Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így 'kampányolni'...

Miért kell így 'kampányolni' valaki mellett, aki nem a vőlegényem? Mit tegyek, ha már bánom, hogy elmondtam neki ezt az egészet?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most májusban lesz az esküvőm. Minden rendben volt, az egész olyan lesz, amilyenre vágytam egész életemben, megkapom az "álomesküvőmet".

Csakhogy a legjobb barátom szerelmet vallott nekem, ami a semmiből jött. Konkrétan megkért, hogy ne menjek hozzá a vőlegényemhez...

Én ezen eléggé kibuktam és elmeséltem anyukámnak, akinek általában mindent elmondok, meg jó a kapcsolatunk is. Azt hittem, segíteni fog, de mióta ezt tudja, a srác mellett áll teljesen, hogy ő ezt mindig is sejtette és hogy nekem sem ártana átgondolni, mit akarok az élettől, kivel akarom folytatni. Naponta tesz valamilyen megjegyzést, amivel próbál elbizonytalanítani.

Azt még tudni kell, hogy mi a sráccal nem barátokként kezdtük, hanem közös ismerősök által jóban lettünk és szexkapcsolat volt közöttünk, mert "ő képtelen bármilyen emberi érzésre". De kb. 1 év után mondtam, hogy én többet akarok, meg nem akarom, hogy más lányokkal is legyen és mondta, hogy akkor fejezzük be, hónapokig nem is beszéltünk egymással. Aztán ahogy megismerkedtem a vőlegényemmel, valahogy megenyhültem és rájöttem, hogy hiányzik a társasága. És azóta a legjobb barátom, semmi nem történt köztünk, mióta nekem párom van. Erre most ezt elmondta és anya szerintem ha tehetné, őt állítaná oda mellém az esküvőn...

Tegnap is velük vacsoráztam és láttam, hogy rengeteg teríték van az asztalon, meg azért nem csinál ekkora sütés-főzést, mert én oda megyek és kérdeztem, hogy kik jönnek még, mire mondta, hogy csak a srác és a szülei (jóban vannak anyáékkal). Nekem pedig tök kellemetlen volt az egész este, főleg hogy anya többször felhozta, hogy ő azt gondolta, hogy én és a srác valamikor rendesen együtt leszünk... Legszívesebben elsüllyedtem volna az ebédlő közepén.


2017. jan. 26. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagy lehet a szerelem közted meg a vőlegényed között ha amit mond anyud azzal elbizonytalanít mit ne mondjak!
2017. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Beszéljétek meg, hogy anyukád miért látja úgy, hogy az a pasi jobban megfelelne neked, és te miben látod úgy,hogy nem, és a vőlegényed miért jobb. Egyébként a vőlegényed tud arról, hogy az egykori dugópajtid, akivel azért lett vége, mert TE többet akartál, ő meg nem, ennyire jó haver maradt ? Hogyhogy nem zavarja?
2017. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Állítsd le anyádat! Te döntöd el kihez szeretnél hozzámenni, ez már nagyon durva és zavaró, ahogy a másik fiú mellett kampányol. Ha a vőlegényedet szereted, tarts ki mellette.
2017. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Beszéljétek meg, hogy anyukád miért látja úgy, hogy az a pasi jobban megfelelne neked, és te miben látod úgy,hogy nem, és a vőlegényed miért jobb. Egyébként a vőlegényed tud arról, hogy az egykori dugópajtid, akivel azért lett vége, mert TE többet akartál, ő meg nem, ennyire jó haver maradt ? Hogyhogy nem zavarja?
2017. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Nagyon furcsa Anyukád viselkedése. Bár lehet, h. jót akar, ezt elég furcsa módon mutatja ki.

Sokszor azért ilyenek a szülők, mert saját elszalasztott lehetőségüket akarják 'jóvá tenni'.

(Régen 70-es és 80-as évek elején az volt a trendi - legalább is vidéken - ha egy lányt egy fiú párszor hazakísért már jártak. Hamarosan eljegyzés (esetleg közben katonaévek), és onnan már egyenes út vetett az oltárig. Lehet, h. meg sem ismerték egymást a fiatalok, sokat változott a természetük, alakult a jellemük, és pár évvel később már nem feltétlenül értették meg egymást. De akkor már késő volt.)

