Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek hirtelen,20 évesen (egy OKJ elvégzése után) csak úgy derült égből villámcsapás módon fejébe veszi, hogy ő közgazdász akar lenni, fizetnétek neki az egyetemet?

Figyelt kérdés
Megnézett vmi Pain and Gain című filmet és most elhatározta,hogy ő nem fog szívni egész életében,ő most odateszi,sokra akarja vinni stb.

2017. jan. 22. 15:07
1 2 3
 11/27 KoviTibi27 válasza:
42%

Ha fizetős, azt nem biztos, hogy teljes mértékben.

Tehát egy racionális kompromisszum - ha nem sikerül bejusson az államilag támogatott rendszerbe.

De egyéb szempontból teljes mértékben támogatnám!

Azért az OKJ és egy egyetemi végzettség között elég nagy a különbség!

2017. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
17%

"égből villámcsapás módon"


Így nem. Aztán 3 hónap múlva ugyanilyen gyorsan elmúlik a lelkesedés.

2017. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
Jövőhéten megnézel egy másik filmet, és akkor mi akarsz lenni?
2017. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%
Na pont a pain and gain...:D
2017. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
26%

Nem támogatnám, mert ez szerintem csak múló hóbort, másrészt pedig nem engedném, hogy egy filmre alapozza a jövőjét. A közgazdász szak egy olyan, amire tudatosan készülni kell (mint az orvosi) mert államin nagyon magas a pontszám, ha meg fizetősre megy az ember, akkor nagyon komolyan kell venni. Lehet első egy-két félév után megunja az egészet. Unokatestvérem jár pénzügyre, azt mondja nagyon száraz tárgyak vannak.

A másik, hogy nem minden végzett közgázosnak lesz egyből munkája, nagyon sok az, akit nem tud el helyezkedni a szakmájában. Lehúz 7-8 félévet, kiesik az egyetemről és várná a netto 300 ezres fizut.

Ha szülőként tetted fel ezt a kérdést, akkor neked kell ismerned gyerekedet, a képességeit és a kitartását,ha úgy gondolod, hogy tényleg szikrát kapott és becsülettel végig is csinálná támogasd, de ha ez csak ilyen fellángolás akkor beszéld le róla.

2017. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolná, és akarná, akkor megpróbálnék mindent persze.

Előtte azért megkérdezném, hogy miből gondolta ezt, vagy honnan jött ez a hirtelen váltani akarás.


"Megnézett vmi Pain and Gain című filmet"

Ha pedig ezt válaszolná, biztosan elmosolyodnék magamban.


De nem venném el a kedvét, és kötelezném, hogy

emelt szinten csináljon egy minimum 80%-os matek érettségit, legyen ez a kezdő lépés az álmai eléréséhez, és ha ez sikerült, akkor tényleg komoly jelnek venném, és én is odatenném magamat. Támogatnám, ahogy csak tudom!

2017. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%

Azt gondolnam hogy gyerekes, hogy egy film utan akarja eldonteni hogy mi lesz belole. Mellesleg ebben a filmben pitianer bunozokrol beszelunk, akik ki akarnak csinalni egy milliardos uzletembert.

Ha majd fel ev mulva is komolyan gondolja, akkor visszterhetunk ra, de nem tartanam komoly otletnek.

2017. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%
Meg ha az a film az egyetemrol szolna... A film szereploi is sokra akartak vinni, csak hat nem jott ossze.
2017. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%

Az idei felvételi eljárást már úgyis lekéste. Én arra kérném,hogy gondolja át. Ha szeretne egyetemre menni,van ami érdekli, akkor nézzen utána mik a feltélek,milyen eredménnyel vennék fel államira.

Még az októberi és a jövő májusi érettségiken tud javítani. És remélhetőleg az azt követő szeptemberi félévben meg is kezdheti az áhított szakot.

De én csakis az állami formában gondolkodnék. Nem hiányzik,hogy sok milliós adósággal kezdje el majd az életét.(hello diákhitel)

De a tandíjon kívül segíteném,hogy legyen hol laknia,legyen mit ennie,legyen miből jegyzeteket,könyveket vennie, legyen bérlete stb..Ezeket megvenném neki,főleg az elején. Ha laza a szak és később tud dolgozni,akkor oké,ő döntése.De nem várnám el, segíteném ha tényleg tanul és el akarja végezni.

20 évesen még nem késő egyetemre menni.De már 40 évesen háztartás és család mellett nehezebb lenne..Úgyhogy szerintem még most menjen, nincs elkésve.

De csakis állami, önköltségesen egyáltalán nem támogatnám, nem szeretném,hogy így szúrja el az életét..

Több olyat láttam a környezetemben,akik jól beszívták a diákhitellel.

Kifizetni meg nem tudnánk félévenként sok száz ezer forintot,úgyhogy más megoldás nem nagyon lenne önköltségesen..

2017. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem államira megy? Ez a szak meg elég büfé- ruhatárszak jellegű, úgyhogy nyugodtan dolgozhat is mellette.
2017. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!