Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy elfogadják a...

Mit tegyek hogy elfogadják a párom és lazábbak legyenek velem?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon kemény kontroll alatt tart, pedig már eléggé megnőttem.

21 éves korom ellenére meg van szabva, hogy mikor mehetek el otthonról (pedig kocsival járok mindenhová amit magamnak finanszírozok!), hogy milyen cipőt vehetek fel, de még az is, hogy addig nem léphetek ki az ajtón amíg fel nem húzom a kabátom zipzárját. Meg kell mondanom hogy hová megyek, mikor jövök.

Magamnak fizetem a telefonszámlám, a ruháimat, az összes olyan dolgot amire szükségem van. Évek óta nem kérek tőlük pénzt semmire.

Tudom jól: otthon lakok, a lakhatásba nem kérnek pénzt de azt azért tudni kell hogy főiskolára járok, ami mellett állandóan dolgozom. Besegítek a házimunkába, mászkálok a kistesómért az iskolába, tanulok vele.

Rendszeresen kiabálnak velem hogy milyen rossz gyerek vagyok, pedig én nem gondolom magam annak.

Kb egy éve új barátom lett, és mivel neki nincs diplomája nem szeretik. Úgy gondolják hogy: "nem visz jó irányba". A srác dolgozik, jó családból való és normális, tisztelettudó.

Rendszeresen tömik a fejem azzal, hogy ne legyek vele, nem kell ő nekem, keressek jobbat, fiatal vagyok még.


Egyszerűen már nem bírom sem idegileg, sem lelkileg, hogy ennyire szabályoznak és hogy így stuffolnak a srác ellen.

Nagyon szeretem ezt a fiút, minden rendben van a kapcsolatunkkal, mégis szar folyton azt hallgatni hogy ne, ne, ne.

Próbáltam már beszélni anyuval, többször is, mégsem vezetett sehová. Kezdek kiérni a végére, amint lesz lehetőségem húzok el itthonról, szeretnék külön lakni, de emiatt nem akarom otthagyni a főiskolát.


Bárkinek bármiféle tapasztalat, vagy ötlet esetleg? Hogyan tehetném jobbá a napjaimat? Hogyan tudnék hatni anyukámra?

Soha nem fogadja majd el a párom?


(Az előző párom sem volt jó neki, mindig mindenkivel gondjai vannak...)


2017. jan. 29. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatni nem tudod. Egy dolgot tudsz tenni: elköltözöl, a magad lábára állsz, és minimalizálod vele a kapcsolatot.
2017. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a suli abbahagyása nélkül nem tudok elköltözni, mert így is kimaxolom a munkát. Annyit dolgozok amennyit csak tudok de diákmunkából 60ezernél többet nem tudok összeszedni :(
2017. jan. 29. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor bírd ki, igaz én a helyed a haját is leüvölteném, hogy egy jó emberről így beszél.
2017. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van esti es van levelezo

Ha komoly a fiu vallalod

A mamahotel nagyon dragan meg kell fizetni a szabadsagod az ara.

Ha igaz a szerelem koltozzetek ossze alberletbe

Ha pedig szorakozol szerintem inkabb tanulj ne fiuz

2017. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tegyel felre penzt evek alatt. Csak osszejon egy kis lakasra, aztan koltozes. A sulit ne hagyd abba.
2017. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez most egy kicsit talán durván fog hangzani, de a szüleid így a leírásod alapján lábtörlőnek néznek.

Természetesen szeretnek, hiszen mint látod nem mindegy nekik hogy kivel jársz, de gondolom az évek alatt már hozzászoktak, hogy te mindig minden parancsukat teljesíted, te mindig jó lány vagy, rád mindig lehet számítani, te sosem ellenkezel, te rád bármit rád lehet tukmálni.


Mindenképp beszélj anyukáddal erről, mert ha ezt így folytatja annak nagyon rossz vége lesz. Anyukád megszokta, hogy bármit megcsinálsz amit mondasz. Állja a sarkadra és mondd el neki, hogy már nem vagy többé gyerek, nem szólhat bele a dolgaidba.

2017. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a normalis valaszokat, utolso, veled teljesen egyetertek de igy hogy hozzaszoktak hogy mindent megcsinalok szerintem nem lehet rajta valtoztatni.

Annyira tehetetlen vagyok, egyszeruen nem valtozik azota sem semmi :(

Sajnos nem lennek eleg szorgalmas ahhoz hogy minden napos munka utan meg levelezon suliba is jarjak, igy is nagyon kemeny mindenhol megfelelni. A munkahelyen, itthon, a suliban, mindenhol jonak kell lenni mert a munkabol kirugnak, ha nem jok a jegyeim veszekedes van, ha nem vagyok jo itthon akkor szinten.... emellett a baratommal is szeretnek lenni szoval most per pillanat ahelyett h elveznem a foiskolas eveimet mint a szaktarsaim, helyette stresszelek.

Nehez, mert most ugy tunik senki nem erti meg a helyzetem es magamra maradtam.

2017. febr. 8. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!