Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Három gyermekes családban a...

Három gyermekes családban a középsővel mindig másképp viselkednek a szülők, mint a legkisebbel, meg a legnagyobbal?

Figyelt kérdés
Én úgy éreztem mindig, hogy anyám sosem fordított rám kellő figyelmet, én csak úgy voltam, ellenben a legnagyobb és a legkisebb a kedvenc. Velük más hangon beszél. Tőlem meg sokkal többet vár el. Más is tapasztalta ezt?

#gyerek #család #anya #háromgyerekes család
2017. jan. 6. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy úgy értette, a teljes vételárat csak kétfelé osztják el? Te is tulajdonos vagy. Ha a tesódék el akarják adni, mert kell nekik a pénz, kérhetik bírói úton is a közös tulajdon megszüntetését, ekkor vagy kifizeted a részüket, vagy kénytelen vagy belemenni, hogy eladjátok, végső esetben el is árverezhetik. Egyébként anyád holtáig haszonélvező, ami erősebb, mint a tulajdonjog, ha nem járul hozzá, be sem teheted a lábad abba a házba, kiadhatja bérbe, és az övé a pénz, semmi közöd hozzá. Értem, hogy neked ez egy érzelmi kötelék, de jobban jársz, ha valahogy megegyezel a tesókkal. Ha anyukád hajlandó lemondani a haszonélvezeti jogáról (ezt azért kikötném, mielőtt bármit lépek), akár hitelt is vehetsz fel rá, hogy kifizesd a tesókat.
2017. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Három fele akarjuk osztani a pénzt, de engem a pénz nem érdekel...
2017. jan. 8. 22:13
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Kész vicc vagy ember...

Komolyan elkezdtél magyarázni a kivételezésről, szurkálódásról, stb. közben pedig olyan szánalmas vagy, hogy kiakarsz szúrni a testvéreiddel?

Számomra minősíthetetlen ez a viselkedés... pont azokkal, akiknek a legfontosabbaknak kéne legyenek? Akikből csak egy vagy.. a családdal?

Szerintem az édesapád forog a sírjában...


Ahogy látható a testvéreidnek szükségük van a pénzre, az életben egy új szakasz kezdődhetne el számukra. Az egyiknek lemenne a hitel a nyakáról, és nem kéne attól félni, hogy mi lesz ha beüt a baj.. a másik pedig végre vehetne egy saját házat...

Erre Te? Jössz és pont az amiről sopánkodtál, a kivételezés eszközével élsz. Magyarul a saját kis elgondolásod miatt megszivatod a másik kettőt. Ez a kivételezés, keverve egy hatalmas féregséggel.


Az édesapád sem azt akarná szerintem, hogy pókhálósodjon az a ház, hanem, hogy a gyermekei boldoguljanak az életben. Lépjenek az egyről a kettőre, erre Te megszivatod a másik kettőt, és neked áll feljebb?

Az édesanyád maximálisan jól gondolkodott és logikusan. Sokkal többet ér, és fontosabb a másik kettő érdeke ebben az esetben, mint a Te kis gyermeki makacsságod.


Amennyiben nem szeretnél megválni a háztól, fizesd ki a testvéreid részét és máris Tiéd a ház!! Abban az esetben az egészről ezután, kizárólag Te fogsz rendelkezni.

Ha pedig nincs elég pénzed rá, akkor ne is álmodj arról, hogy valaha is a Tiéd lesz, és örökké húzhatod ezt a dolgot.


A testvéreid elindítanak egy közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert, aminek a vége az lesz, hogy jóval piaci ár alatt elmegy a ház, mindenki megkapja a pénzét és viszlát.


Azonban ne felejtsd el, hogy sok borsot törsz ezzel a testvéreid orra alá, amivel mit érsz el? Megutálnak.

Te ugyanúgy ott maradsz az apai ház tulajdonjoga nélkül, csak még utálni is fognak a testvéreid.


Ne légy makacs, segítsd a testvéreidet! Belőlük csak egy van, és sokkal fontosabb az Ő érdekük, mint holmi eszme, vagy érzelmi kötődés. Főleg tudatának abban, hogy max húzhatod a dolgot, de meg nem akadályozhatod.


