Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már régóta bennem van valami,...

Már régóta bennem van valami, de nem nagyon merem megkérdezni. Tipp?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozom azon, hogy valamiféle sporttal színesíteném meg szürke életem. Itt konkrétan a kendóra gondoltam.

A bökkenő abban van, hogy eléggé időszűkében vagyok így is...Több idegennyelvet tanulok, mint bármelyik osztálytársam, és ez elég húzós összeggel jár, de nem szeretném abbahagyni így se egyik nyelvet se...

A másik bökkenő (mert, miért ne lenne több?), hogy elég erősnek mondható gimnáziumba járok, és azért meg kell húzni rendesen ott is a kantárt, viszont tanulás nélkül is el tudnék érni egy bőven négyes átlagot, ha nem akarok feltétlenül kitűnő lenni.

Mivel maga a család kissé szerény körülmények között tengeti mindennapjait, így nem akarok rájukzúdítani még egy kis terhet, viszont ezt már kiskorom óta nagyon szeretném---> emiatt nem merek rákérdezni.


Tudnátok segíteni, hogy hogyan vezessem rá a szüleimet, hogy mit is akarok? Félek, hogy nagyon leszidnának az ócska gondolatom miatt...



2017. jan. 10. 15:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia,


Ez attól függ, hogy milyenek a szüleid. Ha megértőek és általában meg tudsz velük beszélni akármit, akkor nem kell trükközni csak szimplán mondd el, hogy mit szeretnél. Ha túl sokat várnak el tőled és nem tudsz velük őszintén beszélni (nekem ilyenek) akkor nehezebb. Viszont mivel írtad, hogy szerény körülmények között éltek, nyáron esetleg vállalhatnál diákmunkát, hogy tudd finanszírozni a költségeket. Lehet ez bennük is jó benyomást kelt.

2017. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk a sport sose volt kérdés a családban: kötelező mindenkinek valamit sprtolnia. Mi se vagyunk gazdagok, sokan is vagyunk de a sportot fizetik a szüleim. A gimim ugyanúgy erős, emellett több hobbim is van de heti 3x van időm elmenni edzésre. 2x hétközben este (addigra már kész vagyok tanulással, mindennel) és 1x hétvégén.

Szóval nyugodtan kérdezd meg a szüleidet, a sport fontos egészség szempontjából is és nyilván "kiszinesíti" az életet.

2017. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülőket nem "rávezetni" kell arra, amit szeretnél, hanem egyenesen megkérni rá őket, nem kell felnőtt, értelmes embereket manipulálható hülyékként kezelni. Kérni pedig akkor érdemes, ha oda tudod tenni eléjük, hogy hogyan oldod meg az időbeosztásodat úgy, hogy nem rontasz a tanulmányi eredményeden. Pl. lehet csökkenteni a nyelvtanárral találkozások számát, helyette többet tanulni önállóan, a neten rengeteg ingyenes anyag van mindenféle nyelvhez, beszélgetős oldalak kifejezetten nyelvtanulásra. Ha megvan a motivációd, akkor nem jelenthet problémát, hogy mondjuk csak kéthetente egyszer mész tanárhoz, konkrét problémákkal. Időt és pénzt spórolsz, amiből már kijöhet a sportra szükséges keret.
2017. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! c:
2017. jan. 10. 17:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Hozd fel nekik hogy mit szólnának hozzá.

Milyen nyelveket tanulsz ès heti hány órában?

2017. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bedobhatod, mint ötlet, de ne csodálkozz, ha nemet fognak mondani.
2017. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én nagyon nyelvtanulás-párti vagyok, de a sport az sokkal fontosabb, hiszen az egészségről van szó.

Valóban jó ötlet, amiket valaki írt, hogy kéthetente járjál bizonyos nyelvórákra. Vagy mondjuk azokra, amiket az iskolában amúgy is tanulsz, ne járjál külön is.

Persze mindenkinek kell a pihenés, így arra is tervezz be időt.

2017. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Angolt, japánt, oroszt, németet, spanyolt és franciát tanulok.

Angol heti 4 órában, ez mind a suliban van

Japán heti egyszer, különórában

Oroszt heti 3 órában, suliban

Németet heti 2 alkalommal

Spanyolt és franciát is egyszer egy héten

2017. jan. 13. 17:33
 9/11 anonim ***** válasza:
És melyikből milyen szinten állsz? Heti egy nyelvóra, ha közben magadtól nem foglalkozol vele, csak hobbiszint, arra jó, hogy tudsz kérni hotelszobát vagy kaját egy étteremben, sokkal többre nem. Ennyit elérsz tanár nélkül is.
2017. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Angolból elég jól, már 5 éve tanulom, és itthon is szoktam vele foglalkozni, gyakran nézek filmeket angol felirattal vagy szinkronnal

Japánt 3 éve tanulok, N4-es nyelvvizsgám van, ezt nem olyan rég szereztem meg, egy alapfoknak felelne meg

Az oroszt szeptemberben kezdtem, már nyakig benne vagyok a nyelvtanban, de ilyen alap dolgokon kívül semmi

Németet kicsivel több mint két éve tanulok, megyeget.

Spanyolt és franciát kevesebb mint egy éve kezdtem el, azokból még nagyon alacsony szinten vagyok :D

2017. jan. 14. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!