Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen hogyan érhetném el...

17 évesen hogyan érhetném el hogy engedékenyebbek legyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem is mint biztos sokaknak eljött az az időszak amikor szeretnék végre kicsit szabadabb lenni, persze a szüleim nehéz esetek. Az az igazság h fél év múlva töltőm a 18-at és 11-re legkésőbb haza kell érnem. Mikor voltam barátnőm nem engedték hogy együtt aludjunk, még 3 hónap után sem. Hogyan kéne leülnöm erről beszélgetni velük úgy hogy hassak is rájuk? Nem inni akarok eljárni, egyszerűen csak ismerkedni, jól érezni magam. Az a baj hogy tényleg nehéz esetek, nővérem 22 éves, és ha részegen, vagy csak becsiccsentve ha jönne anyám kidobná mint macskát s*arni. A tavalyi szilveszteren kívül eddig 1x lehettem éjfél utáni programon, az pedig a legjobb barátom szülinapja volt aki 10 perc sétára lakik tőlem. Igazából csak tényleg arról van szó hogy 17 vagyok, fiú/férfi, már egy ideje nincs barátnőm, és nagyon nehéz ismerkedni az utcán délután 6-kor. Nem szeretném én sem a szüleimet azzal átverni hogy "az unokatestvéremnél alszok" és közbe a másik irányba megyek. Én szeretném ha tisztába lennének azzal hova megyek.

2016. júl. 19. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
dicséretre méltó a látásmódod, ugyanakkor nem hisezm, hogy a szüleidnél a szép szó megoldás lenne. én fogtammagam és elmentem otthonról, egészen addig amíg megértették, hogy saját életem van. illetve sokat vittem fel a barátaimat hozzánk, akik segítettek is nekünk,anyuéknak. pl, költözködéskor ők segítettek bútort cipelni, meg mikor eltört a lábam ,ők cipeltek nekem mindent, vittek mindenfelé. ez mondjuk sokat segített. talán ez lehet a kulcs nálad is, meg persze lázadni lázadni lázadni :)
2016. júl. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nálam a lázadás nem a legjobb... Anyám ideg beteg tud lenni... most gondolj bele... ha a 22 éves nővérem nem ihat... mi lenen ha fognam magam és elmennék itthonról? igazából mar latom magam előtt "tudod mit menj csak nem is erdekel de sohat többet nem szolok hozzád te szemétláda, sőt inkább elköltözök és apád nevel". Igazából ez lenne a legjobb megoldás :D De viccet félre téve én nem akarom bonyodalmat... én elég szorongós vagyok. Át tudnám őket verni de nagyon furdalna a lelki ismeret.
2016. júl. 19. 01:46
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyébként had ne mondjam el mennyire gáz amikor a 15 éves barátnő édesanyja megengedi hogy együtt aludjunk, a 17 éves FIÚ anyukája pedig tiltakozik... Roppant égő tud lenni. Jó tudom az sem normális hogy a 15 éves lánykának azt mondja az anyja "na igen kislányom, most pedig a pasiddal majd szexeltek egy jót mikor együtt aludtok"


Mert nekem ez a rossz érzés... tudom h nem jó a társadlom.. de úr isten, elmennék egy kocsma és nálam 2-3 évvel fiatalokkal van tele

