Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a szüleimről (főképp anyámról)?

Figyelt kérdés

Anyám elég forrófejű tud lenni(mostanában egyre gyakrabban).Minden apróságon képes felkapni a vizet.Pl.:Múltkor öcsém beteg volt és apám hozott neki kekszet a boltból,hogy kicsit jobb kedve legyen.Anyám hazaért és megnézte a kekszet és elkezdett ordibálni,hogy minek vesz ilyet,ki tudja mi van benne...Ilyeneken képes kiakadni.Szinte már félek hazamenni,ha 3-ast kapok a suliban(matekból).Elkezd ordibálni,hogy miért nem tanulok,miért nem gyakorlok,miért nem kérek segítséget.Még a 4-ért is haragszik.Ha négyest kapok akkor nem ordibál,de elkezdi mondani,hogy én nem tanulok meg hogy sosem gyakorlok.Egész nap tanulok,már a belemet is kidolgozom.Nem tudok aludni,tiszta ideg vagyok mindig.Dolgozatok előtt szinte remegek,mert otthon a 4-es sem jó,ezért mindig próbálok 5-öst szerezni,de nem vagyok olyan okos,hogy minden dogát 5-re írjak meg.Most felvételiztem(középiskolába).Összesen 58 pontom lett.Elég gyenge lett sajnos.Egész nap sírok,szégyenlem magam miatta.Alig alszom,enni is alig eszem.Erre ma kaptam egy 3-ast matekból.Anyám felhívott,hogy adjam meg a tanár telefonszámát mert beszélni akar vele.Na,ebből megint veszekedés lesz,ezt már előre tudom.Igaz,ha hazaér talán lenyugszik,de én nem.Görcsöl a gyomrom,szúr a mellkasom,megint véresre tépem,rágom a szám.Megint lefog szidni,én meg megint önbecsmérlésbe kezdek és megint sírni fogok.Szörnyű az a hét.


Anyámról annyit kell még tudni,hogy ha valaki vét ey hibát,vagy mond valamit ami neki nem tetszik,azt egyből megbélyegzi egy életre.Az osztályfőnököm(nő) anyám szerint egy lusta féreg,egy idióta..A matektanárom úgyszintén.Az öcsémet már elakarja vinni a suliból,mert nem akarja,hogy ezek közül bármelyik is tanítsa.Már csak az hiányozna,hogy bemenjen és a tanárral is elkezdjen veszekedni.Ezek után meg én szégyellném magam.

Mikor anyám felkapja a vizet(bármin)elkezd üvöltözni.Erre apám próbálja csitítani,erre anyám még jobban ordibál,onnantól kezdve apám is ordítozik.Csapkodják az ajtót,egymást ócsárolják.Egyre többször kerül szóba a válás(természetesen ordítozva)Ezek után mikor már tényleg durva a helyzet,öcsém elkezd bőgni.Bömböl és könyörög hogy hagyják abba.Ilyenkor én általában behívom az egyik szobába és magunkra csukjuk az ajtót és befekszünk az ágyba.Közben pedig lehet hallani,az ordítozást,a csapkodást,nagyon ritkán azt amikor apám azt ordítja hogy MEGVEREM !(anyámat).Egyszer volt,hogy meghúzta a haját.Ezek után anyám is sír,öcsém elmegy vigasztalni,én meg megint magamra maradok.Ez nálunk egy átlagos vita.Nem napi szinten van veszekedés,de ha van az a fent leírtak szerint elég csúnya.Igyekszem nem rájuk figyelni,de elég nehéz.


Nektek mi a véleményetek erről ?Ti mit tennétek ?


14L



2017. jan. 27. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Iszonyú lehet neked kérdező, nagyon sajnállak. Csak azt tudom javasolni hogy szólj az iskolában, védőnőnek vagy bármi felnőttnek akinek megbízol, mert ez nem állapot.
2017. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Csak azt tudod tenni, amit leírtál, nem foglalkozol velük. Én tudom, hogy fiatal vagy, de abnormális dolog, hogy kikészíted magad, azért, mert kapsz egy négyest, nem olyan rossz jegy az. Zárd be az ajtót, ha ordibálnak, veszekednek, hallgass zenét.
2017. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Istenem de sajnàlom :( Neked most lenne a legnagyobb szüksèged tàmogatàsra erre ezt kapod!Tudnod kell hogy ez nem helyes! Valami megoldàst kell talàlnotok erre minèl hamarabb különben hosszabb tàvon sajnos maradandò kàrosodàst tud okozni az ilyen helyzet èn tudom ... Szerintem mivel apukàd pròbàlja nyugtatni anyukàd vele kellene beszèlned kettesben hogy valamit csinâlni kène anyukàtokkal, mondjàtok el neki h mennyire fàj hogy szinte lelkiterrorban tartja a csalàdot ès kèrdezzètek meg esetleg van-e valami baja ami miatt ilyen.. sok sikert ès kitartàs neked!! Nem vagy rossz ember attòl a pàr hàrmastòl ne aggòdj!:)
2017. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Uhh, hat ez iszonyu. Szerintem is probalj meg apukaddal beszelni errol elso korben, O higgadtabbnak tunik sokkal. De ez hosszu tavon nem mehet igy, tonkre fogsz bele menni mielott felnonel. Meg nagyon fiatal vagy, nem lenne szabad hogy igy elj, ennyire ki legyel.

