Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyam folyton...

Mit tegyek ha anyam folyton sír, probálok segíteni de folyton sír rossz kedvű. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Történt egy dolog a családban ami eléggé megviselte. Szeretem anyumat meg minden de ez már kicsit beteges hogy minden nap legalabb 3x sir.Mondtam neki hogy nyugodjon le mert nem éri meg az egész erre azt mondja nagyon fáj neki. Elhiszem de eltelt mar sok idő és még tudom az elején vagyunk de akkor is úgy érzem én fogok megzavarodni a sírasatól.

#család #káosz #megzavarodás #Anya sír #Anyumatszeretem
2017. jan. 1. 13:10
1 2
 11/17 anonim válasza:
92%

A felháborodott, veszekedő válaszolókkal ne foglalkozz, nem is értem miért izgatják magukat más baján.

Jó volna ha orvoshoz vagy legalább pszichológushoz fordulna, ha egyedül nem tudja lerendezni magában hisz mindenki másképp kezeli. A döccenő ott van, amikor erre rá akarod majd venni, mert kicsit azt fogja hinni, hogy azt hiszed megbolondult. Lehet akár depresszió, de ha még nem akkor ki is alakulhat. Amit tenni tudsz az, hogy néha odaülsz és megpróbálsz olyan tevékenységet kitalálni, közös programot, ami eltereli a figyelmet. Közel kerülni hozzá és elnyerni a bizalmát. Tudom, hogy fárasztó egy 16 évesnek, de van, aki tényleg nem tudja kezelni a nagyobb sérelmeket.

2017. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és megprobálok mindent megtenni .
2017. jan. 1. 14:09
 13/17 A kérdező kommentje:
Most megint sír :( ettől én is kivagyok
2017. jan. 1. 14:48
 14/17 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem hajlandó orvoshoz menni, nem tudsz mást tenni, mint vigasztalod. Iszonyatosan megterhelő számodra, de csak igy tudsz segiteni. Az, hogy nem látogatja senki, sajnos a mai társadalom közönyére jellemző. Borzasztó, hogy mindenki menekül egy bajban lévő embertől, ahelyett, hogy meghallgatná és próbálna neki segiteni. Sajnos a rokonokat megváltoztatni nem tudod, bár a nagymamádnak azért igencsak kellene, hogy legyen ideje anyukádra, hogy beszélgessen vele legalább, és ezt te talán meg is mondhatnád a nagymamádnak.

Sajnos hasonló helyzetben vagyok, nekem meghalt apukám... és anyukám éjszakánként sir, nagyon nehéz viselni, dehát meg kell érteni. (apukám nagyon beteg volt)

Anyukádnál egy gyászreakció zajlik, elhuzódó és erős. Jó lenne valami orvosi támasz, dehát tudni kell, hogy az alapproblémát, hogy apukád elment, nem oldja meg az orvos. Kellene hangoztatnod anyukádnak, hogy neked mekkora szükséged van őrá, hogy rád mindenben számithat, stb., de mindenképp nehéz helyzetben vagy és hát te sem vagy eléggé felnőtt egy ekkora problémához.

2017. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Vigasztald, vigasztald, vigasztald. Nem nagyon tudsz mást csinálni. Ha ott vagy és támogatod az segíthet. Csak ne azt mondogasd, hogy "Ne sírj", hanem inkább, hogy "Minden rendben lesz", "Itt vagyok"... Legyél mellette ha kell, és idővel elmúlik. Ha nem akkor le kell vele ülni és beszélgetni, mert ez egy idő után rád is ki fog hatni, mert te is elvesztettél valakit és az nem segít ha minden nap csak sír melletted. Le kell vele ülni, és megmondani, hogy ez így rossz, neki is és neked is és fel kell hozni a szakember témát...
2017. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Sokat segítettek

A nagyim ma jon hozza :)

2017. jan. 2. 19:28
 17/17 anonim válasza:
Szia! Az en anyukám ugyanebben a helyzetben volt 5 evvel ezelőtt. O is rengeteget sirt, hogy az akkori élettársa 10 ev utan elhagyta (egy masik no miatt). Utólag visszagondolva nem volt jo a vegen a kapcsolatuk, es ugy gondolom a megalazottsag érzése vezetett ehhez a viselkedeshez. Aztan szepen lassan megváltozott. Elkezdett lefogyni. Aztan adni magara, csinosan oltozkodott, látszott hogy kezdi magat ujra jol érezni magat a bőrében. Es azóta mar ujra komoly kapcsolata es boldog. Szóval ez egy átmeneti allapot, "meggyászolja" a kapcsolatát, ez egy szükséges "rossz" ami kell a továbblépéshez. Hozza kell tennem hogy anyukám borzaszto eros no.:)
2017. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!