Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet az ilyet megbeszé...

Hogyan lehet az ilyet megbeszélni ítélkező szülőkkel?

Figyelt kérdés

Ha nem haragszotok, akkor rövidre fognám és csak a lényeget mondanám el. Ha valakinek valami kérdése van ezzek kapcsolatban, nyugodtan felteheti, nem biztos, hogy mindenkinek pont ugyanaz a lényeges, mint nekem. Csak gondolom nem mindenkinek lenne ideje meg kedve elolvasni egy 5 oldalas regényt.

Szóval 15 éves voltam, amikor jött egy orosz fiú az osztályunkba cserediákként fél évre és nagyon jó barátságot sikerült azóta kialakítanunk. Azóta nagyon sokszor járt már nálunk és szüleim akkor sem repeszek az örömtől, mert eléggé külföldi ellenesek. Vagyis legjnkább az oroszokat nem annyira preferálják, meg úgy speciel a szlávokat, de látták, hogy tényleg kedveljük egymást és jóban vagyunk, ezért nem mondták, hogy ne jöjjön ide.

Most 20 éves vagyok, az egyetem végéig szüleimmel lakom, de diákmunkázom is mellette, mindig mindent magamnak veszek. Nyáron elmegyek a sráchoz, mert az ő szülei is kíváncsiak rám és szeretnének ők is megismerni engem, viszont szüleim hisztériába törtek ki, hogy biztos nem megyek el, mert ki tudja milyen hely az, ahol lakik. Maga a srác mondta, hogy teljesen normális helyen élnek, utána is néztem a neten és hát nem egy lepratelep, se nem egy gettó. Se semmi ehhez hasonló.

Nyilván ennyi idősen már annyira nem szólhatnak bele a dolgaimba, jómagamnak és megvan a szabad akaratom, de ettől függetlenül tudom, hogy féltenek, de azzal nem oldanak meg semmit, ha folyton csak vissza szeretnének fogni. Természetesen már beszéltem velük erről és akkor is végig csak azt hajtogatták, hogy ez mekkora hülyeség.


Nem tudom, másoknak is vannak ilyen szülei, hogy mindent csak tiltogattak, de kíváncsi lennék, hogyan oldották meg sértődés nélkül. Megbízható vagyok, ezt ők is tudják, de akárhogy próbálok érvelni, nem szeretnék, ha mennék.


2017. jan. 18. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem kérdezted meg ugyanezt már máskor is?


Igazán sokat nem érdemes ezen problémázni, ha te emgbízol a fiúban - és a kérdésed alapján megbízhatsz -, akkor nem sokat vitatkozol a szüleiddel, hanem megszervezed a kiutázásodat és elmégy.

Elöre meggyözni nem tudod öket arról, hogy nincs különösebb gond ezzel, utólag meg úgysem tudnak tenni ellene semmit.


Ha megsértödnek, az magánügyük, idövel megbékülnek. Neked 20 évesen nem kellene az ilyenekkel foglalkozni, nekik meg bele kell szokni, hogy felnött ember vagy önálló döntésekkel. Ez biztos beletelik egy kis (?) idöbe, de végül is ez a reális helyzet.

2017. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én is elkövettem ennyi idősen azt a hibát, hogy mindenhez az ő beleegyezésüket vártam, és amibe nem egyeztek bele, azt nem csináltam meg. Pedig vannak csak rám tartozó dolgok, amikről csak informálni kellett volna őket. De sajnos nagyon erősen és sokáig voltak képesek hisztériázni és pokollá tenni az életemet már csak az ötlettől is, hogy valami olyat szeretnék tenni, amit ők nem akarnak, hogy tegyek.
2017. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
20 évesen oda mész ahova akarsz, ha a szüleid meg ezen aggódnak, akkor aggódjanak nyugodtan, bár elég abnormális dolog, de joguk van hozzá.
2017. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ideje ledönteni a korlátokat. Majd megbékélnek.

Természetesen mész, ugye?

2017. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
a múltból hozott előítéletek - valóban nem kedvelték a hazánkban ideiglenesen állomásozó oroszokat. Tkp valahol érthető. Melyik város? talán azzal lehetne segíteni, hogy képekt mutatsz arról a helyről, ahova mész.
2017. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a dolog nagymértékben függ attól, hogy fiú vagy lány vagy. De aki 20 éves, az küzdjön a szabadságért. Egy nyusziból sosem lesz szabad ember! Szépen, udvariasan, tisztelettudóan! És halkan. De küzdj!
2017. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20 eves vagy, menj..

Azon emberek, akik nem jártak külföldön nem értik hogy miről van szó, nekik félelmetes.. Ennyi. ha nyugatra mész akkor ott midnen szép és jó ha keletre akkor rossz.

Mehetsz.


abbna igazuk van hogy az oroszok kicsit mások mit mi, pl barátom párjai mindig orosz lányok voltak és most egy csinos orosz nővel házasodik.

Beszlélgettem erről, a lényeg hogy az orosz nők szivesen jönnek nyugatra mert bár az életszinvonal oroszországban sem rosszabb mint magyarországon (sőőt pl moszkva, st petersburg, jobb hely) ellenben amit mondtak a magyarokról, meg a nyugati országokról hogy a magyar fiuk nagy előnye hogy "NEM VER MEG" :) :)


Tehát van eltérés mentalitásban de túl van ez pörögve..

2017. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerik a srácot? Tudom, tudom, de én is agybajt kapnék, ha a gyerekem egy nekem tökidegen pasashoz menne ki x km-re.


A párom Svájcban él, de apáék eléggé néztek rám, mikor mondtam, hogy meghivott magához egy hétre. Jo, mi akkor már aludtunk együtt többször pár napot otthon (Mo.), de a barátomat nem ismerték, és azért féltettek. Persze, nem engedélyt kértem, hanem közöltem tényként, de na.

Nornális szülö aggodik a gyerekéért... ok, ez a megtiltom gyerekes viselkedés a részükröl. :)


Viszont multkor a barátnömet erőszakolták meg majdnem külföldön, mert a srác, akivel ismerkedett, és akihez kiment, egy állat volt... szerencse, hogy egy ismerös elkisérte, és nem hagyta, hogy bántsák.

2017. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!