Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyáék alig...

Mit csináljak, ha anyáék alig vannak itthon, és így mindent nekem kell csinálnom?

Figyelt kérdés

Először szeretném tisztázni, hogy imádom a szüleimet, tényleg, viszont kicsit sok kezd lenni, hogy mindent nekem kell megcsinálnom szinte. Anya még szeptemberben elkezdett egy kurzust, amit támogattam is, örültem, hogy járni fog, de mivel ez délután kezdődik, este 9re ér haza. Apa munka után hazajön úgy egy órára, majd elmegy edzésre, heti háromszor kb, aztán van hogy még pluszban az edzős társaival billiárdoznak meg ilyesmi. Egy olyan nap van, amikor anya is és apa is viszonylag korán, már 5 fele itthon van, amúgy mindketten 9 körül jönnek.

Azonban emiatt minden rám szakadt, eddig is végeztem házimunkát, azzal nincs is bajom, csak nekem is lenne dolgom, idén érettségizem, tanulni szeretnék, plusz a sportra is szeretném ha lenne időm. De így szinte semmi sincs, húgomat is nekem kell nyaggatnom, hogy tanuljon, menjen zuhanyozni, pakoljon össze maga után, ne folyton a telefont nyomogassa. Házimunkában semmit nem segít, nem tudok hatni rá sehogy, lényegében csak hátráltat a tanulásban meg mindenben. Néha-néha én főzök, de ez nem vészes, kibírom mert szeretem is, de bevásárolni is én szoktam pl mert különben üres lenne szinte a hűtő.

így is előfordul, hogy én kapom a beszólásokat, hogy nem segítek semmit, kupis a szobám, mert azt már nem volt időm rendbe rakni stb, pedig próbálok mindent a lehető legjobban csinálni és megérteni, hogy most ez van, ők is biztos feszültek, fáradtak, de kicsit besokalltam ettől már. 17/l



2017. febr. 13. 21:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Húgommal alapvetően az a baj, hogy iszonyat lusta, elkezdi négykor a tanulást, és még nyolckor is ugyanazzal az egy tantárggyal szenved, mert énekelget meg nem is tudom. Amúgy okos meg minden, pár dologban kell neki csak segíteni, de utálja az egészet, hétvégén anya is mindig szenved vele.

Megpróbálom ezeket, amiket leírtatok, hogy csak azt csinálom amit nagyon muszáj, remélem nem lesz feszültség belőle. Már az is nagy haladás lenne, ha el lehetne érni, hogy húgom segítsen valamit, csak rám egyáltalán nem hallgat, vettem már el a telefonját, de az erőviszonyok sajnos az ő oldalán vannak, így elég hamar elvesztettem a harcot... :D

Megpróbálok beszélni velük újra, hogy nem tudok tanulni, köszönöm mégegyszer mindenkinek! :)

2017. febr. 14. 20:09
 12/13 anonim ***** válasza:

Istenem, mit kell ezen vacilálni ennyit?


Hazamész suliból, magad után elmosogatsz, kimosod a szennyesedet, ha összegyűlt, majd bezárkózol a szobádba, amit rendben tartasz, és tanulsz, ameddig kész nem vagy a tanulással.


Ennyi. Ha valaki tanulni akar, akkor az tanulni fog. (Ha az egészsége engedi.)

2017. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hétvégén ANYÁD kitakarít, hétközben vigyáztok a rendre. A mosogatás, főzés nem olyan nagy idő és a hugi is segítsen. (vedd el a telóját, ha segít vmit visszadod)
2017. febr. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!