Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, ha 4 naponta...

Miért baj az, ha 4 naponta mosok hajat?

Figyelt kérdés

Régen rövid hajam volt ( 8-10mm, ha 2,5-3 centisre megnőtt már levágattam, havonta jártam fodrászhoz ), nem kellett gyakran mosni, nem zsírosodott, nem korpásodott, csak amikor már "hosszú" volt. Konkrétan hetente ( vasárnaponta ) megmostam és kész, ha két hétig nem mostam hajat se tűnt fel senkinek.

Aztán elkezdtem növeszteni a hajam, oldalt rövid ( 6mm körül ), fent hosszabb ( most kb 6-8 centi ). Oldalt nincs is gond vele, de fent zsírosodik, korpásodik, 4 naponta mosnom kell. Ebből kifolyólag átszoktam arra, hogy nem heti kétszer, meg vasárnaponta mosok hajat, hanem ( meglepő módon ) 4 naponta, van hogy hétfőn, van hogy csütörtökön, van hogy vasárnap. Szüleim ( de főként anya ) teljesen ki van akadva, hogy minek ilyen gyakran hajat mosni, "naponta mosom" szerinte.

Ez olyan nagy dolog lenne? Baj hogy 4 naponta mosok hajat? Mit lehet kezdeni ezzel, ha nem hajlandó normálisan beszélni erről?


Egyesek azt fogják gondolni, hogy nekem nincsenek problémáik és írni fogják hogy "ez legyen a legnagyobb bajod az életben". Na ők nem ismernek sem engem, sem anyát, hogy mekkora balhét szokott csapni veszekedések során. Szó szerint hallja a szomszéd, pedig kertesházban lakunk. Úgyhogy ha lehetséges, mellőzzétek a nem kérdéshez kapcsolódó kommenteket.


2017. jan. 5. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem érten, hogy mi baja van anyukádnak. Mellesleg rákérdeztél már, hogy ő milyen gyakran mossa?
2017. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baj nincs a négynaponkénti hajmosással, vele van baj. Sajnálja tőled a sampont meg a meleg vizet. Moss akkor hajat, amikor nincs otthon.
2017. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Na jó, de ha anyád ilyen, akkor mit számíz, h mi azt mondjuk, nyugodtan most négynaponta? attól ő még ugyanúgy balhézni fog. Egyébként a 3-4 nap az átlagos, nekem is pont ennyit bír ki és még sokan másoknak. Így értelemszerűen ne a hét azonos napján mossuk, hanem ahogy zsírosodik. Tehát normáls, de nem tudom, h ez rajtad hogyan segít. megmutatod neki a válaszokat?
2017. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
nyugodtan mosd*
2017. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
En meg 2 naponta mosom, de volt, hogy naponta kellett (hormonbeteg vagyok) :$ a 4 nap teljesen atlagos, nincs vele semmi baj, anyaddal annal inkabb. O milyen gyakran mossa? A legtobb embernek ugyanis 4, max 5 nap utan mar eleg siralmasan szokott kinezni a frizkoja.
2017. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Én örülnék annak ha elég lenne 4 naponta megmosni. 2 naponta mosom, de többször előfordult már hogy a második nap délután megkérdezték hogy épp hajat mostam-e vagy megáztam? (pedig csak zsíros volt a hajam másfél nap után :( )

Én tuti azt csinálnám hogy ha már zsíros a hajam odadörgölném hozzá vagy ráráznám a korpát hogy tessék ha nem kell hajat mosnom, akkor nincs semmi zavaró a kezeden a hajam után mi?

Nem tudom mit lehetne csinálni vele. Moss titokban hajat, mondjuk amikor még dolgozik vagy vásárol de te otthon vagy

2017. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel mindennap megmosom...
2017. jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Én mosom minden nap. Néha előfordul hogy kétnaponta. Nagyon zsírossodik a hajam sajnos.
2017. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azt kérdezem, honnan tudják, hogy hajat mostál? Beszámolsz a samponfogyasztásról? Vagy ott áll melletted valali, és nézi, mit csinálsz?
2017. jan. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem értem ez miért gond anyukádnak, szerintem a 4 naponta egyáltalán nem sok, vagy túlzás. Én minden vasárnap és csütörtökön mosom meg, kell is, mert különben már érzem, hogy nem tiszta és zavar. Szóval egyáltalán nem tudom ebből miért kell ügyet csinálnia.
2017. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!