Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyukám...

Mit csináljak ha anyukám szemét gyüjtögető? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Évek óta raktározza a lakásba a szemetet, folyamatosan hozza haza az újabb szerzeményeit.

Ha kidobunk egy agyonhasznált szakadt ruhát kikukázza és elrejti valahová. Ezzel még nem is lenne baj, de még ha el is visszük messzire kidobni a tènyleg használhatatlan lomot, 1 hét múlva ismét dől ránk a szar. Főzéshez meg minimum 2éve lejártakat használ, de volt már 10 éve lejárt is, azt mondja az még jó.. Ha újat veszünk akkor meg valamelyik szeméthegy mögé berejti had rohadjon az is.

A barátaimnak, tanáraimnak is ajándékba lejárt vitamint szokott adni hiába szólok neki hogy ne adjon nekik semmit.

Mit lehet ilyen esetben tenni?



2017. jan. 19. 16:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
Én a helyefben elvinném orvoshoz ez már szerintem valamien mánia pl olyan mintha egy nő kihagyhatatlanak tartaná felvenni reggelente a melltartót vagy aki mániákussan sminkeli magát ha nem csinálhatja nem érzi jól magát vagy esetleg szeméttel tölt be valamien lelki ürt
2017. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Beteg. Nem tudom, kezelhető-e.
2017. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt az életemnek ilyen szakasza.

Ez egy nagyon hasznos link:

[link]

2017. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is hasonló a helyzet, de szerencsére azért nem ilyen durván. Sajnos amíg nem látja be, hogy kezelésre szorul, addig nem tehetsz semmit. Tudom, hogy ez gonoszság, de a kiutat ebből csak az szokott lenni, ha elköltözöl otthonról.
2017. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy letezo betegseg. Segitseg (pszichologus, pszichiater) nelkul nem tudsz segiteni. Gondolom, nincs betegsegtudata, igy nehez lesz ot ravenni a kezelesre.
2017. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Más a dolgokhoz, tárgyakhoz a hozzáállásotok. Te szemétnek minősíted, ő látja benne a hasznosat, a hasznosíthatót, amiben értéket jelentő emberi munka van. szavatossági vagy lejárati idő nem azt jelenti, hogy utána már nem alkalmas emberi fogyasztásra, hanem azt, hogy annak utána a gyártó már nem vállal rá garanciát, szavatosságot. Ennek sokszor kizárólag közgazdasági ill. kényszeres minőségbiztosítási okai vannak (a fogyasztói társadalom nézetrendszere). A gond inkább az, ha a felhalmozott dolgokat nem használja fel. Ezt is fel lehet fogni pozitív hozzáállással: úgy gondolja, hogy az életébe még belefér a gyűjtés, mert javítási, helyrehozási, készítési tervei vannak a tárgyakkal.
2017. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, pár hónapja volt valami pszichológusnál, de igy érzi jól magát, nem foglalkozott a témával.

Lehet tényleg valami trauma miatt van, halálra dolgozza magát 52 évesen, hiába mondjuk neki hogy pihenjen, meg még mindig nem ment ki a fejéből szerintem hogy gyerekkorában bántotta az apja. De ezen rég túl kellett volna már lépnie.

Az elköltözés egyenlőre még nem lehetséges mert kiskorú vagyok és nincs is miből még.

Olyan dolgokat hoz haza amit az utcán talál és más már kidobott mert törött/szakadt/láthatóan is használhatatlan. :D Azt se tudja már milyen lomjai vannak, vettünk neki egyszer direkt egy olyan drága táskát amilyet szeret, hogy ne a szakadtat hordja, de még ki se bontotta pedig 5 éve legalább megvan.

2017. jan. 19. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Én anyám meg nővérem nagy szemét gyűjtögetők.
2017. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! Orvos kell.

Anyukám is ilyen sajnos.

Volt hogy kikukázott kaját adott nekem.

Sokszor lejárt dolgokat főz meg amiket vagy kap vagy kukázik. Leszokni nem fog.

2017. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád kényszeres gyűjtögető (compulsive hoarding), nézz csak utána Google-n! Kezelés nélkül messzire fog ez még vinni...
2017. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!