Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Problémáim vannak anyukámmal....

Problémáim vannak anyukámmal. Hogy kezeljem? 16/L

Figyelt kérdés

Több problémám is van vele. Nagyon szeretem és szeretném jobbá tenni a kapcsolatunkat de egyszerűen nem tudom mit tehetnék.

1. Macskabolond, nagyon durván.

Jó pár éve vannak macskáink de az utóbbi egy évben anya túl sokat foglalkozik velük. Én is imádom őket, de van egy határ a felelősségteljes macskatartás és a mániákusság között. Kb minden 10 percben megemlíti a macskákat, ha beszélgetünk van hogy 20 percig csak arról beszél hogy felült a macska az ablakba meg stb. Ha valamelyiket nem találja teljesen bepánikol hogy elszökött. Folyton ellenőrzi hol vannak, egytolytában rájuk gondol. Énekelni is szokott nekik gyerekdalokat mert azt hiszi hogy szeretik. Van hogy hétvégén csak azért ébreszt föl mert a macskának állítólag pisilni kell (két alom van a házban, az egyik az erkélyen. Az erkély az en szobámból nyílik. Az egyik macska állítólag csak ott szeret pisilni.)


2. Belenyúl a cuccaimba, megtalál és elolvas mindent

Naplóimat kb az összeset elolvasta. 12-13 évesen egy barátnőmmel sokszor vettünk nasit de féltünk megmondani a szüleinknek és valami érthetetlen okból nálunk rejtegettük a zacskókat ahelyett hogy kidobtuk volna. Azokat is állandóan megtalálta. 6.os voltam kb mikor elkezdtem egy romantikus könyvet írni, azt is elolvasta, jött a fejmosás hogy ez nem nekem való. A sportcuccaim közt volt egy vodkás üveg, tegnap este tettem oda. Az előbb megnéztem és eltűnt. Hiába kérem állandóan hogy ne nyúljon a cuccaimba újra és újra megteszi azzal a címszóval hogy ő csak pakolt ès vèletlen rátalált. Azt is minden nap elmondom neki hogy majd én elpakolok.


3. Állandóan a hangulatomat kritizálja

Ennyi idős korban mindenki feszült, iskola, fáradtság, külső szóval sok mindenen idegeskednek a tinédzserek. Ha nem teljesen nyugodt, bèkés hangszínt ütök meg, hanem egy kicsit idegesebben szólok hozzá egyből megkapom hogy "mi bajod már megint?" "Olyan méregzsák vagy" "nem tudsz szépen szólni?" "Te állandóan ingerült vagy"


4. Semmit nem lehet vele megbeszélni

Ha valami problémát közölnék vele, vele kapcsolatban egyből én vagyok a sz.@r hogy tönkretettem a napját és már ne kérjek bocsánatot mert megbántódott.


5. Zavarja ha csúnyán beszélek, pedig az átlagnál így is sokkal kulturáltabb szavakat használoi

Múltkor pl azt mondtam hogy " tanultam, nem fogok sz.@r jegyet kapni" erre másnam megkérdezte: "na nem kaptál sz.@r jegyet?" Erősen megnyomva azt a szót aztan közölte hogy emlékszik, hogy tegnap így fogalmaztam.



Ezek úgy általánosságban azok a dolgok, amik a jó kapcsolatunk közé állnak. Lehet, hogy szokásos tini gondok de engem akkor is zavar ez az egész, és szeretnék változtatni rajta. Csak annyit szeretnék, hogy bármit megbeszélhessünk, csináljunk olyan programokat amik közben nem a macskákról beszélünk és ha kíváncsi az életemre tőlem kérdezzen és ne a naplómból olvassa ki azt

Mind ezektől függetlenül nagyon jó anyának tartom, senki sem hibátlan. De sokszor elszégyenlem magam, ha mem pozitív dolgokat gondolok róla és ezért gondolom úgy hogy én is hibás vagyok.


2017. febr. 11. 19:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy emiatt a macskás dolog miatt apa is kezd egy kicsit aggódni.
2017. febr. 11. 19:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz vele beszélni, akkor hiába töröd magad. Ha szerencséd van, kifogsz egy jó napot nála, elmondod nyugodt hangszínnel a problémáidat, talán meghallgat, de nem hiszem, hogy nagyon meg fog változni. Lehet az is, hogy ő is változó korban van, ilyenkor a nők feszültebbek. Te is feszült vagy a tinédzser éveid miatt.. Rossz kombináció, de sokszor ez van szülő és gyerek között. Pár évig kibírod, próbáld meg vele szemben a legszebb mosolyodat, hangodat használni bármilyen nehéz is... Aztán figyeld meg 19-20 évesen már könnyebb lesz. Ha meg nem, akkor el is költözhetsz.


