Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez a fajta viselkedés?

Normális ez a fajta viselkedés?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és a szüleimmel élek. Édesanyám már nyugdíjas (késői gyerek vagyok 45 évesen szült), édesapám még aktív, dolgozik.

Jól élünk, meg van mindenünk és ezt inkább édesapámnak köszönhetjük.

Megpróbálom röviden és tömören leírni mi történt.

Megismertem egy fiút az egyetemen (külföldi, akcentussal de beszél magyarul). Történt, hogy elmentek egy építkezésre (merthogy építésznek tanul) és én délután autóval mentem érte, majd haza hozzánk (csak pár percre mert szükségem volt valamire, majd mentünk is volna tovább hozzá).

De édesanyám otthon volt, így bemutattam őket egymásnak.

Láttam, hogy anyának nem tetszik, de gyorsan eljöttünk.

Azóta azt mondja, vagyis síránkozik mindenkivel, hogy egy koszos román (nem az!) munkást vittem haza stb stb...

Valóban sáros volt a cipője, és a nadrágja, de hát esett a hó amiből sár lett ők meg egész délután kint voltak..

Anyának felesleges bármit mondani, mert csak a magáét fújja.

És ha az lenne? Miért olyan nagy bűn az? Már az egész család tudja.


2017. jan. 13. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Azert jo volna tudni, hogy hova valosi a legeny. Ha pl. mediterran orszagbol van, akkor joggal hiheti, hogy roman, cigany, stb. En sem nagyon orulnek, ha a lanyom ilyen emberrel jonne haza. Szova teszem, hogy egy kese haju kek szemu germannak meg kevesbe orulnek. Sot. Bar kulfoldon lakom, es a legtobb baratom egyaltalan nem beszel magyarul, meg sem orulnek neki, ha a lanyom egy kulfoldivel jonne ossze. Mindezek ellenere, anyad vagy megbaratkozik a dologgal, vagy csendben marad. Felnott vagy, nem szolhat bele.
2017. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem épp normális, cserébe viszont nagyon bunkó, szerintem.
2017. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valóban sötét haja van, de a bőre színe inkább átlagos. Nem írom le a származását az előítéletek miatt, de annyit mondok hogy nem arab.
2017. jan. 13. 10:36
 4/10 anonim válasza:

Kedves egyetemista, lányos anyaként ( 16 éves), saját szemszögből közelítem meg a témát.

Ami számomra nem derül ki a leírtakból, az az, hogy anyukádnak beszéltél-e korábban a fiúról, vagy csak az első benyomás alapján mondott ítéletet. Ha nem beszéltél róla, akkor az hiba, mert anyaként vallom, hogy kell, hogy legyen bizalom és normális kommunikáció szülő-gyermek között.

Szerintem anyukád korából adódóan ( ne vedd rossz néven) kicsit régimódi gondolkodású. Én személy szerint semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy megismerkedtél vele, az pedig, hogy külföldi nem probléma, ha normális felfogású és kellően illemtudó.

Összegezve, szerintem a legfontosabb, hogy BESZÉLGESS anyukáddal, próbáld megnyugtatni, és egy későbbi időpontban a fiúval is megismertetném, beszélgessenek, hogy alaposabban is megismerhesse, így talán a véleménye is változni fog. Mindehhez pedig az is kell, hogy anyukád is változtasson a hozzáállásán, legyen rugalmasabb.

Ehhez kívánok sok sikert és türelmet. Fel a fejjel !

2017. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valóban nem meséltem neki a fiúról, ahogy másról sem nagyon. Szeretem, de nem igazán tudunk (soha nem is tudtunk) beszélni egymással. Őt nem nagyon érdekli semmi a szomszédokon és a Szulejmán (vagy bármi más aktuális sorozaton) túl. Igen, idős és talán ez lehet az oka (70 éves)

Mostanában elgondolkodttam azon, hogy talán önző dolog idős korban gyermeket vállalni.

2017. jan. 13. 10:59
 6/10 anonim válasza:
9%

1:Anyukád rasszista?

2: Anyukád beleszól a saját életedbe?

3: egyetemista korodba talán nem kéne még otthon laknod. költözz albiba, vagy koleszba

2017. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Otthon a szüleimmel élek és nem tervezem, hogy elköltözök nagy ház, kényelmesen elférünk.

Nem mondanám, hogy rasszista bár vannak népcsoportok melyeket nem kedvel..

2017. jan. 13. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:

De mondd már meg, hogy a srác honnan való!


Egyébként, hagyd rá a dolgot anyukádra. Ilyen időben még az is nyakig sáros lesz aki csak simán kimegy az utcára.

2017. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Privátban leírnád, milyen származású?
2017. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Jaaaj, de aranyos vagy, hogy így próbálod a gyk közösséget manipulálni, hogy nem írod le a származását. Kell bíztatás meg az együttérzés, mi? Nincs meg a mindent elsöprő szerelem?


Ha erdélyi magyar, akkor vélelmezhetően nincs baj és ezt le is írtad volna. Ellenben, ha erdélyi cigány, akkor ott már vigyázni kell.

2017. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!