2016. júl. 19. 01:51
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Megszoksz, vagy megszöksz. kell az élet neked is lassan. én már aaz elején meghúztam a határokat, mit lehet és mit nem, a szüleimnél. de bevált. nem viccelek, engem is tettek ki itthonról (nem azért mert elmentem itthonról, teljesen más téma) de most ott tartok lassan 19 évesen, hogy élem az életemet, és anyuék kb semmibe nem szólnak bele, mert látják h tanulok,mellette dologozomis, otthon elvégzem a házimunkát, de egyébként meg a fél életemet otthon sem töltöm mert a páromnál vagyok aki 26 éves. tudom ez sokaknak furcsa/durva lehet, de nálam ez abszolút nem az , így természetes, nem is bírtam soha a szüleim részéről a korlátozást. én úgy vagyok vele, ha valami nem megy szép szóval, akkor erőszakkal, de úgy kell lennie, ahogy akarom. szerintem próbáld meg. pár napig megy a durrogás, de aztán kénytelen lesz megbékélni.. jobb lenne, ha majd egyetemen/főiskolán azt se tudnád mi az a buli és egyből leitatnak meg bedrogoznak? nem egy ilyen embert ismerek, és ez mind a szülők hibája..
2016. júl. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
#első voltam. hát gáznak gáz, de én a lány anyukája helyében és a lány helyében jobban szégyellném magam. ráértek ti még a szexszel.
2016. júl. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 2. nak köszönöm,

1. Hát figyelj, persze ráér... de azert 16 felett szerintem teljesen elfogadott a rendszeres szex. Nekem 16 éves korom óta ha van csajom akkor rendszeres nemi életet élünk. Csak eléggé zavar hogy titokban kell. Értitek én ezt nem bírom, 17 évesen titkoljam ha megiszok egy felest vagy ha együtt vagyok a csajommal. Na ezt mar nem... Rávettetek.. Holnap leülök velük komolyabban beszélgetni, ha látom h nem mozog semerre a dolog erőszakos leszek.. basszus.. 18 leszek nemsoká

2016. júl. 19. 02:00
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
végig első voltam, haha :D de tényleg, a lényeg, hogy ne add fel, próbáld és próbáld különben soha nem lesz így saját életed. ha az elején hagytam volna magam, még most is ott tartanék ahol te, vagy a nővéred.. ha durrognak is, de közben bizonyítasz és láthatóan nem züllesz el, nem lesz belőle probléma, hogy nem mész haza éjfél előtt, 1-2 hónap után.
2016. júl. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, még nem vagy nagykorú, a szüleid tartoznak felelősséggel érted. A múlt héten halt meg két veled egykorú srác, mert bepiálva, drogozva, kocsival, hajnalban 160-nal felcsavarták magukat egy villanyoszlopra a város kellős közepén. Értem, hogy te nem vagy ilyen és nem akarsz ilyesmit tenni, de te is értsd meg, hogy a szüleid féltenek téged. Lassan feszegesd a határt náluk, előbb bizonyítsd be, hogy megbízható vagy, utána lázadj. Bocsánat, nem anyáddal van baj, ha nem szeretné, hogy 22 éves lánya részegen járna haza, vagy a kamasz fia kamasz lányt pitélgetne. Felcsinálod a csajt, az meg megszüli, szerinted ki nevelné fel a kölyköt? Az egész életed el lenne bacarintva. Édesanyád küzd, mert látja, hogy a lányát és fiát húzza ki a családból ez mocsok világ. Egyébként meg, ha te leülteted a szüleidet és ultimátimot akarsz nekik adni, akkor sajnos veszítettek, mert ilyet jól nevelt gyerek nem csinál. Tényleg parancsolgatni akarsz anyádnak? Jól gondold meg, hogy mit csinálsz!
2016. júl. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Ja, amúgy meg mi lenne, ha fognád a cuccod és elhúznál otthonról MOST? Ha lázadáshoz, asztalborogatasához elég felnőttnek érzed magad, akkor legyél férfi ahhoz is, hogy holnaptól egyedül megállsz a lábadon. Anyádtól még egy morzsát se kérj, hiszen nagy fiú vagy már! Ha a tanácsa nem kell, akkor a kalácsa se kelljen.
2016. júl. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
A szüleiddel értek egyet. Nem vagy te még akkora, mint hiszed magad. Jogosan féltenek ebben a beteg világban. A 15 éves lány anyukája pedig szégyellje magát. Korai még a szex.
2016. júl. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!