Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadjak majd valamikor a...

Elfogadjak majd valamikor a kis testvert?

Figyelt kérdés

Eloszor is elnezest az ekezetek hianya miatt.

42 eves no vagyok es 32hetes terhes, amit viszont a csaladom nem nagy orommel fogadott.

Ket nagyobb lanyom van 20 es 22 evesek, ok mar ay elejen elmondtak, hogy nem tartjak jo otletnek, nem orulnek neki.

En elvaltam az uj parommal 5 eve vagyunk egyutt, nem terveztuk a babat, de en nagyon orultem neki, o meg az elejen igen de sajnos egyre negativabban all hozza. Neki is nagy gyerekei vannak, es ok sem orulnek neki. Sot, az idosebb lanya 24 eves es kijelentette, hogy ne is gondoljunk arra, hogy majd o fogja felnevelni helyettunk. Parom 46 eves.

Ma az orvosnal varnom kellett, es az egyik jovendobeli nagymamaval beszelgettem aki a lanyara vart es annyira megbantott, csupan az igazsagott mondta el es nem is volt bunko,tamado a stilisu nekem megis rosszul esett.

Eddig bele sem mertem gondolni, hogy valoszinuleg az unokaimat mar nem fogom megismerni, vigyazzni ovodaba menni ertuk, ugy mint a nagyobb lanyaimnal.

Felelotlenseg volt ennyi idosen gyermeket valallni?

A nagyok elfogadjak majd a picit?

A terhesseget, ezt a meleget nagyon nehzen viselem es nem tudom, hogy jo anyja leszek e fiamnak. Nem vagyok az a modern az anya tipus, a lanyaim szerint regi modi vagyok ami talan igaz is, de nem hiszem hogy ez baj lenne.

Valoban gyorsabban elfaradok mint 20 evesen, de lesz egy apukaja is a babanak, ketten talan megcsinaljuk.


2016. júl. 11. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered őket. Ha te örülsz enki és várod akkor sok boldogságot. lehet nem fogják elfogadni, de úgysem vagytok együtt. Nem nekik szülsz gyereked hnem magadnak.
2016. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy biztosan el fogják-e fogadni, de egy kicsi meg tudja lágyítani az ember szívét.

Nem tudom, hogy milyen volt a kapcsolatod a párod gyerekeivel a terhesség előtt. Lehet, hogy ez is közre játszhat.

Bárhogy is legyen, azért a párod sem olyan idős 46 évesen, nálad nagyobb a rizikó inkább. Biztos rendben lesz minden. Erőt és egészséget kívánok a picinek is és nektek is. 😊

2016. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem már a huszonéves, talán külön is élő gyerekeitek csöppet öregek ahhoz, hogy hisztizzenek a kistesó miatt, aki kitúrja őket anyuci osztatlan figyelme alól. A 42 év sokadik gyerekhez már nem olyan vészesen sok. Az unokáidat meg már miért ne ismernéd meg? Nagymamám 85 éves és vígan labdázik a dédunokáival. Na, te meg az unokáiddal fogsz ugyanígy. :D

Nyugi, jó lesz az!

Anyám 39 volt, mikor öcsém véletlen gyerekként becsúszott. Teljesen szépen felnevelték, és ha 10 éven belül családot alapít, amire jó esély van, akkor simán elmehet anyám az ő gyerekeiért is az oviba.

Ne hallgass a károgókra! Sok boldogságot!

2016. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a nagyok kicsit irigyek is lehetnek a kicsi több figyelmet fog kapni de ez így természetes. Láttam már hasonlót .. Amikor itt lesz a kicsi biztos ,hogy majd megenyhülnek és szeretni fogják. Amit meg a néni mondott elég nagy hülyeség.. Nincs korhoz kötve ki mikor hal meg .. A saját családomból tudok pl mondani . A nagypapám 30 éves volt amikor meghalt egy balesetben apukám akkor volt 6 éves.. A nagyim 26 évesen maradt egyedül apuval... Amit javasolni tudok neked ha megszületik a pici ne kérd meg a nagyokat semmilyen segítségre oldjátok meg 2 a férjeddel . Csak abban az esetben engedjétek segíteni őket ha ők szeretnének segíteni. Így nem érzik majd ,hogy kihasználjátok őket.. Ja és ne aggodj minden rendben lesz...
2016. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Manapság teljesen elfogadott dolog 42 évesen szülni. Nem is értem a családodat. Az egyik ismerősöm 40 éves, és most szülte az első babáját. Azt meg nem értem, hogy miért ne ismernéd meg az unokádat? Ha a fiad 23 évesen alapít családot, akkor is csak 65 éves leszel, miért olyan sok ez? A te életed. Ne engedd, hogy elrontsák az örömödet. Boldog babavárást.
2016. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Jézus, egy kicsit lazíts! A gyerekeitek már külön életet élnek, igazából őket nem nagyon fogja érinteni a pici születése.

