Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a szituról?

Mit gondoltok erről a szituról?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok,5 hónapos terhes,a szüleimmel élek (kb. 2 hónap múlva tudunk saját lakásba költözni a párommal).Alapból sem voltam sovány,de most a terhességem alatt eddig összesen 8 kiló plusz súlyt szedtem fel.Ingatag a hangulatom,hőhullámok gyötörnek,hol megfagyok,hol megsülök.Tegnap épp hajat akartam szárítani,akkor jöttem ki a meleg fürdőszobából,és mondtam anyukámnak hogy jó lenne kicsit lejjebb venni a fűtést mert nagyon melegem van.Apám erre kikiabál a nappaliból,hogy akkor fogyjál le.Hát terhesen,úgy hogy gondok vannak az egészségemmel,amivel ő is tisztában van,nagyon intelligens megnyilvánulás volt ez,pont egy olyan embertől akinek nagyobb a hasa mint nekem lesz a 9. hónap végére.Neki természetesen nincs melege,egész nap egy szál gatyában mászkál mint a király a szemétdombon.Nagyon rosszul esik,nem egyszer nem kétszer bántott már meg életem során,nem érzem úgy hogy bármennyi szeretetet is kaptam volna tőle valaha is,de ez most sok volt.Folyamatosan az van az agyamban hogy nem szabad enni,nem érdemlem meg,pedig tudom hogy nem tehetem ezt a babámmal.Hogyan lépjek át ezen?
2017. jan. 24. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
2 hónap múlva vége az egész szivatásnak, addig csak kibírod.
2017. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Terhes vagy, túl dramatizálod a dolgokat. Lépj túl rajta, és gondolj arra, hogy már csak 2 hónapig kell apádat elviselni.

Jó babavárást.

2017. jan. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
már bocs, de ha nem vagy egészséges és még otthon laksz, akkor minek kell gyereket vállalni? o.O
2017. jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy valószínűleg túldrámázon,de akkor is nagyon fáj.Az egy dolog hogy két hónap múlva vége,de nem ez a baj,hanem hogy nem érzem,hogy nem éreztem soha hogy szeret mint egy szülő szereti a gyermekét.


Nem tervezett baba volt,de örültünk neki a párommal,egyértelmű volt hogy megtartjuk.Az meg hogy van egy betegségem és itthon lakok..bocs de ez hogy jön ide?Jó hogy nem majd megölöm a gyermekemet,mert aki beteg (nem túl súlyos dolog) és nem 2 perc alatt vesz lakást az ugye ne legyen szülő.Amint kiderült hogy baba lesz a párom elkezdte szervezni a lakást,de ehhez ennyi idő kellett.Eszem megáll komolyan...

2017. jan. 24. 00:53
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Az apád egy vérbeli köcsög. Komolyan. Máskor mond azt neki, hogy hármasikrei lesznek, vagy csak simán hízlaldában nevelkedett? Lássuk, hogy esik neki. Ne hagyd magad vele szembe, mert akkor azt csinál, amit akar. Anyud nem védett meg?


Boldog babavárást :)

2017. jan. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell azért zabálni mert terhes lettél és kettő helyett sem kell enni.

Egyél rendes adagokat és ne sokszor mert utána meg nagyon nehéz lesz leadni.

Meg most 5 hónap alatt 8 kg akkor a következő 4 hónap alatt még 7 kg hát az rengeteg.

És a baba mellett sem kell elhagynod magad nyugodtan tornázhatsz stb.

2017. jan. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Mivel már nemsokára véget ér ez a helyzet, gondolj mindig erre. Hadd említsem meg, hogy nekem volt olyan kolléganőm, akivel nagyon nehéz volt szót érteni. Amikor megtudtam, hogy el fog menni, előtte ki fogja venni a szabijait, akkor kiszámoltam meddig fogunk még együtt dolgozni és ezt megjelöltem a naptáramban. És megfogadtam, hogy amíg még itt lesz, én már semmiért nem szólok, mindent lenyelek a békesség kedvéért. Volt olyan, hogy felhúzott, és úgy tudtam lehiggadni, hogy előszedtem a noteszomat és megszámoltam hány napot fogunk még együtt dolgozni. Próbáld ki te is ezt, hidd el, segít.


6-os válaszolóval nem értek egyet, hogy 15kg testsúlynövekedés a terhesség végéig rengeteg volna. Kicsit több, mint az átlagos, de inkább az a fontos, hogy ne maradjon rajtad szülés után. A torna viszont valóban hasznos, testnek és léleknek egyaránt jót tesz.


