Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit szántók a nagykorú...

Mennyit szántók a nagykorú gyereketek karácsonyi ajandekara? Vagy ha gyerek válaszol mennyit vártok el?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 14:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
38%
70-80 ezer forint körül
2016. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Kb 20 ezret,de ha nagyobb ajándékot szeretne,aminek látjuk is értelmét,mert tényleg ki tudná használni(laptop stb) akkor ez az összeg változhat is.De kb ennyit szoktunk rászánni.
2016. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem várok el semennyit, nem vagyok már kisgyerek. Legjobban könyveknek örülök, amiket én szeretek általában 2500-3000 Ft között mozognak.
2016. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Mi nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben (két kisnyugdíjas)

Viszont a fiúnknak - hála Istennek - kimagasló az anyagi helyzete.

Van három unokánk is, akiknek decemberben van a születésnapjuk, egynek a névnapja is, no meg ott a mikulás is!

Szinte egész évben a karácsonyra készülünk az ajándékokkal, mert ez egyszerre nem megy, így a rájuk költött pénz változó, de nem kevés, sőt!

Mi a férjemmel karácsonykor max 10ezerig szoktunk fejenként kapni (azaz kettőnknek 20ezer) mert kikötöttük ezt a maximált limitet.

2016. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem varok el semmit. Ahogy idosodom, egyre jobban annak orulok, ha nyugodt, szereto legkorbe megyek haza, kajalunk egy jot es jot beszelgetunkm
2016. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok már gyerek de otthon élek. Most vettem egy tv-t szüleim kipotolták az árát azaz +15.000 f-ot bele adtak illetve 10.000 ezret adnak karácsonykor
2016. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Én kb. 30ezerig kérhetek. Én a szüleimnek 10ezer értékben veszek. 22 éves vagyok :)
2016. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Mi 10 ezer forint körül szoktunk gondolkozni, ha nincs valami nagyobb kérés. (Pl. volt, hogy bútort kaptam, és most én is ilyesmit szánok anyámnak)
2016. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
8-as vagyok: ja, ez persze nem "elvárás", egyszerűen ez a szokás nálunk
2016. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem elvárásom nincs, a szüleim (már idősek) általában pénzt adnak (10 ezer forint szokott lenni). A gyerekeimnek régebben játékokat vettek, előtte kikérdeztek róla, hogy mit szeretnének, mire vágynak éppen. Most már nagyok (17, 19, illetve 22 évesek), úgyhogy ők is pénzt szoktak kapni. :)

Mi a férjemmel általában 20 ezer forintot szánunk mindhárom gyerekre fejenként. Persze van, hogy mondjuk éppen telefonra lenne szüksége valamelyiküknek, vagy laptop, táblagép...Pár évvel ezelőtt a két fiam Xbox-ot szeretett volna nagyon, ők ketten megkapták azt, a lányom pedig akkor kapott táblagépet. :) Így nem volt vita, hogy az ő ajándékára jóval kevesebbet költünk.

Úgyhogy általában 20 ezer a határ, de vannak kivételek. :)

46/N

2016. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!