Légy reális... mi jó abban ha még x ideig meglesz a ház, azonban cserébe megutálnak a testvéreid, és még kevesebb pénzt is kapsz?

X pedig véges szám... idővel csak bánni fogod ezt a mocskos makacsságot.

Légy felnőtt!!!

2017. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Majd ha a sógorom nem csere-berél kocsikat 3 havonta, és nem pókerezi el a pénzt, és besegít a házi munkában a nővéremnek, és az öcsém felesége nem henyél otthon, míg öcsém dolgozik, akkor talán meggondolnám, hogy eladjuk a házat! Apám sem nagyon kedvelte a vejét, a házat Ő sem adná el. Főleg azért nem, mert nővéremnek van egy pénzt elherdáló férje! Épített egy vasutas terepasztalt, amin 1-1 mozdony több mint 100 ezer forintba került! Vállalja mindenki a felelősségét tetteiért! Bár kétlem, hogy Magyarországon tudná bárki is, mit jelent az a szó, hogy felelősség! Én a családi házért vagyok felelős és leszek felelős, amit apám épített föl. A többi részre nem kívánok reagálni, mert téged minősít ez a hangnem! Én erre a mocskolódós szintre nem fogok lesüllyedni.
2017. jan. 9. 10:52
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Már lesüllyedtél. Mi az, hogy Mo-on nem tudjuk mi a felelősség? Utálom, mikor külföldre ment emberek gúnyolódva általánosítanak.


Jól értem, hogy neked nincs családod? Akkor te sem tudod mi a felelősség, mert csak magadat nézed, mást nem.

2017. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésre visszatérve, szerintem a jellem döntő. A jellemed miatt bánnak veled másként, nem az számít, hányadikként születtél. Az írások alapján ezért szeret anyád kevésbé, láthatóan jogosan. Talán a másik két gyerek szeretetreméltóbb, mint te.
2017. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kitünő tanuló voltam 5-ik osztályos koromig, de ahogy kezdtem nőni, anyám folyamatosan elnyomott. Iskola után én értem haza mindig elsőnek, és nekem kellett az előző esti szennyes edényeket, tányérokat elmosogatni, amíg ő a barátnőivel csavargott! Egyszer se mondta anyám azt, hogy köszönöm, hanem elvárta. A füvet állandóan én vágtam már 10 éves koromtól! Egyszer, megismétlem, egyszer az öcsém levágta a füvet, anyám majdhogynem kikelt magából, hogy szegény kicsi gyereknek (15 éves volt ekkor) kellett levágni a füvet! De látom a szerencsejátékfüggő sógoromról egy k....a szót nem írtál, csak fröcsögsz te is itt...
2017. jan. 9. 15:54
 18/20 anonim ***** válasza:

A sóorod egy másik ember, felnőtt. A nővéred is. Ha eljátszák a pénzt, az se a te dolgod, problémád, nem szabadna magadra venned.


Viszont a saját személyiséged igenis a te ügyed és ha tisztán akarod magad látni, akkor nem használod ürügynek azt, hányadik voltál a születési sorrendben. Mert valójában ez mellékes, a szülők azt a gyereket szeretik jobban, akitől maguk is több szeretetet kapnak.

2017. jan. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A 18.# írja: A szülők azt a gyereket szeretik jobban, akitől több szeretetet kapnak.

A 10.# magyarázatod: Kutyaként bánok vele, mást nem érdemel

(édesanyád).

Kell ezt tovább ragozni?

2017. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek,mindhárman lányan vagyunk. És mindkét szülő máshogy viszonyul hozzánk. Fogalmam sincs miért (:D),de apának én vagyok a "kiskedvence",anyának pedig a húgom vagy a nővérem. Velük nem veszekszik annyit,és nem tiltja el őket mindentől. Pedig magatartásilag én se vagyok rossz,csakhát..egy kissé lobbanékony természetű. Elég gyakran van vita abból,hogy velem miért nem olyan engedékeny.
2018. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!