Konkrétan a fűtés lecsavarása: lehet, hogy praktikusabb lett volna, ha nem szólsz egy szót sem, hanem lejjebb csavarod a fűtést. Ha majd valaki fázik (pl. apukád alsógatyában), akkor mondd, hogy öltözzön fel rendesen, nem július van. Az ideális az volna, ha helyiségenként lehetne szabályozni a fűtést és így a saját szobádban úgy lenne, ahogyan neked jólesik, és akkor könnyebb lenne elviselned a többi helyiséget.

2017. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


"Kedves" 6-os: képzeld el nem zabálok,és nem eszem kettő helyett.A terhességem előtt reggel este 1-1 órát futottam,most ugyanezt nem csinálhatom,az orvosom javaslatára.Viszont terhes tornára járok.15 kg úgy hogy abban benne van a baba,a méh,a magzatvíz,plusz a lábamra feljött víz nem sok.Amint megszületik a kislányom vissza fogok térni az edzésekhez,most nem érzem úgy hogy ez a legfontosabb.


Utolsó köszönöm ez jó ötlet.Sajnos a fűtésünk nem túl korszerű,felújítani nincs pénzük a szüleimnek,nem is várom el,és csak az én kedvemért amúgy is hülyeség lenne.Én is be tudom amúgy állítani csak akkor meg le vagyok cseszve hogy minek piszkálom..

2017. jan. 24. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Mekkora bunkók vannak itt, te jó ég!

Egy alapból érzékenyebb nőbe miért jó érzés belerúgni? Jesszusom, milyen férgek vagytok.


Drága kérdező!

Gratulálok a babádhoz. Édesapádra az összes bennem lévő jóindulattal se tudnék pozitívumot mondani, főleg, mert nem ez az első alkalom, és meg mert nem is akarok, hiszen nem érdemli meg. Megkockáztatom, az unokát se szívesen adnám a kezébe, de lehet, hogy túlzásba esek, ugyanis az enyém is ilyen.

Aki meg azt írta, hogy 21 évesen miért lakik otthon, annak javaslom, hogy tanuljon meg olvasni. Két hónap múlva tudják összeszedni a megfelelő összeget, mert variációk milliója áll előtted, egyik pl. az, hogy tanult, a másik, hogy dolgozott, hogy LEGYEN PÉNZE ELKÖLTÖZNE, MERT AZ NEM ÚGY MEGY ÁM, HOGY KÉRED ÉS LESZ. Nem árt tenni is érte. Köszönöm.

Édesapádat pedig oktasd ki ilyenkor. Egy terhes nővel, a saját lányával...miért ilyen valaki? Nem, nem reagálod túl, törődést érdemelsz és majd szülés után figyelhetsz az alakodra, elmész sportolni, de ha nem, kit érdekel, ha te így érzed jól magad? Mi joga van édesapádnak eldönteni, hogy a te testsúlyod megfelelő -e vagy sem?

Azért csinálja, mert hagyod. Mert nem mondod neki, hogy "Apa, állj. Most fejezd be. Vagy rendesen beszélj hozzám, vagy sehogy."

Egy ilyen ember képben sincs azzal, hogy mivel is jár egy gyerekszülés és az azelőtti időszak. Ostoba és tudatlan. Nem mondom, hogy bántsd meg te is, mert elég lesz neki az, hogy nem fog rólad sűrűn hallani a költözés után.

Édesanyád hogy áll hozzá, amikor ilyeneket mond?


Mellesleg, meg se forduljon a fejedben, VÉLETLENÜL SE, hogy nem érdemled meg. Remek nő vagy, aki képes talpra állni és kisbabát vállalni ilyen fiatalon, pénzt keresni saját lakásra, és a többi és a többi. Más bulikban rázza magát, karriert épít, de te egyiktől sem leszel kevesebb, ha jól érzed magad a bőrödben. A gyereked legyen a legfontosabb, ne a tapintatlan édesapád. Ne hagyd, hogy elrontsa a kedved. Ne hagyd, hogy ő mondhassa meg, mi az, amit tenned kell.

Két hónap.

Számolj vissza. Hamar lemegy. Rendben?

Sok sikert neked és kitartást, még egyszer gratulálok a babádhoz és zökkenőmentes hónapokat kívánok!


Ne hagyd, hogy a lelkedbe tiporjon. Állj ki magadért. Mi a legrosszabb, ami történhet?

2017. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!