Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik egyetemen tanultak...

Akik egyetemen tanultak baba/kisgyerek mellett, hogy alakult az életetek? Nem bántátok meg, hogy folytattátok a tanulást?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, egy elég nehéz egyetemen. Tehát nem annyi, hogy vizsgaidőszakban tanulok és kész, hanem folyamatos készülést igényel a szak.

Viszont májusban megszületik a babánk és nem tudom, hogy később hogyan tovább...

Szeretem az iskolát, erre készültem kb. 10 éves korom óta, ezért tanultam. Viszont nekünk egy kisebb csoda ez a baba, mert természetes úton nagyon kis valószínűséggel lehetett volna gyerekem...


Akik tanultak gyerek/gyerekek mellett, nem bántátok meg? Nem volt belőle semmi gond?

A gyerekek sem érezték elhanyagolva magukat?


2016. dec. 13. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár csoporttársam terhes lett. Ők egyéni tanrendet igényeltek, így szinte csak vizsgázni és gyakorlatra kellett bejárniuk, meg persze a szülők segítettek. Egy kivételével mindenki elvégezte az egyetemet.
2016. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én jogra járok óvodás gyerek és teljes munkaidős állás mellett. A családomat nem hanyagolom el, ha valamire nincs időm, az én magam vagyok. Az viszont biztos, hogy én ezt nem bírtam volna 20 éves koromban. Akkor nappalin jártam közgázra, semmi más dolgom nem volt a tanuláson kívül, mégis azt hittem, hogy nagyon elfoglalt vagyok.
2016. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezz rá az egyéni tantervre, de nálunk csak sportolók kapnak ilyet meg aki magas szinten űz valamit. Pl kismamák nem kapnak(azt nem értem, hogy miért nem, de mindegy az iskola dolga ez).

Nekem van egy terhes csoporttársam, ő most passziválja magát és ha nagyobb lesz a baba, akkor folytatja.


Amíg otthon vagy a gyerekkel, addig tudsz úgymond előre is tanulni egy kicsit. Gondolom megmarad a hozzáférésed az közös e-mailhez és a fb csoporthoz(gondolom van legalábbis) és ott tudsz tájékozódni.


Ha tényleg ennyire kicsi a lehetőség a terhességre és meg van a babához a háttér is, akkor szerintem hanyagold most a sulit. Folytatod később.


2 év viszonyítva, hogy 20-25 éves korág veled lesz egyáltalán nem sok ami az elhanyagolást illeti.

2016. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pasi vagyok jàrtam főiskolàra, ahová egyik (később lett) ismerős làny is. Egyéni tanrendet bàrki megkapta nàlunk. És a kis főiskola volt az orszàg leg baba-mama baràtabb felsőoktatàsi intézménye. Sajnos az itt szerzett diploma keveset ért de az egyetemen ahonnan levàlt ki lehetett egészìteni mscvel. Az ismerős làny is csak jót tud mondani a főiskolàról. Bàr a kismamàk tàvoktatàsosok vagy levelezősök voltak.
2016. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Megbanni a tanulas folytatasat? Ilyet biztos nem hallottam senkitol. Inkabb azt, hogy a gyereket bantak meg, mert nem tudtak rebdesen tanulni.
2016. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
5ös undoritó a gyereket a karrier elé helyezni.
2016. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Engem hiaba pontoztok le, nem en mondtam.
2016. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Mindig szules szoptatas gyes alatt tanultam

Semmi hatranyom nem volt nem halasztottam szerencsere nyaron szultem szunetben.

Amig baba aludt tanultam

Szoc eletem nulla volt en hulla de elvegeztem eloszor 2 bachelor majd a mastert is mire ok iskolaba mentek.

Egy lecket nem mulasztottam

2016. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Két lányt is ismerek a szakunkról, akik teherbe estek egyetem alatt. Mindketten befejezték, egyikük halasztott egy évet, a másik csak felet, kisbaba mellett is folytatta egyéni tanrenddel.


Ha tényleg olyasmit tanulsz, ami érdekel, és ebben a szakmában képzeled el a jövődet, akkor butaság lenne most feladni. Mit csinálnál a babázás után? Elmennél egy érettségivel valami olyan munkára, ami nem érdekel és rosszul fizet, és itt ragadnál hosszú évekig, csak mert a baba miatt nem fejezted be az egyetemet?


Szerintem nyugodtan folytasd a tanulmányaidat, sokan megtették már, neked is sikerülni fog, főleg ha tényleg ez a diploma volt a célod régóta, és motivált vagy. Persze nehéz lesz, és magadra és a párodra kevesebb idő jut majd, de tudatosítsátok magatokban, hogy ez átmeneti állapot.


Tanulni lehet, miközben alszik a baba, és az is nagy segítség, ha mondjuk napi 1 órát kizárólag a párod foglalkozik vele, te meg elvonulhatsz. És ha megértő párod van, akkor a házimunkából is nagyobb részt vállalhat, hogy te tényleg a tanulásra tudj koncentrálni, ha alszik a pici, ne akkor kelljen házimunkát végezni folyamatosan.

2016. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"az is nagy segítség, ha mondjuk napi 1 órát kizárólag a párod foglalkozik vele, te meg elvonulhatsz."


tényleg sokat segítene a csaj a párjának azzal, ha a férfinak csak napi egy órát kellene foglalkoznia a saját gyerekével, de ha annyira nehéz az egyetem, akkor inkább ne segítsen ennyit és menjen felesbe...

2016. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!