Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim ellenzik a kapcsolatom...

Szüleim ellenzik a kapcsolatom, hogyan enyhíthetném meg őket?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon közel álltunk egymáshoz a szüleimmel, főleg anyukámmal, ezért is bánt a dolog, hogy most ilyen ellenséges lett a viszony. Elég hirtelen kapcsolatról van szó, alig 3 hónapja jöttem össze a barátommal, szinte rögtön össze is költöztünk. Szüleim problémája az, hogy nőként én vagyok az idősebb kicsit több mint két évvel (én 24, ő 22). Tisztában vagyok vele, hogy felnőttként nem kell foglalkoznom a szüleim véleményével, plusz külföldön is lakunk, viszont húgom ballagására májusban haza fogok menni, akkor mutatnám be a barátomat otthon, és szeretném, ha az az eg hét, amit otthon töltünk, nem veszekedéssel telne. Szüleimproblémája elsősorban az, hogy szerintük egy 21 éves fiú még éretlen. Az az érzésem, hogy ki nem mondottan az unokadolog bánthatja őket, mert nyilván egy most huszonegykét éves srác nem mostanában fog eljutni a gyerekvállalásig. (de amúgy én sem terveztem 30 előtt semmiképp).

valaki járt hasonló cipőben? esetleg korkülönbséges kapcsolatokról tapasztalat, amit fel tudnék hozni példának?

előre is köszi.

(meg amúgy azt is ellenzi anyum, hogy barátommal angolul kommunikálunk, bár ez viszonylag sejthető volt, mivel nem magyarországon élek)


2017. jan. 24. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan már! 2 év semmi.

Annyi ilyen példa van, hogy még felhozni is felesleges.

2017. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy a 2 év korkülönbség bántja őket, hanem inkább az, hogy tartanak tőle, hogy tőlük távol, külföldön fogtok élni, és ha lesz unokájuk az kis külföldi lesz.

Tágabb családomban pár nagyon normális rokonnak is fáj az, hogy az unokája kis osztrák, svájci vagy szlovák lett, pedig kb. 2-3 hetente hazalátogatnak.

2017. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

2 év felnőtteknél nem korkülönbség.

tizenévesen inkább. Én 19 voltam, pasim 17. Naná, hogy nem tetszett senkinek :D

8 éve vagyunk együtt és idén házasodunk.

Barátaink: lány 19, fiú 15. Tiltották a szülők őket egymástól! Most 15 éve vanak együtt, házasok és megjött a baba is.

2017. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Kívülállállóként persze csak találgatunk. Néhány gondolat.


Egyrészt azzal óvatosan bánnék, hogy "Tisztában vagyok vele, hogy felnőttként nem kell foglalkoznom a szüleim véleményével" bár ez szerencsére a jelenleg már igaz, másrészt azért ha valami érték van az életben, akkor a szeretteinkkel való kapcsolat az. (Ez legtöbbeknél a szülő)


Fontos megérteni, hogy az emberek érzelmeinek mélyebb okai sokszor nem tiszták önmaguk előtt sem, és így nem biztos, hogy azokat tisztán, érthetően kommunikálják feléd.

Így messziről, hangsúlyozom, hogy találgatok: az érzésekben szerepet játszhat pl. féltékenység, a "kislányuk" elvesztése, külföldre költözés, előítéletek a "külföldiekkel", fiatalokkal szemben. A szülőknek is föl kell nőniük ahhoz, hogy a gyerekek kirepülnek, már nem ők döntik el, mikor, kivel mennek moziba... egyes családokban sosem sikerül beállítani az egyensúlyt.

(Kedvenc sztorim: "köszöntél kislányom?" - itt a kislány 60, a mama 90 volt)

Én most kaptam lebaszást, "megmondtam, hogy nem érdemes azt a lakást felújítani..."


Remélem megtalálod az arany középutat az elhidegülés és a behódolás között - európa délkeleti tájékán, főleg nőknél az utóbbira sok példát vélek látni. Azért arra kíváncsi lennék, hogy az itthontartózkodásotok valóban olyan rossz volt-e, gyanítom, hogy a személyes kapcsolat teljesen más.

