Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketek nagy értékű...

Ha a gyereketek nagy értékű luxusautót kapna kölcsönbe a nagyszüleitől, engednétek, hogy használja?

Figyelt kérdés

Nem kamu, nem provokáció, egyszerű kérdés!

Az előzmény annyi, hogy a gyerek használhatta az anya régi autóját, amit nem adtak el, miután újat vettek neki. De összetörte és a szerelő szerint több lenne a megcsináltatás, mint amennyit ér a kocsi.

Ezért az apai nagyszülők odaadják az egyik autójukat, hogy használja azt, ameddig csak szeretné. Ezt a szülők tudta nélkül.


2017. jan. 24. 17:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
94%
Előre íratnék papírt, hogy kár esetén kit terhel a javíttatás költsége, illetve hogy én ebből egy forintot nem állok. Ha ennek a tudatában is odaadják az autót, és biztonságos, akkor felőlem használja.
2017. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom még fiatal és a szülőkkel él, ők tartják el. Nos, ha az előző baleset nem az ő ökörségének köszönhető és megbíznék benne, akkor engedném, amúgy meg nem. Semmi kedvem nincs 10 milliós autók árát megfizetni, ha 2 hét múlva vagánykodás közben az árokba vezeti.
2017. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%
Ha fiatalkorú, akkor nem engedném, mert anyagilag én felelek az esetleges kárért. Ha nagykorú, akkor nem tilthatok meg neki semmit.
2017. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
12%
Mocskos Burzsuáá
2017. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
37%

Persze. Hiszen, ha a (nagy)szülők valamelyik ágon felesleges luxuskocsival rendelkeznek, akkor mi se vagyunk szegények, meg a gyereknek is megárthat a gyaloglás vagy tömegközlekedés.

A tudtomon kívül meg végképp megengedném. :)))

2017. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
89%
megengedném, de jól írták, én is íratnék papírt hogy engem semmilyen felelősség nem terhel, nem fizetek egy fillért se se a javíttatásba, se a benzinbe. A nagyszülők tudják hogy a gyerek balesetezett?
2017. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
97%
De ha a szülők nem tudják, akkor ugyan hogyan tegyenek nyilatkozatot, hogy nem felelnek a károkért?
2017. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom a nagyszülők és a gyerek megbeszélték egymás köött, hogy minek mi a következménye és mi van akkor, ha összetörik. Szerintem senki sem a te károdra szervezkedik. De ha megnyugtat, akkor tisztázd le a nagyszülőkkel, hogy nem vállalsz anyagi felelőssèget!
2017. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
91%
ha én kölcsönadok valakinek valamit és összetörik,elromlik akkor így jártam
2017. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

Csak, ha van érvényes jogosítványa... egyébként szó se lehetne róla:)))

Kérdező, most őszintén, milyen alapon szólnék bele a nagykorú gyerekem és a nagyszülei dolgába?

2017. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!