Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkednek így a szüleim?

Miért viselkednek így a szüleim?

Figyelt kérdés
19 éves leszek márciusban, viszont a szüleim még mindig 5 évesként kezelnek. Jól tanulok, szeretnék egyetemre menni, segítek a házimunkában, normálisan beszélek velük, mégsem engednek sehova sem. Még soha nem voltam semmilyen szórakozóhelyen, 1x voltam egy házibuliban, de arról nem tudtak. Nem iszok, nem cigizek tehát nem ilyen szándékokkal mennék akármilyen szórakozóhelyre. Egyszerűen csak szeretnék néha kikapcsolódni, elengedni magam és örülnék, ha nem mindig én lennék az a személy, akinek mindig azt kell mondania a barátainak, hogy bocs, de nem mehetek ide vagy oda mert a szüleim nem engednek. Barátom nincs, soha nem is volt, bár hogy is lenne, ha soha nem járok sehova. Egyszer véletlenül meghallottam ahogy az én "szerelmi életemről" beszélnek, vagyis a polgármester fiáról, aki szerintük nagyon illene hozzám (én ezzel egyáltalán nem értek egyet, de ezt inkább hagyjuk is) és meghallottam drága jó édesapám véleményét, aki azt mondta, hogy azért nincs pasim, mert én nem vagyok kedves a fiúkkal meg azért mert sehova nem járok. Ez az egy mondata nagyon rosszul esett, hiszen normális szoktam viselkedni a fiúkkal, de nem kelletem magam egynek se, hiszen nem vagyok az a típus. Másik dolog az, hogy maga ellén beszél, hiszen ugyan hogy tudnák már el is menni valami szórakozóhelyre amikor soha nem engednek el, a "barátaim" meg már nem is hívnak, hisz tudják, hogy a válasz úgyis nem lenne....Szeretnék már egy pasit, bulikat, tehát nem unalmas életet, viszont ez így nem megy...SOS

2017. jan. 14. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon ciki, ha egy 19 éves, tehát felnőtt embernek megszabják, hova mehet el, és hova nem. Próbálj velük beszélni erről, bár gondolom, ezen már túl vagy. Az igazi megoldás az lenne, ha el tudnál költözni. De egyetem mellett nem fogsz tudni annyit keresni. Van még egy lehetőség, ha kollégista leszel az egyetemi évek alatt.
2017. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem ülj le velük beszélgetni,és mondd el nekik,hogy mi bánt,hogy szükséged van arra,hogy néha bulizni járj a barátaiddal.Én azt gondolom,hogy azért nem engednek sehová,mert félnek,hogy valami bajod esik.

De azt is meg kell érteniük,hogy találkozz néha a veled korú fiatalokkal.Hiszen a barátságot ápolni kell,és ismerkedni is kell,ez pedig csak akkor lehetséges,ha néha elmész a barátaidhoz.

2017. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szeretném elmondani, hogy 25 éves koromban megértettem, hogy hogyan gondolkodtak a szüleim, amikor nem engedtek el bulizni (éljenek a kollégák, akiknek tini gyerekeik vannak). Nem biztos, hogy segít, de legalább másoknak nem kell ezen 10 évet agyalni, sőt, lehet, hogy ki tudnak találni valamit (nekem pl. az lehetett volna az érvem, hogy a szomszéd srác hazakísér, és vigyáz rám (haverok voltunk)).


Szóval:


1. A szülők nem engednek el lányokat bulizni, mert még 10 lány sem fogja tudni magát megvédeni, szerintük.


2. Néha jönnek ezzel a maszlaggal, hogy nevezz meg egy embert, aki kifejezetten rád fog figyelni, de amíg egy lányt nevezel meg, addig ez nem sokat ér.


3. Nem fognak elengedni olyan helyre, ahol gimisnél idősebb fiúk vannak, ha gimibe jársz (ugye itt a túlféltő szülőkről beszélünk, sok van a kollégák között), szóval, ha bulit választasz, akkor ne ilyen legyen.


4. Ha házibuli, akkor név szerint nevezz meg minden meghívottat, legalább 10-et, hogy hihető legyen, és közöld, hogy ezek max. a párjukat hozzák, senki más ismeretlen nem lesz.


5. Legyen egy fiú, aki megbízható, esetleg bevállalja, hogy beszél apukáddal az indulás előtt és hazakísér (valószínűleg kinyitják a kanapét is neki, vagy valami). Nem elég a szomszéd sarokig kísérni, hanem konkrétan az ajtóig kell. Ugyanakkor nem aludhat veled egy szobában, ha nem jártok fél éve (oké, ez szülőnként, életkoronként változik).


Ez totál patt helyzet, mert ugyan, ki jönne össze veled, ha nem jársz bulizni, ki vinne haza, ha nem aludhatna veled egy szobába (20 km-re jártam bulizni, szóval esetemben senki).


Néha, ha nagyon kifáradtak a veszekedésben, meggyőzhetőek, hogy elég lesz, ha öt-hat lány alszik egy helyen, és másnap hazajössz. De ilyenkor is jobb, ha azt mondod, hogy legalább lesz ott öt barátnőd, akik közül ez az egy fog arra vigyázni, hogy öt percenként megnézze jól vagy-e, és ennek a fiúnak fog szólni, aki szintén rátok fog nézni 10 percenként, míg te a barátnődre ügyelsz. (Ha rákérdeznek, hogy mit fogtok csinálni, ha a fiút nem találjátok, tudj felsorolni még egy nevet, akinek szólhattok, ha az egyik barátnő bátyja, az általában pozitív).

2017. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetemre akarsz menni, akkor valassz egy messzi egyetemet es menj kollegiumba.
2017. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell engedelmeskedned nekik
2017. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!