Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen szürkék a szüleim?

Miért ilyen szürkék a szüleim?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam apám állandóan ordibált velem és a tesóimmal, néha bántalmazott is minket, amikor nagyon ki volt idegileg, anyám meg csak végignézte az egészet, és ha apum hozzá is szólt valamit akkor csak tűrte.


Igazándiból ezeken mondhatni túl tudtam tenni magam, de a valós probléma az az lenne, hogy bár apám rengeteget változott jó irányba, tehát belátta, hogy rengeteget hibázott, és próbálta jóvá tenni, de nagyon elhidegült egymástól a család, a tesóimmal is a kapcsolat, mivel hát egymás előtt lettünk lealázva a sárga földig, illetve néha mi is egymáson vezettük le a tanult stresszkezelési módszer által a stresszt. Anyám mindig a háttérbe szorult sajnáltatta magát, kérés nélkül próbált mindenkinek a javára tenni, mégha ez idegesítő is volt, ha nemet mondtunk neki, akkor durcizott, de nem mondott semmit, viszont ezzel bűntudatot keltett bennünk.(nem mondom, hogy ez nem egy pozitív gesztus, amikor valaki önzetlenül ad, de úgy nem az, hogy saját magával van egy csomó problémája, és mégis állandóan csak másokkal akar foglalkozni) Állandóan sír/siránkozik a múlt miatt, meg hogy a jelen helyzet nem okés, de ő soha nem tett semmit annak érdekében, hogy jobb legyen a helyzet, mindent elengedett maga mellett, sosem állt ki értünk, és saját magért sem. Apám próbálkozott egy ideig összekaparni a családot, de lemondott róla, azóta telibeszarja hogy mi van velünk, lett egy szenvedélye, és annak él kb.

Anyámat még néha csípegeti, meg ha nem neki van igaza, azért elég rendesen tud vitatkozni, mindig azt próbálja elérni, hogy amit mi mondunk, csinálunk stb, az hülyeség, és amit ő mond az biztosan úgy van, de nem ordibál, és nem fenyegetőzik, meg nem bántalmaz. Amolyan passzív agresszív lett.


A valódi kérdésem az lenne, hogy bár én nagyjából össze bírtam kaparni magam, akármilyen segítség nélkül, anyám ki van idegileg, és abban a hitben van, hogy ő mindent megtett, állandóan sajnáltatja magát, meg jelzi így vagy úgy, hogy milyen szar az élet, mondogatja is alkalmanként, nem tud örülni semminek, nem látja az alagút végét, apám rám se néz, úgy sétálunk el egymás mellett az egész családdal, mint idegen emberek. Tehát a kérdés, hogy ilyen helyzetben mit lehet csinálni? Ugyanis még velük élek, és ez engem nagyon zavar, hogy gyakorlatilag mindennap akármilyen jó kedvem is van, elromlik azzal, hogy rájuk nézek, meg amik itthon történnek a jelenben. Anyámmal ha van egy kis nézeteltérésünk, akkor hatalmasra felfújja, mikor apámnak ordibálás közben nem szólt vissza. Csak a rosszat veszi észre bennem anyám, és belém is köt. Többször is úgy láttam rajta, mintha sírt volna, de nem mondja, hogy mi van vele. Amikor egyszer kérdezgettem őt magáról(gyerekkor, életcélok, sőt próbáltam motiválni, meg dícsérgettem mindent amit mondott kb, a jó oldalát néztem mindennek stb.), mindig elterelte a témát, meg mindig más emberekről akart beszélni. Zavar egyrészről, hogy ilyenek, és hogy kb ennyire nem volt közünk hozzájuk, meg hogy semmilyen hatással nem voltunk/vagyunk rájuk sose, teljesen értéktelennek éreztem magam sokáig emberek között.(bár ritkán járok el, de sztem mostanában is az vagyok valamennyire)


Bocsi ha hosszú lett, valami megoldás esetleg? Esetleg, hogy mi van velük, mert én egyáltalán nem értem..?



