Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról a szituról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról a szituról, amikor abortusz témában egy pár tagjai teljesen eltérő nézeteket vallanak? Van valakinek tapasztalata? Működik az efféle kapcsolat?

Figyelt kérdés
A barátommal nem olyan régóta vagyunk együtt (fél éve), és a minap felmerült annak a lehetősége, hogy valamilyen szerencsétlen véletlen folytán terhes lehetek. (Természetesen megfelelő módon mindig védekeztünk.)Ő azonnal kötelezett volna az abortuszra, de én valamiért ódzkodom ettől lelkileg, és tudom, hogy nagyon megviselne a dolog. Elmondtam neki, hogy amennyiben terhes lennék megtartanám a babát, de nem kötelezném őt semmiféle tartásdíjra, ha ő ebben nem szeretne részt venni, akkor távozhat, egy rossz szavam nem lesz, de nem teszek, nem tehetek ilyet magammal és egy bennem fejlődő emberrel. Ez nagy vitát váltott ki köztünk, és hirtelen az az érzésem lett, hogy ő engem semmiben nem támogat, hirtelen rettentően antipatikus lett, egyedül éreztem magam, holott ez nem igaz, mert minden másban támogat, és igyekszik, és elmondása szerint szeretne majd tőlem kisbabát később, ha meglesznek a "megfelelő körülmények". Én egyrészt úgy érzem, hogy ha nem is gazdagságban, de normálisan el tudnék látni egy gyereket, másrészt pedig van bennem egy olyan érzés, hogy amennyiben elvetetném a tőle születendő gyermeket, akkor azzal egy kicsit megölném a szerelmünket, sosem tudnék neki új gyereket szülni azzal a tudattal, hogy egyet már megölettem. Én most sem bírok ránézni (pedig szegény semmit sem csinált még), de felfordul a gyomrom attól, hogy valaki csak akkor van velem, amikor süt a nap. Szerintetek ez az érzés elmúlik? Feloldható egy ilyen jellegű probléma? F/24 L/24
2015. máj. 30. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem attól fordulna fel a gyomrom,hogy rendben van hogy nem akar,el lehet ezt mondani,meg lehet beszélni,de ő csak az ő akaratát akarta egyből érvényesíteni.Ez elárul róla mindent.
2015. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem írok hosszú választ, csak annyit, hogy szerintem ezért érdemes még a kapcsolat legelején tisztázni ezeket a dolgokat. egyik féltől sem helyes a másikra rákényszeríteni az akaratát.
2015. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne nagyokat beszélgetnetek a jövőtökről, mert még sok másban is kiderülhet, hogy nem értetek egyet. Ha pedig alapvető világnézeti kérdésekben nem egyezik a véleményetek, nem biztos, hogy érdemes egymás idejét tovább húzni, mert előbb vagy utóbb úgyis szakítás lenne a vége.


Közhelyesen mondogatják, hogy az ellentétek vonzzák agymást, de a valóságban sokkal inkább azok a kapcsolatok működnek, ahol a felek ugyanúgy gondolkodnak az élet nagy alapkérdéseiben: házasság, gyerekvállalás, világnézet, vallás, pénzügyekhez való hozzáállás. Ha ezek valamelyikében állandó ütközés, vita van, akkor abból sosem lesz építő, békés, szeretetteljes kapcsolat.

2015. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nőnek kell ezt eldönteni, mivel az ő teste, ő hordja ki, az ő testét vágja tönkre. Szerintem annyira nem működhet egy olyan kapcsolat ahol mást szeretnének a felek, csak ha elfogadják egymás nézeteit.
2017. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!