Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érveljek a szüleimnek...

Hogyan érveljek a szüleimnek egy számítógép mellett?

Figyelt kérdés

17 vagyok, gimnazista. Jelenleg van egy 7-8 éves gépem, javában Windows XP-vel, amit már én érzek gáznak. Windows 7 nem hiszem hogy normális sebességgel futna rajta.


Szóval kinéztem egy normálisabb gépet, amivel ellenék kb 3-4 évig, viszont az körülbelül 175 ezer forint. Anyagilag inkább az alsó középkategóriát üssük, viszont most körülbelül van ennyi spórolt pénzünk.


Tanulmányi szempontból is jól jönne, mivel ha minden jól megy, érettségi után egyetemre megyek, meg azért jó lenne a barátaimmal is játszani szabadidőmben.



2017. jan. 15. 20:36
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkoztam, hogy nyáron elmegyek dolgozni, hogy később vissza tudjam nekik fizetni.
2017. jan. 15. 20:38
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha összesen ennyi a spórolt pénzetek, akkor szerintem hiába érvelnél akárhogy. Bármi beüthet, nem maradhattok egy fillér nélkül.
2017. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

És a spórolt pénzt költsék számítógépre???

17 évesen esetleg elmehetnél diákmunkára, hogy valamicske pénzt összekaparj... megbeszélhetnétek, hogy pl. nyárig összeszeded a felét ők meg kipótolják... azért nem egy 5ezer ftos új kínais cipőről van szó. 175 ezer ft sok, sokan nem keresnek ennyit egy hónapban, és ennyicske spórolt pénz elhiheted, hogy nem sok, sőt...

2017. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Hát én nem vennék ilyen drága gépet ha osszesen ennyi a spórolt pénz. A nyári meló jó otlet.
2017. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%
Elmész diákmunkázni és megveszed magadnak, nehogymár azt képzeld, hogy te oszthatod be a szüleid pénzét...
2017. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

1. 100 ezerért is simán kapsz egy jó laptopot!


2. kell a gép? menj el és dolgozz meg érte! ne a szüleid spórolt pénzét verd el ilyenre!


Úgyhogy itt lesz a nyár, menj el dolgozni simán össze fogod tudni hozni a pénzt és a szüleid is büszkék lesznek rád, hogy megdolgozol azért, amit szeretnél, és nem tőlük kunyerálsz pénzt!

2017. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Hiába mész nyáron dolgozni az még messze van. Ha meg most megveszik neked a gépet, de történik valami akkor meg majd lestek, hogy mi lesz a rezsivel, a kajával.
2017. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
67%
Én most cseréltem ki a gépem, 120.000.- Ft volt.
2017. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%

Az XP-és gép tényleg ciki, de olcsóbban is kapni, mint 175 ezer.


"viszont most körülbelül van ennyi spórolt pénzünk. "

Kinek? Neked? Vagy szüleidnek ennyi az össz tartaléka?

2017. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

Na hé.. mire kell az a gép?

Mert én pl anno, mikor ilyen krumplierősségű géppel rendelkezdtem (128 megás vidikártya, olyan tápegység, ami kiégett, szóval 10 percenként kikapcsolt..), akkor nagy nehezen kisírtam magamnak egy laptopot.

100 ezer volt, és mindenre tökéletes. Még játszani is lehetett rajta. Szóval ne mondd azt, hogy ilyen kategóriában te nem találtál neked megfelelőt. Az "összerakott" gépektől pl eleve tartózkodj.

Ha pedig "gamergép" kell, még az is megoldható 140-150 kategóriában, de nem írtad, hogy erre kéne.

2017. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!