2017. jan. 27. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy tökre olyan a jelenlegi helyzet, mint egy háború utáni hidegháború.
2017. jan. 27. 21:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen hely van. Itt már a család csak azért "család", mert annak vagytok mondva, illetve egy név alatt "futtok".


Béna helyzet, tény és való, de anyukád egész jól látja. Ebből már nem nagyon van kiút.


Persze lehet próbálkozni ezzel-azzal, de az már megint csak rajtatok múlik, mi itt kívülállókként csak annyit tudunk mondani, hogy "sok szerencsét a továbbiakban"!

2017. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hellinger-féle családállítás segíthet.
2017. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz? Ez egy debíl, kretén elbszott család és kész. Ki kell lépni belőle! Nincs megoldás rá! Ők ilyenek! A kérdés már csupán az, hogy TE IS ilyenné akarsz válni, vagy pedig jelentősen különbözni akarsz tőlük?


Más kérdés ebben a témakörben megválaszolandó nincs.

2017. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugye te vagy ez is? Kísérteties a hasonlóság..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2017. jan. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ők sosem fognak megváltozni. Anyukád mértírtípus, ezt élvezi, csak sajnos tönkretette a gyerekei életét. Keress egy jó pszichomókust, a "családodat" meg hagyd a 'csába.
2017. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is mielobb probald magad fuggelteniteni ezektol a problemaktol, a csaladtol. Anyukad, apukad terheit ne vedd magadra semmi szin alatt, ne akard megerteni, hogy anyukad miert olyan amilyen, mert ugyis csak a nyomorat kell hallgatnod, es emiatt te fogod rosszul erezni magad. Felnott emberek, be vannak mar drotozva a sajat megszokasuk altal, oket te nem tudod megvaltoztatni.

Magaddal torodj, es mihamarabb kerj segitseget, hogy erzelmileg helyre tudd tenni az ilyen mergezo kapcsolatot. Hiaba hiszed, hogy tul vagy rajta, meg hogy te nem leszel ilyen, hidd el, eljon az ido amikor ez csunyan vissza fog koszonni, mert ezt tanultad, ezt lattad eveken keresztul, meg ha nem is akarod. Szep lassan, ugy gyuruzik vissza, hogy mire eszreveszed, mar komoly problemakat okozhat a maganeletedben, munkadban. Akar egeszsegugyi problemakat is okozhat, eletminoseg romlassal.

Nagyon nagyon gyorsan szabadulj meg ezektol az erzesektol, es tartsd tavol magad toluk, ha lehet mihamarabb koltozz is el.

2017. jan. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5-ös nem.


#6-os, kb pontosan ugyanígy látom én is, és ezek a terveim is:D Annyi különbséggel, hogy azért apám is felelős.


#7-es, már kb 5-6 éve ezen vagyok, hogy tudatosan figyeljek mindent amit csinálok, mégha ez lehetetlen is, és amiket úgy látok, hogy nem helyesek, azokat próbálom megváltoztatni. Alapvetően kettő dologra kell odafigyelni, amik azért kicsit komplexek lehetnek bizonyos esetekben. Tehát, hogy nekem ne legyen rossz, illetve másoknak se legyen az, attól hogy én ott vagyok közöttük. Anyám az előbbi volt(mármimt már maga a lecke), apám az utóbbi, ezeket tanultam el. Igazándiból ha úgy vesszük, ez egy eléggé kisérteties hasonmása annak az emberi tulajdonságnak, amire szerintem minden ember vágyik ilyen vagy olyan formában, tehát az asszertivitás. Csak arra kell figyelnem, hogy sose billenjek el egyik oldalra se. Meg persze rengeteg minden más dolgot is helyretenni magamban, amiket rosszul tanultam el tőlük. Eléggé tudatos vagyok, szóval szerintem fog menni.:)


Köszönöm a válaszokat!:)

2017. jan. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!