Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mennyit költ a 12-19 év...

Ki mennyit költ a 12-19 év közötti gyerekére?

Figyelt kérdés

Kap zsebpénzt? Egy hónapban mennyit?

Ha van minden évszakra kellő mennyiségű ruhája, cipője, stb akkor szokott kapni/venni még újat? Ha igen mennyi időnként?

Mennyi költessz a hobbijára egy hónapban?

Mennyi pénzből van meg a lakhatása + étkeztetése egy hónapra?

Iskolára nagyjából mennyit kell költeni egy tanévben?

Ha egy drágább laptopot vagy telefont szeretne (mert a mostani elromlott neki) akkor azt megvennéd meki te, vagy spórolnia kéne rá, esetleg elmenni diákmunkára?

Ha születésnapja, karácsony, névnapja van akkor átlagosan te mennyit költesz rá alkalmanként?

Ha például sminkel, vagy drágàbb kozmetikumokat szeretne akkor azt te veszed vagy zsebpénzből kell vennie?

Ilyesmit mint például fogkefe, arclemosó, testápoló, stb. ki veszi?


Rendes válaszokat szeretnék.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!! :)



2017. febr. 14. 13:32
1 2
 11/12 anonim válasza:
0%

Én ugyan gyerek vagyok de hát ha segítek.

Nálunk nincs zsebpénz.

Havi szinten 50-50 ezret költünk ruhára, Anya is mi is tesómmal. Változó mit veszünk, attól függ épp mi kell.

A hobbink: én táncolok, évente sulikezdésnél vásároljuk meg a szükséges felszerelést, a tánc suliba kötelező az egyen dressz használata évi 50 ezret ft + balett cipők, tánc cipő stb +50 ezer ft évi 100 ezer ft.

A tesóm atlétikázik. Havi 5000+ minden évben sport cipő kb 30.000, szöges cipők 2 féle kell neki egyik évben ez másik évban a másik fajta 50ezer ft. Futó ruha.. ez változó de 30 ezer egy évben.


Étkezést nem tudom de nálunk az átlaghoz képest több(4 főre számolva)


Sulim éves díja 50 ezer. A füzeteket én idén 6000 ft oldottam meg tesóm 12 ezerből, könyvek nekem 4000 ft volt,tesómnak 25 ezer.


Az én laptopom 5-6 éves 2 éve apa leejtette 30 ezer volt volt a megcsináltatása ( mivel nem mi rontottuk el így fizette apa)


Telefon: tesóm éven te kap 100 ezer ért és 3 havonta tuti elcseszi 10-30 ezer ft... Ez a ruha pénzéből van finanszírozva.

Én szülinap+karácsonyra kaptam 300ezer ft ért.

Az előzőt 4 évig használtam 200 ezer volt. Soha semmi baja nem volt.


Névnapra beülünk valahova( meki,pizzázó) szóval max 10 ezer az egész családnak.

Szülinap... ez változó tavaly ágyat kaptam, idén ügye telefon. az előtt táskát+apróságokat.

Tesóm minden évben telefon kér.


Karácsony: idén szülinappal egybe kötve telefont.

Tavaly közösen a tesómmal pénzt a kis kutyára+ felszereléseire.


Smink,kozmetikumok: 10 ft os arckémünk van 3 havonta veszünk (anya,tesóm én használjuk)

Műszempillám van 3 hetente 6500 ft, Szemöldököm rendbe tétele 2 hetente 2500 ft. ... Ha rossz jegyet kapok akkor nincs.

Hajam 1,5 havonta 2500ft(hajfesték) Anya fodrász így ő festi,vágja.

Vannak otthon sminkek, de nem nagyon használjuk őket.


fogkefe,sampon,balzsam,hajolaj,hajmaszk,tusfürdő,bőrradír,krémek.

A szülők fizetik,( közös lányos program a vásárlásuk)

2017. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Soha nem kaptam zsepénzt,15éves koromtol magamtól mentem el diákmunkázni. Ruhákat,tisztalkodószereket mindig kaptam. A suliba kellett pénzt szoltam és adtak. A kutyázás a hobbim,kaját vettek neki. Tesomnak pl lova volt,neki is vettek kaját,de tesom pl a szülinapjára is szénát kért :D

Minden hetvegen,szünetekbe mamamnal voltam,15évessen beis költöztem hozájuk a városba. Anyam a rám eső családit külte,kajat meg mamám vett.

Bérletre helyközire kaptam 2500at meg helyire 600at. Karácsonyra,névnapra,szülinapra,husvetra,mikulásra kaptam pénzt. Karácsonyra meg szülinapra anyamektol meg mamaméktol 20at,másik nagyszülőtöl 10et,egyébb rokonoktol 5ezret kaptam.

Laktam azota egyedül is. Gyerekkel viszaköltöztem 2évre anyamékhoz. Nem kellett beleadni a kajába,a rezsibe. Havi 40et lekellettem adni,amit anyamek félreraktak nekem. A lanyomnak is sokmindent vettek,pl a pelenkát meg anno a tápszert én vettem neki. Gyedem 100ft volt,meg kisegítő vagyok egy kocsmába heti ket nap,onnan jön be kb havi 70en. A gyedem most 28,már külön lakunk.

N25

2017. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!