Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák! Ha csúnyának tartanátok...

Anyák! Ha csúnyának tartanátok a gyereketeket, hogy viselkednétek vele?

Figyelt kérdés
És megmondanátok neki, amit gondoltok, vagy inkább hazudnárok, hogy ne bántsátok meg?

2017. febr. 5. 18:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
"Kipofoznám" a lehetőségekhez mérten. Hazudni nem hazudnék. Úgyis látja ő is.
2017. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%

Bocsi, de a magyar gyerekek között rengeteg nem szép gyerek van, szemüvegesek, gombócfejűek, kevés a hajuk és még le is nyírják nekik, előnytelenül öltöztetik stb. Én ismerek kimondottan csúnya gyereket, akire más is azt mondja, hogy szegény kisgyerek nagyon nem szép és ez nem szubjektív egyáltalán, mert egyértelmű, ha ránézel. De van olyan is, akinek csodálatos szemei vannak, szép kis szája, dús haja, szép bőre.

Nyilván nem tehetnek róla, de ha már külső szépségről van szó, akkor az embernek lehet véleménye és biztos vagyok benne, hogy a saját gyerekemnél is észrevenném, hogy szimmetrikus arca van-e, a többiekhez képest milyen, mások milyennek látják. Szerintem nem szabad agyontolni önbizalommal, akkor se ha szép, meg akkor se, ha csúnya, meg kell neki tanítani, hogy az életben a külső előny (nagyon is), de csak külsővel nem tud barátokat, párt, munkát szerezni. Nem mondanám ki, hogy csúnyának tartom, inkább arra ösztönözném, éljen egészségesen, hogy szép legyen a bőre, fogai, haja.

2017. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem annál gonoszabb dolog nincs, minthogy a gyerekedet lecsúnyázd.

Talána csecsemőgyilkosság..

2017. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem annál gonoszabb dolog nincs, minthogy a gyerekedet lecsúnyázd."

13 as akkor te azért vagy ilyen jó ember mert nem a te gyereked vagyok :D

2017. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Még,ha olyan nagyon csúnyának látnám,akkor sem mondanám neki,de nem is mondanám egyfolytába,h milyen szép.Egy gyerek sokat változhat mire felnő szerintem nem lenne szerencsés tudatosítani benne,h márpedig ő ronda.
2017. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
87%
Én anyumtól mindig azt kaptam, hogy milyen szép vagyok és tényleg el is hittem. Apumtól hát változó. Valamikor azt, hogy szép vagyok, jó az alakom, valamikor konkrétan lerondázott és lenagyseggűzött. Nos, az önbizalmam kb nulla bárki mond bármit, mert mondhatják idegenek, barátok, család, hogy szép vagyok, semmit sem ér ha én nem úgy látom magam. Az, hogy apám leszólt ahhoz vezetett, hogy kb nem is ettem egy csomó ideig és szerintem azért is veszett el az önbizalmam. Mert kiskoromban nagyon kis szép voltam aztán hát "megcsúnyultam" azóta meg igazából már nem tudom eldönteni. Ha gyerekem lesz egészen biztos, hogy mindenben segíteni fogom, hogy lefogyjon, hogy szépen ápolt legyen minden tekintetben, a legelőnyösebb fizurát viselje és legelőnyösebb ruhákat hordja, sportoljon. Legyen akár szép akár csúnyácskább. Nem fogom agyon dicsérni, hogy ne teljen el magától ha szép, de nem is fogom a képébe vágni, hogy fiam/lányom ronda vagy. Viccből meg (ahogy apámat sejtem, hogy amiatt csinálta) végképp nem mert elképesztően sokat árthatok ezzel a gyereknek. De őszinte leszek, hazudni semmi esetre sem fogok. És a legfontosabb, hogy megpróbálom vele megértetni, a külső egyáltalán nem a legfontosabb az életben. És hogy nekem mindig ő lesz a legszebb :)
2017. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Érdeklődnék, hogy a 16-os válaszolót miért pontoztátok le 0-ra?????


Agyament barmok! Anyám egyik barátnője minden áldott nap elmondta a fiának, hogy ő a leghelyesebb kis pasi a világon...ebben nőtt fel! Akkora egoista F A S Z K A L A P lett, hogy beszarás...én nem fogom majmolni, és agyba-főbe isteníteni a gyerekem, még ha magamban azt is gondolom...

Ha viszont csúnyácskára sikeredik, akkor biztatni fogom, kiemelni az előnyös oldalait, erősíteni fogom, az önértékelését és az önbecsülését, ahogy csak tudom.

2017. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
97%
Kifejezetten csúnya voltam 13-14 évesen. Sose mondták a szüleim, hogy világszép vagyok, hanem kiemelték és dicsérték azt, ami elfogadható volt a külsőmön, meg a belső értékeimet. Teljesen spontán, hitelesen, egyszerűen éreztem, hogy szívből jön és úgy vagyok szuper nekik, ahogy vagyok. Poénkodtunk is néha a "piszkafáimon", az orromon, én is tudtam szívből nevetni rajta. Kamaszodó lánynak sok erőt ad ez, tudtam, hogy még alakulni fogok, ezt is mondták. Kaptam kontaktlencsét, megnövesztettem a hajamat, jártam táncórára, előnyös ruhákat kaptam, mindenben támogattak, és meg is lett az eredménye.:-)
2017. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%

Szülőként a saját gyermekeim számomra a legszebbek, így ha azt kérdezi a lányom, hogy szép-e? Akkor azonnal rávágom, hogy gyönyörű, hiszen én tényleg annak látom.

Azonban szerintem mindenki érzi, hogy modell kinézetű vagy nem. Szóval azzal nem ront el senki semmit, hogy szépnek nevezi a gyermekét, és önbizalmat ad neki, inkább azzal ha olyanban támogatja, ami úgysem fog menni, és hiú ábrándokba ringatja.

Szóval nem kell hazudni, és sárba döngölni sem az önbizalmát.

2017. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

Kiskoromban elég csúnyácska voltam, és ahogy többen írták is, ezt én és az osztálytársaim is észrevették. Nagyon sokat csúfoltak is érte, de anyukám mindig, akkor is és a mai napig is gyönyörűnek nevezett. Annyiszor, hogy még abban sem vagyok biztos, hogy nem tényleg így látta :)

És nekem nagyon jól esett, hogy legalább egy ember van a világon, aki szépnek lát, ez adott erőt, hogy talán majd valaki más is lesz, akinek én fogok tetszeni. (És lett is, a barátom is hasonlóan sokat mondja nekem már kb 2 éve)

És az, hogy az önbizalom és a kisugárzás megszépít, nagyon igaz, ezt az ismerőseimen egyértelműen láttam.

Szóval én biztos, hogy nem mondanám meg neki, hogy csúnya. Természetesen én is változtatnék azokon a dolgokon amik elrondítják, figyelnék rá hogy ápolt legyen, de soha nem mondanám a gyerekemre, hogy csúnya, még ha úgy is látnám. Elvégre ki mondja egy embernek, hogy szép, ha nem a saját anyukája.

2017. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!