A Vodkás üveget jól tette, hogy elvette tőled. Fiatal vagy még a piáláshoz... egy-két sör még oké, de egyből Vodka 16 évesen?! Azért nem hinném, hogy ennyire szörnyű lenne a helyzeted, hogy le kell innod magad.. haverok miatt meg ne tedd!


26N

2017. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 r.sentinel válasza:
33%
Ha igazan de igazan valtoztatni szeretnel a kapcsolaton akkor a tanacsom hogy meditalj azon hogy mit szeretnel es hogy szeretned konkretan a kapcsolatodon javitani es gondolatban kuld el anyud szivehez mindazt amit szeretnel, termeszetesen oszinte szeretettel feleje, ellenkezo esetben nem fog mukodni, csak az igazi szivbol jovo feltetel nelkuli szeretet altal tudunk valtoztatni dolgokon. Ezt naponta legalabb egyszer tedd meg es eljon a valtozas. (ne feledd minden negativ dologra ha negativan reagalunk csak negativ energia marad ami nem jo) Tanacsom ha akarod megfogadod ha nem akkor meg nem vagy a megfelelo tudati szinten. Szeretet es feny kiserje utadat.
2017. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Isten bizony azt vettem észre,h 40 fölött vagy inkább közepén a nők teljesen meghülyülnek. DE MIÉRT???

Az én anyám is egy kibirhatatlan, kötekedős. 21f

2017. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

A probléma véleményem szerint nem csak anyuddal van. Veled is. Egy kapcsolathoz két ember kell, mármint ne érts félre, nem párkapcsolatra gondolok, hanem az anyuddal való kapcsolatra. Macska bolond. Oké. Nincs szegénynek már lassan más boldogsága, mit tudna szórakozni, mivel tölteni az idejét? Állandóan a háztartási munkát végezze csak? Oké, szülő, de neki is kell valami. Elnézést, ha támadó vagyok, csak saját anyum esetéből indulok ki, neki az egyedüli kikapcsolódás már a horgolás.

Ha nem akarod, hogy macskákról beszéljen, vagy ne mindig azok legyenek a témán, akkor menj el vele nagy bevásárlásra, ha megengedhetitek magatoknak, és ott beszélgess vele másról. Bármiről. Nem adok ötleteket, nem ismerem anyud, nem tudom, mit szeret.


Anyud talán azért nyúlkál a cuccaidba, mert fél, nehogy például drogot, vagy mint megtörtént, alkoholt találjon nálad?! Gondolj bele kérlek szépen a helyzetébe. Van a lánya, te, sok rémhíreket hall a tinikről. Aggódik. Bár megeshet a mániákusság is, de ki tudja. Ezt embere válogatja.

Viszont az alkoholt kerüld még 2 évig. Addig meg ne merj anyud ellen panaszkodni, hogy elveszi a vodkás üveget! Hova alkoholizálsz még? Tanulj. Aztán, ha lesz szakmád, vagy érettségid, attól függ, mire tanulsz, aztán igyál, de mértékkel, pls.


Tini gondok? Roppant érdekesnek találom eme tini gondokat. :) Mennyire is számít az a bizonyos hangnem idegesnek? Vagy éppen mit mondasz neki, ami miatt úgy reagál? Nem gondolod, hogy lehet, úgy érzi, Ő rá vagy ideges?


Ez a 4. pont. (Ha feltűnt, sorban írom a gondolataim a leírtaiddal kapcsolatban.) Kicsit érdekes. A problémák közlése sok módon megeshet. Te esetedben hogy esik meg, hogy közlöd anyuddal?


Következő. Ne haragudj, de engem is zavarna, ha a lányom miközben velem beszél, csúnya szavakat mond. Megsérted vele, rosszul esik neki.



Itt, akármilyen gonosznak is tűnök, de nem csak az anyud a hibás. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg. Anyud viselkedését oké, taglaltad, de ténylegesen te hogyan is szoktál vele beszélni? Milyen stílusban meg a többi? Egy anya, ha normális - és itt nem az ilyen elmebetegszerűekre gondolok, vagy a kivételezősekre -, akkor oktalanul nem csinálja azokat, amiket te leírtál.

Gondold még egyszer át. Azt a bevásárlósat meg próbáld meg, vagy vegyél neki valamit, örülni fog szerintem, ha gondolsz rá mindentől (szülinap stb) függetlenül. :)

Ő szokott gondolni rád, nem? :)

2017. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szökj meg! Ez beteges amit veled tesz. Nincs munkája, vagy mitől ér rá ennyire ?
2017. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!