A kamaszok ugyan sokkal erzekenyebbek, de a szuloknek ilyenkorvpont hogy jobban kene tamogatni.

Nagyon sajnallak kerdezo, mert egy eleg okos lanynak tunsz :(

Egy dolgot tudok meg neked tanacsolni, ne vedd magadra! Tenyleg nem olyan veszes a 4-es, de egy egy 3-as is belefer. Meg kulonben is mit varnak, hogy teljeditsen a gyerek ilyen korulmenyek kozott?!

2017. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Ez borzalmas :( Ocseddel jofejek lehettek, ahogy vigasztaljatok egymast meg anyut. Remelem, ilyenek is maradtok :)
2017. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Amikor az ember kezd öregedni, mert élete felénél jár és már unja az ellaposodott házasságot és családot, akkor gyakran ide jutnak az érzelmek és már a gyerekek is megérzik a feszültséget. Ilyenkor a gyerek csak egyet tehet: úgy nézi a történteket, mintha színházban ülne és megpróbálja megkeresni a mondatok mögött rejlő értelmet és okot, elraktározza az élményt és majdani saját családjában próbálja elkerülni az ilyen helyzeteket.
2017. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ulquiorra77 ***** válasza:
54%

Tapasztaltam mar en is.

Szar a helyzet roviden tomoren.


Ha ok vitatkoznak legyen az o dolguk akarmennyire is idegtepo tud lenni.


Hallgass Green Dayt, Thousand Foot Krutch-t stb.


Legyel jo ocseddel tovabbiakban is.


Ha mar meg felveteli 58 pont szerintem jo atlaghoz kepest.

Nekem 'kemeny' 50 lett.

2017. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Először is, nagyon sajnálom, hogy így kell élned. Sajnos valamilyen szinten megértelek, mert hasonló helyzet van nálam is, de szerencsére közel sem ilyen durva. Azt tanácsolom, hogy beszélj olyan emberekkel akikhez közel és, és akikben megbízol, hátha tudtok megoldást találni a problémákra. Most elsősorban felnőttekre gondolok, rokonokra, mondjuk nagyszüleidre.

Próbálj meg elhatárolódni ezektől a veszekedésektől, mert hosszútávon tönkre fognak tenni. Ne vedd magadra a kiabálást, a 4-es is jó jegy, nem kell maximalistának lenni, mert bele fogsz őrülni (saját tapasztalat). Sajnos úgy hozta a sors, hogy ilyen fiatalon szinte felnőttként kell viselkedned, már csak az öcséd miatt is, aki úgy gondolom megbízik benned.

Légy erős és tarts ki, előbb-utóbb jobbra fognak fordulni a dolgok, hidd el :)

Sok sikert neked!

2017. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,rengeteget segítenek!
2017. jan. 27. 19:30
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Hasonló cipőben jártam ennyi idősen.

Anyának is hasonló hozzállása volt.

De az évek alatt enyhült. Véd m eeg magad,magyarázd el ,hogy miért kaptál rossz jegyet. És esetleg azt mondhatnád,hohy amíg nem napsz egyeseket,ketteseket,addig ne bas.zogasson,mert te magadnak tanulsz és.nem neki.


Persze nem olyan rossz,hogy elvárja tőled a jó jegyeket. Lehet majd később örülni fpgsz ennek. De teljesen megértelek,ho gy nagyon túlzás amit leművelnek ezel az anyák a jó jegyért. Nekem is szorongással,idegeskedéssel teltek ezek az időszakok.

Tenni ellene nem.nagyon lehet.

Próbáld nem magadra venni.


Hiába áltem át én is ezt,sajnos nem tudok jó tanácsot adni,de együtt érzel veled

2017. jan. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!