Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket szeretgettek a szüleitek?

Titeket szeretgettek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem a szüleim sose öleltek meg, sose pusziltak. Mikor össze jöttem néhány évvel ezelőtt a párommal, nekem fura volt, hogy ők megpuszilják, átölelik egymást ha találkoznak. Persze tudom ez a normális, de nálunk ilyen sose volt. Mi az oka annak hogy nem?
2017. jan. 10. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő. Engem anyukámék folyton ölelgettek,puszilgattak,találkozásnál is puszi-puszi,ölelés. Én viszont az az ember vagyok aki nem így mutatja ki az érzelmeit,tehát valószínűleg a gyerekeimet sem fogom ilyenekkel "nyúzni" Nyilván kapni fognak puszit,vagy ha odajönnek pusziért nem utasítom el őket,de nem fogom folyton-folyvást puszilgatni őket.

Szóval valószínűleg azért nem szeretgettek a szüleid,mert ők nem ilyenek. Én is ismerek olyan családot,ahol nagyon szeretik,tisztelik a másikat,a puszi viszont mégis ritkaság számba megy,de nem baj,amíg az ember érzi,hogy szeretik.

2017. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 longlife ***** válasza:
Azt hiszem sok választ fogsz kapni.Engedd meg a kérdést.A párod szülei téged is megölelnek akkor amikor találkoztok?Jövetbe,menetbe is,puszit is adnak útravalónak?
2017. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Puszit igen, nem mindig de legtöbbször megölelnek, ez attól függ nekem milyen a kedvem hozzá, mert ugye én nem így nőttem fel, és sokszor a puszi után már állok is félre. :/
2017. jan. 10. 15:04
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
""szüleimtől"" sok verést meg megalázást meg terrorizálást kaptam tölük.
2017. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem, nem olyanok... A vőlegényem anyukája ölelgetős, puszilgatós de nekem néha sok. A szüleimtől mondjuk nem bánnám, dehát ez van. Remélem én jobban ki tudom majd mutatni a szeretetem a gyerekeimnek.
2017. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként igen. Idővel csökkent az igényem rá és nem erőltették. Felnőttként nem puszilkodunk minden találkozáskor.
2017. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gyerekként igen, anyukám a mai napig szeretne ölelgetni, puszilgatni, nekem kevésbé van rá igényem.


Apu abszolút nem, se ölelés, se puszi, se lelkizés. Ettől még tudom, hogy nagyon szeret, csak szimplán ilyen zárkózott. Gyerekként babusgatott ő is rengeteget.


Nekem megfelel így.

2017. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Anyukám sokat szeretgetett, puszilgatott.Még 20 évesen is bármikor spontán átölelhettem ha úgy volt kedvem.Ha mentem valahova, mindig puszival, öleléssel köszöntünk el.Mindig azt mondta, kicsi lányom.24 voltam, mikor meghalt.

Apukám is néha adott puszit csak úgy, mikor kicsi voltam, de vele eltávolodtunk, mert alkesz volt. De a mai napig ha találkozunk, puszival köszönünk.

Most én vagyok szülői szerepben, és a kislányomat imádom babusgatni. Kisiskolásként is igényli a puszit, ölelést, dögönyözést, összebújást, ölben levést.Nálunk majomszeretet van.:)

2017. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos.
2017. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 longlife ***** válasza:
számomra nehéz felfogni,hogy nincs egy ölelés?Se szülinapra,se ajándékozáskor,se amikor haza ér az ember, akár a napi munkából,akár egy 2-3-4 napos távollét után. Olykor egy ölelés többet ér a szónál.Szerintem a szeretet egyik leg szebb kimutatása.....Ha te igényled,és nem kapod meg a szüleidtől az ölelést .Én meg kérdezném helyedben.Miért nem ölelsz meg?..Aztán van olyan is,hogy amit adsz azt kapsz...Simán menj oda hozzá és öleld át.Hidd meg át megy az érzés,a rezgés...Ha hidegen érez,akkor tudhatod.Egy kérdésed lehet csak.Mélyen a szemébe nézel és azt kérded:Anya ha holnap meghalok, holnap megölelnél?
2017. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!