42 éves vagy nem a világ vége. Van aki ilyenkor vállalja az elsőt. Sőt tovább megyek, nem rég még akár még klimaxig szültek a nők. Ez a jelen kor találmánya, higy max 30-ig meg kell szülni az összes gyereked.

Kérdezd meg a lányokat ha fordított eset lenne, ők mit szólnának ha lehurrognád a születendő gyereküket?

Azon meg ne stresszelj, hogy mi fog megadatni meg mi nem. Morbid példa, de holnap is meghalhatsz, erre nincs garancia!

Probléma mentes babázást kívánok neked!

2016. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Butaság. Ma már teljesen normális, hogy valaki 35 felett szül babát, a 42 is tökéletesen belefér. Lányom osztályában is legalább a szülők fele "idősebb".
2016. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Figyú van egy szomszédom,a nagyobbik gyerek 19 volt,mikor meg tudta h lesz kistesó (nem örült,teljesen kikelt magából,szidta az anyját, h hogy lehetett olyan h.lye hogy nem vette be a fog gátlót,pénzt is adott neki h vetesse el, ő leszarja ha megszületik stb baromágok, az öccse 13-14 volt mikor megtudta hogy lesz,ő oda meg vissza volt

A kicsilány 1 éves múlt,talán 1,5 éves és az idősebb bátyja imádja.. teljesen megváltozott!

Az apukájuk 45 éves is elmúlt,az anyuka 40éves most!

És jól megvannak,imádják a picurt!

Nem a gyerekeidnek szülöd úgysem a babát,bele szólásuk nincs ebbe,lehet véleményük de úgysem fogadod meg/fogadtad hisz már 32 hetes vagy!

Majd megbékélnek,ha meg nem vessenek magukra ha így gondolkoznak!

Ki tudja,hogy nekik is mit hoz az élet, mi van akkor ha majd valamelyik gyereke is ennyi idősen szüli majd a gyereket ?

2016. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
A lányaid lehet, hogy az esetleges öröklés miatt hisztiznek. Sajnos láttam már ilyet.
2016. júl. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, ők már felnőttek. Testvéri kapcsolat sose lesz közöttük, hiszen nem együtt nőnek fel. Nyilván vannak félelmeik: nem rájuk fogsz figyelni, nem jut az ő támogatásukra pénz, mert a kicsire fogod fordítani és persze attól is tarthatnak, hogy majd a nyakukba varrod, hogy vigyázzanak rá, és ha otthon laknak, akkor ők is "élvezik" majd a babázás minden negatívumát. Manapság az 50-es emberek úgy hullanak, mint a legyek, sokan a nyugdíjaskort se érik meg. Lehet, hogy ők már nagyiként számoltak veled, aki a segítségükre lesz, de lehet, hogy fordítva fog elsülni és ettől félnek: hogy tőlük vársz majd segítséget. Ha a pasid is már most inkább negatív (azért 46 évesen már nem biztos, hogy ilyen szintű újrakezdésre vágyik...), lehet, hogy nem marad meg melletted, mert nem hiányzik neki ez a cécó, de ha meg is marad, nem biztos, hogy úgy, hogy arra effektíve számíthatsz.

Az, hogy a babázás pozitívumából kérnek-e a gyerekeid, az ő döntésük. Miért érdekel, hogy elfogadják-e? Kikérted a véleményüket, amikor megtartottad? Kellett a hozzájárulásuk? Nem. Az, hogy Te bevállaltad, már nem visszafordítható, így ezen kár lamentálnod, hogy hiba volt vagy sem! Ha nem számítasz semmire tőlük, akkor nem tök mindegy, hogy állnak hozzá? Ők már lassan saját családot alapítanak, kikerülnek a képből. Van két felnőtt gyereked, nagyon jól tudod már, mivel jár egy gyerek felnevelése. Ne most kezd el rajta gondolkodni, hogy jó ötlet volt-e, mert nagyon nem tisztességes azzal a babával szemben!

2016. júl. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!