Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan esetet, amikor...

Ismertek olyan esetet, amikor egy anya összeugrasztotta a gyerekeit (apró vitákkal) hosszú időn keresztül? Mi lehetett ennek az oka?

Figyelt kérdés

Csak az írjon, aki már látott vagy tapasztalt ilyen helyzetet.

Köszönöm válaszaitokat.28N



2017. jan. 19. 10:25
1 2
 1/11 piriiiii ***** válasza:
66%
Az enyém néha mintha ezt csinálná, ez az utóbbi 1-2 évben tűnt fel nekem. De szerintem tudatlanul, és elég enyhe is (mondjuk egyikőnk sem lakik már otthon, nővérem 30, én 20).
2017. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:
51%
És hogy mi lehet az oka... fogalmam sincsen. Anyám elég fura nő...
2017. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyám ezt csinálta.

A családot állandóan egymással szemben álló pártokra akarta osztani, akik folyton harcban álltak egymással.

Voltak az anyapártiak és az apapártiak, de nálunk soha nem ment semmi normálisan.

Gőzöm nincs az okáról.

Anyám nem volt őszinte ember, lételeme volt a feszültségkeltés, akkor érezte jól magát, ha csinálhatta a palávert, amibe mindenki kikészült, rajta kívül.

Ezt ma már a húgom is tudja és szerencsére sikerült jó testvéreknek lennünk anyánk halála óta.

2017. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk apósom csinálja a 2 fiával


Több konfliktusunk volt már amiatt, hogy az egyik fiának mást mondott mint a másiknak.....gyakorlatilag folyamatosan.

2017. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A szüleim ezt csinálták. Nem szándékosan, csak mindig a kisebbet védték, aki viszont visszaélt ezzel. Egy olyan 20 éven keresztül. Azóta se jó a viszonyunk a tesómmal.
2017. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Az én anyám ilyen, de nem csak velünk, a két lányával, hanem mindenkivel. Általa értettem meg az "oszd meg és uralkodj" elv lényegét. Valószínűleg ezt alkalmazza, tehát amíg mi nem vagyuk jóban, addig ő irányít mindkettőnket, sokkal nagyobb hatással van ránk így, mintha a testvéremmel jóban lennénk. Gyerekként ez főleg igaz volt ránk, mikor még nagyon manipulálhatóak voltunk.
2017. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is apósom csinálja.

Az egyik fiának azt mondja, hogy másik szídta őt vmiért és a másik fiának pedig ugyanezt csak az ellenkező fiàval behelyettesítve.

Azóta inkább kerüljük őt, mert ez szarkeverés :(

A vicc az, hogy a saját aoja ugyanezt csinálta az apósommal és az ő tesójával, de nem tanult belőle...

Nagyon tönkretett mindent :/

2017. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*hú teló miatt elgépeltem.

Tehát az apja is ugyanezt csinálta anno vele

2017. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen anyám. anyám direkt csinálta, mert élvezte hogy van veszekedés.
2017. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
"Anyósom" csinált ilyet, mindenkit a saját gyereke ellen fordított. Az oka? Az, hogy az összeköltözésünk után nem tudott tovább èlősködni a páromon ès kénytelen volt elmenni dolgozni (kb 2 hónapig bírta), utána nem kevès adósságot halmozott fel.
2017. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!