A legjobban Neked kellene tudni, hogy mit szeretnél, és mi a jó neked. Én személy szerint a 22 éves kort még kissé fiatalnak találom az elköteleződésre - bár nem vagyunk egyformák.

(Ha visszagondolok magamra, azok voltak talán a legjobb évek egyetemistaként. Annak idején 2 különböző kapcsolatomban az adott barátaim kb. 1.5 év különbséggel kérték meg a kezem, de végül nem mentem hozzá egyikükhöz sem... csak sokkal később kötöttem házasságot.)

Fiatal felnőttként még sokat változik az ember, talán kell egy kis idő, hogy magad is meg-/ kiismerd. Hagyj magadnak időt az önismeretre!


Az is érdekelne, h. miért szimpatikusabb Anyukádnak a régi-új hódoló, mint a vőlegényed? Te kivel érzed jobban magad, kivel tudnád elképzelni a köv. 50-70 évet? Kit érzel érettnek egy házasságra a srácok közül? Te szívesen élnél vele (csak vele!)?

Szerintem ezeket mérlegeld többek között!

(A srácok kora, személyisége, foglalkozása (státusza) is érdekelne.)

2017. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Borzaszto gyerek vagy meg a hazassaghoz... mintha egy 17 eves tinilany legujabb panaszkodasat olvastam volna. Gyanitom, jo erzes felvagni az alomeskuvovel a barinok elott, meg a hapekkal, aki mindezt alad rakja... csak vele majd egyutt is kell elni am, es akkor nem biztos, hogy tartos lesz, ha ilyen hulyesegek is el tudnak bizonytalanitani.
2017. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Az álomesküvő tök jó dolog, de próbáld kihagyni a képletből és úgy gondold át, hogy mit kellene tenned.


Nem biztos, hogy anyukád tudja, hogy pontosan mit éreztél mikor többet akartál és a srác emiatt dobott. Normál anyuka egy ilyenbsztorin kibukik, mert elég mgalázó a lányra nézve.

Gondolom csak jót akar neked, de te tudod csak, hogy mit érzel.

2017. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Az álomesküvő tök jó dolog, de próbáld kihagyni a képletből és úgy gondold át, hogy mit kellene tenned.


Nem biztos, hogy anyukád tudja, hogy pontosan mit éreztél mikor többet akartál és a srác emiatt dobott. Normál anyuka egy ilyenbsztorin kibukik, mert nnelég mgalázó a lányra nézve.

Gondolom csak jót akar neked, de te tudod csak, hogy mit érzel.

2017. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Minden rendben volt, az egész olyan lesz, amilyenre vágytam egész életemben, megkapom az "álomesküvőmet".

Nekem ez ütötte meg a szememet. Olyan mintha nem a vőlegényed lenne a legfontosabb, hanem maga az esküvő.

A másik: Mi a bánatnak kellett neked a vőlegényed mellé még egy legjobb barát is? Pont mikor összejöttél a vőlegényeddel, akkor kezdett hiányozni egy másik férfi társasága? Ne legyen igazam, de attól tartok, kidobott pénz lesz az álomesküvő ára.

2017. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
99%

"Álomesküvő"

Véletlenül sem a csodálatos párkapcsolatodat említetted, hanem az álomesküvőt.

Idézem:

"Minden rendben volt, az egész olyan lesz, amilyenre vágytam egész életemben, megkapom az "álomesküvőmet"."

Egész életedben csak egy f@52a esküvőre vágytál és nem egy szerető társa, aki mellet leélnéd az életed? Az egyik előttem lévő válaszoló tökéletesen kifejtette álláspontját, hogy egy 22 éves ember még fiatal az elköteleződéshez. Azzal, hogy anyád és a "legjobb barátod" elbizonytalanított, azt támasztották alá, hogy te még nem állsz készen erre. Ha igazán szereted a párod, akkor inkább halasszátok az esküvőt. Talán ráismersz önmagadra és rájösz, hogy mit szeretnél.

2017. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!