Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért így reagál az anyám ha...

Miért így reagál az anyám ha megemlítem neki valami testi gondomat?

Figyelt kérdés

Először is fontos megemlíteni, hogy én nem vagyok olyan talpraesett, határozott fiatal, talán kissé szellemileg visszamaradott vagyok, nehezen tudok elintézni dolgokat, orvoshoz elmenni is nehezemre esik egyedül. Meg nem is tudom hova kell meg hogyan működik ez az egész, szóval az anyámat kérném meg hogy kísérjen el.


Viszont akármilyen testi problémámat megemlítem az anyámnak, és hogy szeretnék elmenni orvoshoz először is elmond mindenféle hülye hipochondernek, meg hogy szó se lehet orvosról mert szerinte hülyeség ilyenek miatt elmenni (többnyire a szívemmel és vérkeringésemmel érzek gondokat). Ma pl. elkezdtem szédülni, szívem szerint ezzel is elmennék orvoshoz, de az anyám egyből rávágja nem visz el vele, szedjem a nyugtatóimat mert ez pánikroham miatt van és akkor nem fogok szédülni. Ez a reakciója. Egyedül meg nem is tudom hogy hova kéne mennem ezzel, helyi háziorvos állítólag nem túl jó, meg valami komolyabb vizsgálatok kellenének szerintem. Vagy azért mert egyszer szédültem nemrég, tényleg hülyeség elmenni orvoshoz?


2017. febr. 2. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is ma megszédültem, valószínűleg az időjárás miatt. Olyan volt, mintha kiment volna az erő a végtagjaimból, a fülem pedig zúgott. Bevettem egy magnézium tablettát, ettem egy jót, és el is múlt.
2017. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?

ha huszonéves akkor muszáj önállósodnod, megkérdezed anyuádat milyen orvost keress ilyen és ilyen problémával, és a többit intézed egyedül.

vagy elmész a házi orvoshoz és ott érdeklődsz. anyukád sem lesz mindig melletted. muszááááj önállónak lenni.

mi az h szellemmileg visszamaradott vagy? ezt te mondod, vagy papírod is van róla?!?! :D

2017. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Önállósodj. Nem lesz veled örökre anyukád. Ha ezt a kérdést kitudtad írni akkor az orvost is feltudod hívni, betudod diktálni a taj számod és tudsz időpontot kérni, nem nagy feladat.

Egy kis szédülés alkalmanként meg semmi, elég egy kis vérnyomás esés/emelkedés mert mondjuk nem ettél/ittál/aludtál eleget aznap és máris szédülsz pár percig.

2017. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az irasod alapjan nem tunsz visszamaradottnak. Az, hogy onallotlan vagy, az mas kategoria. Nekem 17 evesen feladni a postan egy csekket igazi kihivas volt. De aztan belejon az ember. Kenytelen voltam belejonni. Folyoszamlanyitas, stb, ez mind az en feladatom lett hirtelen, de ez csak akkor tunik nagy cuccnak, mikor egyszer csak a nyakadba szakad. Hamar rajossz, hogy egyszeru dolgok ezek.

Amugy meg menj el a haziorvoshoz, kerj beutalot kardiologiara. Aztan a szakrendeloben (neten keresd meg, hol van a tietek), foglalj idopontot, ha szukseges (nezd meg neten, vagy kerdezd meg telefonon, hogy kell-e). Aztan vidd a beutalot es a taj kartyat a kapott idopontban a rendelesre, mondd el a tuneteidet es megvizsgalnak. Ha tenyleg van bajod, akkor kapsz kezelest, ha nincs, megnyugszol. Az ellatas az sztk szakrendelokben ingyenes. Menni fog, meglatod, ez az elso lepes, ettol majd felbatorodsz!

2017. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy hány éves vagy, mert attól is függ az egész. 18 alatt a gyerekorvoshoz mész, akinél már nyilván eddig is ezerszer voltál, tehát tudod hol van, ismered is, nem nagy gond elmenni hozzá. Ha idősebb vagy akkor háziorvost kell választani és utána őhozzá menni mindenféle nyűgöddel.

Szédülés nagyon sok mindentől lehet. Pl. fronttól is ha érzékeny vagy rá, stressz, vércukor szint leesése (nem ettél eleget), dehidratálódtál (nem ittál eleget), stb. Viszont ha azt írod "szedjem a nyugtatóimat mert ez pánikroham miatt van" ez azt jelenti, hogy már voltál ezzel orvosnál, ő adott egy diagnózist, miszerint pánikroham, és adott rá gyógyszert (mellesleg gondolom a nyugtató miatt is szédülhetsz vagy lehetsz tompa). A pánikrohamot mint diagnózist akkor szokták mondani, mikor a szervi problémákat kizárták. Vagyis ha tudod hogy hajlamos vagy ilyenekre, akkor próbálj nem törődni vele. A pánikroham tényleg okozhat tüneteket, de ha tudod hogy mitől van és próbálsz nyugodt maradni az segíthet.

2017. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy mindig azok tartják butának magukat, akik képesek helyesen írni és értelmes összetett mondatokat alkotni. A rettenetes helyesírású, ostoba példányok meg mindig okosnak hiszik magukat :D
2017. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szellemileg visszamaradott vagy, hanem életképtelen. Komolyan, most mennyiből tart elmenni a háziorvoshoz? Semmiből... persze, tudom, parás elsőre, de valamikor rá kell szánni magad, nem függhetsz mindig anyádtól.

Főleg, ha már majd egyetemre készülsz, oda egyedül kell felvételizni menni (ha van), és mindent magadnak kell intézned.

Szóval akkor kezdd el most a leválást. Menj el a dokihoz - nem fog kinevetni, ha tovább küld, akkor nézz utána, hová kell menned, és hajrá!


Mondjuk engem apa mindig önállóságra nevelt, mamának jártam gyógyszerért, boltba, postára már 12-13 éves korom óta. Az iskolai dolgokat is én intéztem, meg ha valami egyéb kellett.


Nem nevelkedhetsz burokban, mert akkor ténleg egy tutyimutyi valaki leszel, aki senkinek nem fog aztán kelleni (párkapcsolat). :)

2017. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először is, egy egészséges fiatalnak (gondolom az vagy, ha még anyud kísér orvoshoz) egy múló szédülésért teljesen fölösleges orvoshoz mennie, pláne ebben az időszakban, amikor tele a váró köhögő, tüsszögő, taknyos emberekkel. Ha eddig nem volt semmi bajod, akkor majd lesz. Ebben igaza van anyukádnak. Abban viszont nagyon nincs, hogy saját kútfőből szedjél nyugtatókat. Ne tedd!


Tényleg érdemes lenne kicsit önállósodnod, ahogy a többiek írták.

2017. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
pont erre mondják hogy aki hülye...
2017. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mar regi kerdes, de hatha ideteved vki: ez csak a szuleid hibaja, mert nem tanitottak onallosagra.
2018. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!