Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most tényleg én voltam a...

Most tényleg én voltam a szemét ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A párommal jó előre megszerveztünk a párom barátjáékkal, hogy megyünk egy 20-ai rendezvényre, de ők az utolsó nap lemondták. Mivel a családom is indult a programra, elkezdtek velünk kalkulálni. Nekünk 2 autónk van, a szüleimnek is 2, de abból csak egyet használnak magánjellegű dolgokra. Ezt az autót el akarta vinni a testvérem, amivel az új párjával megy. Csakhogy apám nem hajlandó elfogadni az új vőjelöltjét, ezért kijelentette, hogy nem hajlandó egy autóba szállni vele (semmi baja vele, nem is ismeri). Ezért elkérték a mi 2. autónkat, hogy elmenjenek a szüleim azzal, miközben a testvérem az övékkel megy. Arról is volt szó, hogy a testvérem viszi a mi autónkat, de azt a párom nem fogadta el, mivel a testvérem köztudottan életveszélyesen vezet. Mindegy, a végén belementünk, bár furcsállottuk a helyzetet. Később megbeszéltük, hogy inkább jöjjenek a szüleim velünk, és a testvéremnél marad az ő autójuk, úgy volt, hogy akkor mi ihatunk, mert apám vezet. Erre apám az utolsó pillanatban lemondta az egészet, mondván, nincs kedve jönni. Anyám egyedül akart velünk jönni "gyertyatartónak", ami nekem bevallom, nem tetszett. Többször gond volt már ebből, nagyon sok helyre cipeltük őt, mindig elkóvályog, óra hosszatt keresni kell, beleszól abba, hogy mit eszünk, mit iszunk...stb., nem tartja tiszteletben a dolgainkat. Ha apám leköti, akkor nem ilyen, csak egyedül. Ezért megmondtam neki, hogy ha ketten mennek itt is, ott is, akkor jobb, ha a saját autójával megy, nálunk csak unatkozna, a testvéremék pedig lehet vitték volna a testvérem lányát is, náluk az unokával ellett volna. Erre anyám megsértődött, hogy micsoda egy rosszindulatú szemétláda vagyok, elhordott mindennek, mondván, én nem akarom, hogy velünk jöjjön. Tényleg nem akartam, bár nem vallottam be, de nekem az sok, hogy elviszem a mi programunkra, a párommal kettesben lennénk, ha már a tervezett társaság nem jött össze, és akkor még anyám is kritizál egész nap, hogy mit csinálok, mire költöm a pénzem, mit ne egyek, hol parkoljak...stb.

Szóval anyám a végén még sírt is, mindenki engem állított be szemétnek, amiért nem akartam elvinni, el lettem hordva mindennek, a végén meg mégis én hoztam haza őt is meg a gyereket (az unokát) is, akkor meg hirtelen jó lettem mindenkinek. Szerintem apámra haragudott, amiért az utolsó pillanatban lemondta, de rajtam csattant az ostor. Vagy tényleg szemét voltam? Mi ez, hogy én vigyem őt el, ő meg odaadja a saját kocsiját a másik lányának? És mi ez a követelőzés, hogy vigyem magammal mindenhova (nem az első eset ez), miközben ő soha nem hív sehova, mindent csak a másik lányával meg az unokájával szervez, mióta a kisgyerek megszületett? Egyébként nem lakunk már náluk, csak gyakrabban hazajárunk...


2016. aug. 20. 22:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja meg a végén, mikor hazahoztam őt meg az unokáját, még megkaptam a képembe kedves módon, hogy valójában apám miattam nem jött el, mert nem akar az én autómba beszállni, hogy nehogy felhánytorgassam neki, hogy be mert szállni. Még ezt is rám keni, mikor már vagy ezerszer vittük őket ide-oda és soha nem szóltam érte, mert én ajánlottam mindig fel, hogy az én autóm kényelmesebb, nagyobb, menjünk azzal...
2016. aug. 20. 22:20
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Irigylem a problémátokat.
2016. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acer533 válasza:
49%
Szia! Szerintem nincs igaza édesanyádnak. Ha apukád egész eddig beült a te autódba, akkor most hirtelen miért lett volna probléma, hogy a te kocsiddal menjetek arra a rendezvényre. Szerintem ennek nem volt köze ahhoz, hogy apud az utolsó pillanatban lemondta az egészet. Lehet, hogy szimplán a vőjelölt miatt nem szeretett volna elmenni. Hidd el, egyáltalán nem voltál szemétláda. Anyudnak el kellett volna fogadnia, hogy a pároddal kettesben szerettetek volna lenni. De te mégis belementél abba, hogy édesanyád is veletek menjen. És ő ahelyett, hogy örült volna, még téged állított be rossznak. Egyáltalán nem értem, hogy mire volt ez jó neki. Mindennek elmondott, utána meg elvárta, hogy cipelgesd. Ne érezd rosszul magad ezért, rendben? Teljesen jól cselekedtél :)
2016. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen is szemét voltál, majd akkor se menj anyukádhoz, ha valami miatt segítségre van szükséged. Arra nem gondoltál, hogy esetleg ő is szeretett volna kimozdulni, várta a programot, amit ti keresztbe húztatok neki?
2016. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem én húztam keresztbe neki, hanem apám.
2016. aug. 21. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
de igen, te is keresztbe tettél. idézem:"Később megbeszéltük, hogy inkább jöjjenek a szüleim velünk, és a testvéremnél marad az ő autójuk, úgy volt, hogy akkor mi ihatunk, mert apám vezet." ergó meg volt beszélve hogy veletek mennek. gondolom anyukád nem gondolta hogy az ajánlat csak akkor áll, ha mindketten mennek, és ő egyedül már nemkívánatos személy. hisz ti csak azért vinnétek őket, hogy ihassatok. Igen is önzőek vagytok, nagyon. Szegény anyukád
2016. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!