit használ.

2016. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!