Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok szülőként, ha a...

Mit szólnátok szülőként, ha a gyereketek bukdácsolna egyetemen, annak ellenére hogy tanul rendesen?

Figyelt kérdés

Ráadásul könnyű szakon :/

Középsuliban olyan stabil 4-es tanuló voltam mindig, érettségik könnyen sikerültek tök jól, még emelt szinten is, van 2 nyelvvizsgám (egyik felsőfokú), ha ez számit bármit akkor a jogsim is elsőre meglett, szóval nem tartom magam reménytelenül butának, tanulásra képtelennek és minden téren tehetségtelennek...

Egyetemen mégis borzalmasan teljesitek, bölcsész karon is vért kell izzadnom a kettesért.

Pedig minden órára bejárok, jegyzetelek, otthon átirom a jegyzetem, olvasgatom, felolvasom és visszahallgatom napi többször, más formátumban jegyzetelem át, stb, mindent megpróbáltam.

Zh-ra egy hét tanulást szánok külön, vizsgákra 2-3 hetet, amikor tényleg napi több órát csak azzal foglalkozok. Beülök a könyvtárba, hogy otthon a számitógép, vagy a könyveim, vagy a macskám ne vonják el a figyelmem.

És igy is a legjobb, amit elérek, a ponthatáros 2-es. Pedig még érdekel is amit tanulok, többnyire értem is, és motiválva is vagyok, hogy hamar végezzek (végre akkor összeköltözhetünk a párommal, ami jelenleg a legnagyobb álmom)

Minden megvan, hogy 4-es 5-ös lehessek, és mégse sikerül. Vizsgán/zh-n SEMMIRE nem emlékszem, akárhogy tanulok.

Egy szakot már otthagytam emiatt 2 év után, azt hittem ez majd könnyű lesz, mert "büfészak", de még itt is csoda, ha átmegyek valamiből.

Szüleim tartanak el, nyáron tudok csak dolgozni, egyébként nincs időm (már "dolgozok" fizetés nélkül, gyakornokként, több munka nem fér bele az időmbe, max heti 5-6 óra, ami zsebpénznek nem lenne rossz, de megélni nem fogok belőle)

Nagyon félek, hogy a szüleim mit fognak szólni... Látják/tudják, hogy tanulok, de igy se túl boldogok az eredményeimmel.. :/

Ti mit tennétek ilyen esetben? Mit csinálnátok a gyereketekkel? Támogatnátok mert igyekszik? Vagy kidobnátok mert nem megy neki?

(Ugyanitt: tuti tanulós varázsmódszereket is szivesen fogadok, ha valakinek van ötlete esetleg..)


2016. dec. 6. 13:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Meg kellene találnod, ami érdekel. Az lehet a hiba, hogy nem érdekel

- ha olyannal foglalkozol, ami érdekel nem fáraszt annyira, szenvedélyesen keresed a kérdéseidre a választ és hatalmas energiák szabadulnak fel benned erre .

"azt hittem ez majd könnyű lesz, mert "büfészak""

- itt a hibás döntés! - nem aszerint kell választani tanulmányokat, milyen büfé, mennyi pénzt keres majd, hisz a következő 50-60 évre meghatározó lesz,

hanem kizárólag az alapján kell tanulmányokat folytatni:


MI ÉRDEKEL???

2016. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola meg az egyetem más tészta. Az ijesztőnek tűnő érettségi gyakorlatilag egy sima zh-nak felel meg, a vizsgákra meg brutális mennyiségű tananyagot tudnak feladni a tanárok. Lehet hogy egyszerűen neked a kettő között van a limited.


Varázstrükkök amúgy nincsenek, de vannak apróságok amik sokat számíthatnak. Az egészséges étkezé és a rendszeres mozgás fontos a szellemi frissességhez. A sok alvás szintén.


Nem tudom hogy milyen szakra jársz de attól hogy bölcsészkar még nem biztos hogy könnyű. Vannak olyan szakok a bölcsészkaron amikkel nehezen lehet elhelyezkedni, de ettől még nem feltétlenül könnyű. Nekem két diplomám van, egy anglisztika és egy nemzetközi gazdálkodás. Amikor az előbbit végeztem a bölcsészkaron minden bme-s majom azzal cinkelt hogy büfészak meg hogy elég bejárni oda a jó jegyért.. Ez egyáltalán nem igaz, 500-600 oldalas könyveket adták fel tucatszámra a tanárok, rengeteg magolást igényelt hogy be tudjam fejezni. A nemzetközi gazdálkodás kevésbé volt száraz, nekem sokkal könnyebben ment.