2017. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

"Nem ezért jöttem haza, hogy erről beszéljünk, és emiatt vívjunk egymással, amúgy is olyan ritkán jövök, nem lehetne akkor örülni a másiknak?!"

Ismeretlenül általánosítva véleményt alkotni nagyon intelligens dolog.

A külföldi családalapítás abban a pillanatban bekerül a pakliba, mihelyst az ember kint vállal munkát/kezd el tanulni, élni...

Ha nagyon megy a kínlódás akkor megköszönheted nekik a bizalmat, amit irántad éreznek, hogy mennyire bíznak az önálló döntéseid minőségében. Nyilván nem ennyire cinikusan, bár helyzet adja...

2017. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Én 18 voltam barátom meg 16 5 éve együtt vagyunk soha senkit nem érdekelt az a két év csak én viccelőttem vele mindig. De mindig is idősebbnek nézett ki. Az agyával vannak problémák még mindig de majd fel nő. Lehet nálatok is előjön majd. Mivel a nők alapból érettebek a koruknál a fiúk meg ugye hát na😃. Egyébként még csak nem is egy országba lqksz a szüleiddel engem biztos hidegen hagyna ki mit gondol, igy is hidegen hagy. Amúgy lehet hogy még nem kéne elhozzad a párod, lehet ő se érezné jól magát hogy nem tud beszélgetni ugy senkivel(bem tudom családod mennyire beszél angolul). Amugy meg anyukád tudhatná hogy egy férfi 50 évesen is éretlen.
2017. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
10%
Szüleidnek igaza van, hogy nem örülnek ennek a kapcsolatnak. Felületes, néhány hónapos ismeretség után nem kellene a fiút bemutatni mint leendő vőlegényt vagy élettársat. A fiú úgy is érezheti, hogy már bekerítették". A lányok veleszületett (hormonális) férjfogási kényszere vezet oda, hogy a házasságkötést életük legnagyobb eseményének tartva, meggondolatlanul kétes egyénekhez, alkoholistákhoz is férjhez mennek, mondván: Majd én megváltoztatom! (Ez soha sem sikerül.) Pillanatnyilag nem számít a korkülönbség, de évek múltán igen. Egyenlő korúak esetén általában a nő kb. tíz évvel idősebbnek látszik. A férfi meg titokban keres egy fiatalabbat. Mindazonáltal az a tapasztalat, hogy a szerelem által elvakítottak a tanácsokat nem fogadják meg, és minden nemzedék újból beleesik ezekbe hibákba. Az érdektelen kívülállók jól látják a tervezett döntések helytelenségét, de az érdekeltek mindig abban ringatják magukat, hogy velük majd másként fog történni.
2017. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

"Tágabb családomban pár nagyon normális rokonnak is fáj az, hogy az unokája kis osztrák, svájci vagy szlovák lett "

Ennek nem lenne kötelező így lenni. A rokonaim 90 %-a külföldön él. Egyikük gyereke sem kis osztrák, román, német, stb. Magyarnak lettek nevelve és annak is érzik magukat. Ez a szülőkön múlik első sorban.

2017. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem felesleges ezen agyalnotok, 24 évesen még borzasztó fiatal vagy te is, lesz még vagy 5 halálos szerelem az életedben, mire kikötsz valaki mellett.

A szüleid gondolom falusiak, ha már 24 éves korodban az unokát akarják számon kérni rajtad. Vagy esetleg időgéppel szoktál utazni hozzájuk a középkorba?

2017. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem a 2 év korkülönbség zavarja őket. Felnőtt embereknél 2 év semmit nem számít, és többen vállalnak 21-22 évesen gyereket, mint később.

Inkább az a gáz, hogy kinn élsz, és 3 hónap után, ami tényleg semmi, összeköltöztél egy sráccal... ő költözött a te lakásodba? vagy közösen vettetek ki valamit? Talán attól félnek, hogy a kis fiatal srácot anyagi érdekek vezérelték, mikor összejött veled.

Nem tudom, milyen nemzetiségű a barátod, de az is lehet probléma. Az "idegenekben" a legtöbben nehezebben bíznak meg.

Összességében nekem is furcsa lenne a dolog, még ha ez ilyen "szerelem első látásra" volt is, akkor is... 3 hónap után együtt élni? Miért?

2017. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!