Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Három gyermekes családban a...

Három gyermekes családban a középsővel mindig másképp viselkednek a szülők, mint a legkisebbel, meg a legnagyobbal?

Figyelt kérdés
Én úgy éreztem mindig, hogy anyám sosem fordított rám kellő figyelmet, én csak úgy voltam, ellenben a legnagyobb és a legkisebb a kedvenc. Velük más hangon beszél. Tőlem meg sokkal többet vár el. Más is tapasztalta ezt?

#gyerek #család #anya #háromgyerekes család
2017. jan. 6. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman vagyunk. Én vagyok a legnagyobb, ebből adódóan tőlem várják el a legtöbbet. Minden téren maximumot kell nyújtsak. Ez nálunk valahogy így alakult ki.

A hugom a középső. Nálunk Ő az igazi kedvenc.

Az öcsém, aki pedig a legkisebb, neki van megengedve a legtöbb minden.

2017. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 3 gyerekem van, az elvárásaim mindig is egyformák voltak velük szemben. Mindegyiknek ismerem a képességeit, annyit várok el tőlük, amennyiről tudom, hogy képesek teljesíteni. Azt viszont tényleg elvárom(tam) mindegyiktől. Speciel nekem a középső gyerekem a legjobb természetű, a legkönnyebb kijönni vele, pedig 17. éves, "ádáz" kamaszkorban van éppen. Kényeztetés, kiovételezés nincs; elvárás kb. egyforma; ha az egyik kap valamit, akkor a többi is általában (kivéve szülinap, névnap esetén - akkor csak az ünnepeltnek "jár" ajándék).
2017. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Én is legidősebb vagyok, és pont így éreztem, mint első kommentelő.:-) Most már magam is háromgyerekes szülőként megtapasztaltam, hogy nem is olyan könnyű megtartani az egyensúlyt. Az elsőnél többnyire a szülő is még tanul, senki nem jön a világra profi gyereknevelőként.:-)
2017. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Google-n a középső gyerek-szindrómát!

Én is középső gyerek vagyok, de lány a két fiú között, lehet, hogy ez kicsit más. Soha nem éreztem, hogy kevésbé szeretnének, de nem is kivételeztek velem. Szerintem a te szüleid is egyformán szeretnek benneteket!

2017. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a húgom a legfiatalabb, neki szinte mindent szabad. Kötekedni, csúfolódni, tiszteletlenül beszélni a szüleimmel, úgy érzem, hogy őt szeretik a legjobban.

Van egy öcsém, ő a középső, vele nagyon szigorúak, suliban csak az ötös a jegy (pedig az ország egyik legjobb iskolájába jár), erre pedig nem képes. Anyáék ezt úgy kezelik, hogy mindig kiabálnak vele, már egy négyesért is, aminek eredményeképpen testvérem nem meri elmondani itthon a jegyit.

Én vagyok a legnagyobb, és mivel már 16 múltam, anyáék nem igazán foglalkoznak velem. Mindenem megvan, de soha nem ülünk le beszélgetni, mondván, hogy én már nagy vagyok ehhez.

2017. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a középső a kedvenc.
2017. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok a középső és egyetértek veled...

A bátyámnak minden meg volt engedve, ha szeretett volna, akkor mehetett táborba külföldre, külön tanára volt, mert kedvet kapott egy idegen nyelvhez (amit sose fejezett be), sose voltak szabályok, ha valami mégis, akkor simán megszegte, szülők meg vállat vontak, hogy ez van.

Sose voltam még osztálykiránduláson se, hiába könyörögtem, mert nincs pénz, idén a bátyám meg 3-4 táborba, jövőre én. Sose kerültem sorra. Nem mehettem sehova barátokkal, be voltam zárva a 4 fal közé, hogyha unatkozok, akkor végezzek házimunkát.

Öcsémet meg agyonajnározták, mert nehezen jött össze. Nála nincsen semmilyen szabály. Már 5-6 évesen is kávét ivott, mert nem tagadunk meg semmit, napi 1 tábla csoki (mert gyerek, ugyan már), rámutat egy játékra és megkapja.

Pizzát, kínait csak akkor rendeltek, ha én NEM voltam otthon, már csak az üres dobozokat takaríthattam el.

Ja, vacsorát sose kaptam, mert "kövér disznó leszek, aki senkinek se kell", szóval suliban ebéd... és amennyit titokban le tudtam nyúlni a konyhából, a bátyám csak röhögött rajtam. Ha lebuktam megvertek.

Feléjük se nézek felnőttként, nyalják ki a tesóim valagát, akik szintén magasról letojják őket.

2017. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

van olyan eset még hogy az első a kedvenc?


mert igaz? előre ő született meg addig nem volt testvére és megmaradt


mindig őt pártolják mindenben itthon


még kinek van ilyen?

3 -an vagyunk testvérek

2017. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a legkisebb a kedvenc. A legnagyobbnak jutott a szigor, a középsőnek a nem törődés, a kicsinek meg minden.
2017. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

7-es. Apám meghalt szegény, Isten nyugosztalja. Megörököltük 3-an a házat, de anyámnak haszonélvezeti joga van. Apám elég nagy házat épített még a 80-as évek elején, aminek az értéke ma több tíz millió forint. Én és öcsém kiköltöztünk évekkel korábban Angliába, de külön lakunk, mert neki már családja van. Nővéremnek szintén családja van és a férjénél lakik egy elég nagy emeletes házban.

Anyám leköltözött vidékre, ahol van egy kis nyaralónk. Azt is apám vette anno. A pesti ház üresen áll, én szoktam lakni, ha haza látogatok. Kitalálta anyám, hogy adjuk el a házat, mert a nővéreméknek ott van a hitel amit ki kell fizetni, öcsém meg meg tudná alapozni a jövőjét azzal, hogy Angliába önerőből befizet x összeget, és hitelre kaphat saját lakást.

Erre eldurrant az agyam, hogy velem akkor mi a ... lesz? Nem érdekel a pénz, én abban a pesti házban nőttem föl, és sosem válnék meg attól a háztól, amit apám épített föl.

Nagyon csúnyán össze vesztem anyámmal és kikeltem magamból többször is, felgyűlt bennem az a sok sértés, amiket lenyeltem eddig. Kutyaként beszélek ma már vele, mert semmibe nézem már. 60 évesen ide jutott, hogy ennyire tisztelem. Mindig azt éreztem, hogy állandóan engem gáncsolt el a másik két gyerek javára. De ennek vége lesz. Aláírásom nélkül nem fogják tudni eladni a házat. Biztos meg fog romlani majd a testvéreimmel is a viszony, mert nem az ő akarataik szerint döntök. De ez úgy érzem anyám kudarca.

2017. jan. 6. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!