2016. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem az alapján választottam, de attól még tény, hogy annak számit.

Irtam is, hogy érdekel, amit tanulok.

2016. dec. 6. 13:44
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
De minden tárgy kettes? Én is büfészakra jártam és mindenhol vannak tölteléktárgyak, amit szinte semmi tanulással is négyes, ötösre meg lehet csinálni.
2016. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4

Eddig csak egy olyan tárgyam volt, ami tök kevés készüléssel 4-es lett, az ilyen beszélgetős pszichológia-szociológia volt, azt szerettem. Minden más brutál nehéz nekem :/

2016. dec. 6. 13:47
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A férjem sem tudta megcsinálni az egyetemet, nem is baj, mert jó karriert csinált diploma nélkül is, viszont más tanfolyamokon is komoly nehézségei voltak, így én, akármennyire viccesen hangzik, kerestem egy tanulási tanácsadót, aki pár alkalommal foglalkozott vele, adott tanulásmódszertani papirokat és nagyon hatásos volt, majdnem 100 %-os teszet írt pár hét múlva. Ő egyszerűen nem tudta hogyan kell tanulni, de viszont ő nem is töltött sok idöt tanulással, mindig azt hitte át fog menni a vizsgán pár óra tanulással is.

Szóval lehet, hogy nálad is van ilyen tanulási gond.

Az egy másik kérdés, hogy érdemes-e szenvedned az egyetemen. Tulajdonképpen ha valahogyan megcsinálod a diplomát, senki nem fogja nézni később, hogy hányas tanuló voltál. De ha a szakmádban nem vagy jó, tehát azokat az információkat sem sikerült elsajátítanod, amik a munkádhoz kellenek, az már sokkal problémásabb. Egy átlag szakon a tárgyak nagy többsége teljesen felesleges és nem fogod használni később, tök mindegy hányasra vizsgázol belőle, a fontos tárgyakra viszont menj rá és tanuld meg rendesen.

Vagy gondolkodj el egy jó okj megszerzésén, sokszor többet lehet azzal keresni, mint egy büfészakos diplomával.

2016. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a másik szak, amit otthagytál?


Ha már van egy felsőfokú nyelvvizsgád, nem lenne jobb azon a vobalon próbálkozni?


És olyan is van, hogy valakinek nem való az egyetem.

2016. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Az én szüleim mindig azt mondják, hogy csak legyen kettes, annál nem is kell jobb. Eddig kb két tárgyam lett 3-as ami nagyon sokat tanulós volt. Egyetemen úgysem számít a jegy, átmentél vagy megbuktál ez a két lehetőség van.

De egyébként sokat számít, hogy hogy állnak hozzá a szüleid. Az enyémek elfogadják ha csúszok 1-2 évet (bár többet inkább ne) úgyis ezek az "aranyéveim" Meg mindig mondják, hogy tanuljak amíg tudják támogatni mert dolgozni szar :D. De gondolom ahány szülő annyi hozzáállás.

Nekem tanulásból csak az vált be, hogy kézzel gyöngybetűkkel leírok újra mindent, abból tanulok. A rövidtávú memóriám nagyon jó (hosszú távú nálam nem létezik) úgyhogy általában pár nap alatt készülök fel a zhkra, utána pár nappal meg már el is felejtem. Egyébként mérnöknek tanulok

2016. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképpen nem dobnálak ki ezért a szüleid helyében...


A leírásod alapján egyáltalán nem vagy hülye csak lehet nem találtad meg azt a szakot ami neked megfelelő.

Én akkor tudom tutira a zh-n, vizsgán a dolgokat ha otthon vissza tudom mondani hangosan az anyagot. Ezt akartam neked is javasolni de látom kipróbáltál mindent.

Nekem gazdaságis diplomám lesz és én meg a nyelvvizsgákért szenvedek annyit mint te a tárgyakért. Ki miben jó..

Miért nem próbálkozol a nyelvekkel kapcsolatban valamivel ha az megy neked?


22L

2016. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
#6 Tanulási tanácsadó? Tényleg van ilyen? Mert nekem is jól jönne egy ilyen.
2016. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!