Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Próbálok kikerülni egy mókuskerékből, de a folyamatos rossz döntésekkel mindig csak beljebb kerülök.

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni. Amikor iskoláimat végeztem, mindig is az volt az álmom, hogy legyen feleségem, gyerekem, házam, autóm és egy élhető életem. Nos 34 éves fejjel elmondhatom, hogy van egy csodás feleségem, egy csodás kislányom, szép házam és mivel nem vagyok nagyravágyó (és a földön járok) megvan az az autó amiről álmodtam már egy ideje és ami a lényeg, nincs hitelünk. Ez nagyszerű. De hogy ezt elérjem (elérjük) nagyon keményen dolgoztunk mindketten hosszú évekig. És a bajok forrása itt kezdődik. A feleségem (így azt mondom okosan) 2-3 évente váltott munkahelyet és elégedett a munkahelyével és a munkájával és még jól is keres. Én viszont 10 évet lehúztam egy helyen, magamra vállaltam mindent a munkában és nagyon jól végeztem a munkám. De a végén már mindent elvártak tőlem. Túl sok lett a munka, a felelősség és ahogy ez sok helyen lenni szokott tudatlan, innen-onnan összeszedett emberek próbálták nekem a frankót megmondani. Egyszóval elmérgesedett a helyzet. A bérem meg nem igazán emelkedett a 10 év alatt. Próbáltam többször váltani, de sok helyen az elutasító ok a 10 év volt. Miért most? Biztos gond van...stb. Aztán váltottam. Sokat informálódtam az új helyről váltás előtt, de úgy látszik nem eleget. Sajnos túl jól teljesítettem a próbaidő alatt, mert ugyanaz lett a szitu mint előző helyemen. Ki vagyok készülve idegileg. Próbálok újra váltani, de már megingott a bizalmam. Jelenleg egy olyan helyet keresek, ahol munkaidő után nem zaklatnak, mehetek a lányomért és hazavárom a páromat. És ami fontos, már nem a pénz motivál. Gondolkodtam már azon is, hogy eljövök munkanélkülire, aztán lesz 3 hónapom újat keresni. Mit tennétek a helyemben? A feleségem is ezt javasolja, szüleim, testvérem is, de az nem én vagyok aki otthon üldögél. Mi lesz ha nem találok addig újat? Mindig is elutasítottam az orvosi segítséget, nagyon kemény és magabiztos voltam. De megtörtem úgy látszik, mert már fontolóra vettem pszichológust is. Volt már így valaki? Ha igen kérem segítsen nekem, akár csak írja meg a történetét! Köszönöm!

2016. febr. 15. 17:51
 1/1 anonim válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, az emberek többsége így van ezzel. Rengeteg embert ismerek, aki ugyanilyen mókuskerékben szenved. Először is, ami miatt még nem sikerült a sikeres munkahely váltás, mert igazából nem is volt "váltás". Ahhoz, hogy a problámák megoldódjanak, teljesen ki kell lépned a komfort zónádból. Egyik "rossz" munkából a másikba, az nem váltás, hanem a rossznak a megismétlése, ugyan azokba a hibákba esel bele. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy lány mindig ugyan olyan típusú rossz fiúkat választ, és csodálkozik, hogy nem találja a tökéleteset. Ahogy leírtad, minden lehetőséged megvan, hogy most kényelmesen építgesd a karriered, hisz a feleséged és a családod mindenben támogat, hidd el, ez nagy szó. Ha otthon maradnál sem lenne az, hogy otthon üldögélsz, még ha neked úgy is tűnik, hisz rendbe teszed az életed, egy kis pihenő mindenkinek kijár. Azt, hogy neked mi lenne a legjobb csak te tudhatod, hallgass a szívedre és bármi legyen is a döntésed úgy lesz helyes. Szerintem a problémádra nem pszichológus kell, hanem sokkal inkább egy life coach, aki támogat a céljaid elérésében.
2016. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!