Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire elkényelmesedett...

Miért ennyire elkényelmesedett a fiatalok nagy része? A szülők hibájából?

Figyelt kérdés
Huszonévesként tapasztalom, hogy rengeteg ilyen ember van körülöttem. Egy részük egyetemista, állandóan panaszkodik, hogy nincs pénze, de az meg sem fordul a fejében, hogy elmenjen dolgozni legalább néhány órára valahová. A bulikon, programokon persze mindig ott vannak. Állandóan csak a kifogásokat keresik, hogy nem tudnak mellette tanulni meg nem akarják lerontani az eredményeiket, miközben a szórakozásra persze jut idejük. Illetve vannak friss diplomás ismerőseim is, akik hónapok óta otthon ülnek és semmi mást nem csinálnak, csak facebookoznak. Néha hébe-hóba elküldik egy-egy állásra a jelentkezésüket, de azért nem szakadnak meg. Mondják, hogy szóljak ha tudok valami állást, de ha szólok, az a válasz, hogy "majd utánanézek, ha nem leszek lusta felkelni". A szüleikről persze gombolják le a pénzt folyamatosan, ők meg adnak is nekik, sőt igazából mindent a fenekük alá tesznek. Szerintetek ezért (is) vannak ennyire elkényelmesedve, mert megtehetik?
2017. febr. 13. 21:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
Megint egy koravén okoskodó mindent jobban tudóhoz van szerencsénk? Megnézném, hogy azon a szakon, amin én voltam hogy diákmelóznál. GOndolom sosem próbáltad még, de oda nem tudsz 1-2 napra menni, mert ha 1X lemondod, többet nem hívnak fel olyan nagy a túlkereslet a melókra. Foglalkozz a saját életeddel, mert máséba nem látsz bele és így marhára könnyű okoskodni
2017. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
39%
Szia, teljesen egyetértek veled. Én 20 éves vagyok igaz én is sok mindent megkaptam kiskoromban, nem kellet nélkülöznöm de 12 éves korom óta bekellet állnom dolgozni. Áldom érte a szüleimet, hogy befogtak dolgozni ugyanis ezért tartok itt ahol most vagyok. Szinte az összes barátom/barátnőm azért jár iskolába, hogy ne kelljen dolgozniuk mert egy részük azt sem tudja mit szeretne pontosan dolgozni a másik része pedig tudja de lusta hozzá meg egy munkahely sem felel meg neki. Viszont dolgozik nálunk egy olyan lány aki egyetemre jár, este tanul reggel meg dolgozik, tehát nekem ne mondja senki hogy suli mellet nem lehet dolgozni.. Én is 16 évesen mikor középiskolába jártam, esténként dolgoztam, segítettem a családomnak a munkában és reggelig aludtam pár órát, mentem iskolába és még beszorítottam sokszor délután a pihenéseket meg a tanulásokat és ez így ment sok éven keresztül. Fogalmam sincsen, hogy sokan hogy tudják elnézni hogy a szüleik kidolgozzák a szívüket, lelküket ők pedig otthon ülnek és nem csinálnak semmit. Ez igen a szülők hibája is, mert azt kéne mondani hogy gyerekem elég nagy vagy már tartsd el magad! Másrészt kiskorukban is erre kellet volna őket szoktatni, hogy semmi sem hullik maguktól az ölükbe. Azért kíváncsi leszek, hogy ha nem lesznek majd a szülők akkor sokan mihez fognak kezdeni..Ez engem is felháborít, hogy nekem 12 évesen nem lett volna kötelező mennem dolgozni de én mégis akartam menni, mert mikor láttam hogy a szüleim mit güriznek a pénzért, automatikusan éreztem, hogy nekem segítenem kell, hogy ők többet tudjanak pihenni.
2017. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos a családok többsége elfelejt valamit: ha igazán talpraesett, életben boldoguló gyereket akarnak nevelni, akkor nem segít, hogy minden megadnak.

Egy-egy diákmunka rengeteg dologra tanítja meg a gyereket: beosztani a pénzt, értékelni a pénz értékét, gyakorolni az álláskeresést, munkatapsztalat, kapcsolatok stb. Sajnos ezt kevés szülő látja be. Én úgy gondolom, hogy igen a szülők hibája is, ha valaki 20-évesen még mindig kifogásokat keres..

2017. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
A kérdésedre a választ igazából meg is adtad. Mert anyuci apuci mindent a seggük alá rak,és nem kell megdolgozniuk semmiért. Hogy miért nem mennek dolgozni? mert azt se tudják mi az a munka. És ez a szülő hibája. Soha nem mondták azt a gyereküknek hogy " édeskisfiam/lányom,nagy vagy már,és takarodjál el ennyi idősen dolgozni ha kell valami. És nehogy azt merje mondani bárki is,hogy egy huszonéves (akinek családja sincs) nem talál munkát. Itt vagyok 16évesen,mégis mindig tudok hova menni dolgozni ha épp szünet van,vagy nem megyek be suliba. Iskola mellett is lehet dolgozni,nem halt még bele senki. De az ilyenek nem az hogy "nem találnak munkát" hanem nem is akarnak találni,nem is keresik. Inkább otthon ülnek,mert az kényelmesebb..
2017. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
45%
tyű ti mennyire tudatlanok vagytok édes istenem
2017. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%
Ajaj, úgy tűnik érzékeny témára tapintottunk, mennek ám a lepontozások. :D Természetesen akinek nem inge ez a munka téma, az ne vegye magára. De úgy tűnik sokan magukra ismertek. Ezen nem kell megsértődni, meg felkapni a vizet, a legjobb barátnőm se dolgozik, se suliba nem jár, attól még a legjobb barátnőm és imádom az ő dolga. :)
2017. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
37%

1es. A bátyám az orvosira jár,kitünőek az eredményei. És jé láss csodát dolgozik az Egyetem mellett. Nem lenne rászorulva,a szüleink pénzesek,mindig mindent megkaptunk szinte.

Kifogás mindenre van.

2017. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
akkor vagy gagyi egyetemre jár, vagy elsőéves majd jól elbukja a tárgyait. Nekem minden nap reggeltől estig óráim voltak, ha nem órán voltam, akkor meg a laborban kellett lennem. Orvosin is vannak lumperek, ismerek nem egy-kettőt, attól még nem az a normális dolog és idióta aki ezt hiszi
2017. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Nem tud mindenki iskola mellett dolgozni. Én se tudok, pedig még csak középiskolába járok.
2017. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
16%
#9 : Nem értem miért ne lehetne középiskola mellett dolgozni. Én is középsuli mellett teszem. Vannak szünetek,meg hétvégék..meg persze egy jó fej ofőm és dokim:D de ha ők nem lennének akkor is marad a szünet meg a hétvége.
2017. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!