Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim elválnak, megtehe...

Ha a szüleim elválnak, megtehetem azt, hogy nem mesélek apámnak a 'magánéletemről'?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy anyummal élek.

Megtehetem, hogy apámnak ne szóljak a barátomról, a sulis jegyeimről, meg úgy egyáltalán semmiről, amit nem mesélnék el szinte bárkinek?:D



2017. jan. 26. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez mi köze a szüleid válásának?

Ha valamit el akarsz mondani elmondod, ha valamit nem, akkor nem mondod, akár elváltak, akár nem.

2017. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Megteheted, hogy csak anyádat kezeled szülődként, de akkor apád pénzére ne tarts igényt és ne csodáld, ha lesz mostoha testvéred és hozzá közelebb fog állni.
2017. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
76%
Szerintem ha tiszteled annyira apukád akkor beszámolsz nekik a nagyobb dolgokról
2017. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
ha nem vállnak el se kell 1 szót se szólnod már mér kéne?
2017. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha elválnak, és nem nála laksz, akkor is joga van tudni a legfontosabb dolgokról veled kapcsolatban, például érdeklődhet a jegyeidről, tanulmányi előmeneteledről. Sőt, bizonyos kérdésekbe, például iskolaválasztásba bele is szólhat.


Ptk. 4:174. § [A gyermekkel együttélő szülő tájékoztatási kötelezettsége]

A szülői felügyeletet gyakorló szülőnek a gyermek fejlődéséről, egészségi állapotáról, tanulmányairól a különélő szülőt megfelelő időközönként tájékoztatnia kell, és a különélő szülő érdeklődése esetén a gyermekkel kapcsolatos felvilágosítást meg kell adnia.


Ptk. 4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]

(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.

2017. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még együtt vannak, de nagyon kerülgetik a dolgot.

Eddig eléggé elvárták, hogy minden apró mozzanatomról beszámoljak, de ezután apámnak nem szeretnék, mert mindig, mindent a távolabbi rokonoktól hallok vissza, rendszerint elferdítve (pld. találkozok egy valakivel, nemtől függetlenül -hogy hallom vissza? TalálkozGATok:D; megnyerek egy versenyt évekkel korábban, ja várjatok, nagynénémék már úgy tudják, hogy kész zseni vagyok az adott tantárgyból azóta is, habár már rontottam két jegyet belőle, de erről ők már nem tudnak...:D; egyszer fáradt vagyok rendet csinálni a szobámban és már nem csak a rokonságot, de még a szomszédokat is azzal untatja, hogy "mert ez a gyerek milyen lusta már", stb...).

Na szóval gondolom értitek (vagy nem:D).

Kedves #1, annyiban függ össze, hogy eddig ha valamit csak anyának mondtam el, ő akarva-akaratlanul is továbbmondta apának, mostantól pedig ez az opció a legtöbb téren ki lesz lőve. Szeretnék anyummal egy jobb viszonyt kialakítani, apámmal pedig a lehető legkevesebbet foglalkozni (eddig lesz*rta a családját, ne most kezdjen kapkodni a bizalmunk után).

2017. jan. 26. 22:05
 7/11 A kérdező kommentje:

#5, köszönöm a választ, ezt a választ nem láttam:)

Szóval csak a sulis dolgokról kell neki szólnom (ha érdeklődik)?

Értem, azt hiszem:D.

A többi választ is köszönöm!

2017. jan. 26. 22:08
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem nem csak a sulis dolgokról. Amîg nem vagy 18 igazából abba is beleszólhat hogy milyen egyetemre menj. Amiről ő tudni akar, arról anyádnak tájékoztatnia kell.
2017. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, megteheted kérdező, sőt, zsebpénzt meg ajándékokat se kell kérned tőle, sőt, ha baj van se kell hívnod őt.
2017. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9-es, ezek közül egyiket sem kaptam tőle eddig sem:) ja, segítséget sem.
2017. jan. 27. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!