Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy összeveszés a családon...

Nagy összeveszés a családon belül és a barátommal. Szerintetek mit csináljak? 18/L

Figyelt kérdés

egy hete mondták a barátom szülei, hogy menjek velük síelni következő hétvégén külföldre.

Vagyis nem kérdezték, hanem a barátommal együtt kijelentették, hogy na akkor megyünk. mondtam hogy nem biztos, hogy tudok menni... aztán mikor találkoztam megint a szüleivel mondták, hogy na ugye akkor jövök, ennyi meg ennyi lesz a síbérlet, ekkor idulunk stb... Azt mondtam, hogy még mindig nem biztos, mert az utána lévő héten lesz egy zh-m. ezen teljesen kiakadtak, hogy én mindig csak ígérgetek, a barátom is kiakadt, hogy én sose megyek velük sehova.. Mondtam ezt a dolgot az én szüleimnek, mondták, hogy szerintük a zh most fontosabb, síelni máskor is tudok, főleg hogy meg se kérdeztek hogy nekem mikor lenne jó, hanem kijelentették hogy, na ekkor lesz és menjek én is.

Ezután beszéltek a szüleink egymással és lett belőle egy kisebb vita, persze a szüleim mellettem álltak, hogy zh, meg hogy meg se kérdeztek, hogy nekem mikor jó, a barátom szülei meg mondták, hogy de most ez a zh nem olyan nagy dolog, nekik ez az időpont lenne jó, már meglett beszélve, mi az, hogy én lemondom stb...


megjegyzem a barátom anyukája meg a barátom is olyan, hogy ha mondom valamire, hogy nem jó nekem sajnos akkor egyből megsértődnek...

Nagyon rossz ez a helyzet és nem tudom mit kéne csinálni.. Nem akarok még nagyobb balhét


2017. febr. 19. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Én a zh miatt nem mennék, az fontosabb (te is így látod). Furcsa, hogy csak közölték veled, hogy mész, nem is megkérdezték, hogy jó-e az időpont, stb. Én is voltam síelni idén, de mi már október környékén elterveztük, így volt időm mindent megszedvezni, beszerezni hozzá (anyagiak, sícicc, stb). Érdekes a barátod és a családja is.

20N

2017. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell enked egy hülyegyerekkel együtt lenni, már bocs. Azt felfogtad remélem, hogy a "pasid" meg az anyja midnenen kivágják a hisztit, ha te valamti másképp akarsz? Neked komolyan ilyen párkapcsolat kell? Hányni tudnék az ilyentől, gondolkozz már te lány!! Betegesen irányításmániás a pasid meg a bánat anyja is.
2017. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy nincs most annyi pénzünk, hogy erre költsünk... Nem akarom őket megbántani, napok óta őrlődöm ezen
2017. febr. 19. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Ne őrlődj. Mondd nekik, hogy baromi későn szóltak neked, erre most nincs kereted. Majd mentek jövőre. Ha ezen megsértődnek, akkor meg is érdemlik...
2017. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek pazarlod el a fiatal éveidet egy s-*gfejre? A barátod a családjával együtt elvárja, hogy úgy ugrálj, ahogy ők fütyülnek, hogy hozzájuk igazítsd az egész életed, sőt, azt is elvárják, hogy ugyanannyi pénzt költs luxusra, mint ők. A tanulmányaidat meg magasról letojják.

Tudod, mi lesz ebből, ha nem szakítasz?

Majd szépen megkéri a kezed, a szülei elvárják majd a szüleidtől, hogy hatalmas, pompás lagzi legyen, de felesben fizessétek... amiből megint balhé lesz.

De azért hozzámész, beállítanak a konyhába, szülj pár gyereket is, de mellette leszel szíves odafigyelni rá, hogy tökéletes maradjon az alakod meg a frizurád, és figyelj oda a kölykökre a nyaralásokon.

Az egyetemet meg akár el is felejtheted, ha hagynának is lediplomázni, ilyen család mellett te nem fogsz karriert építeni.

Legyen eszed, menekülj, amíg nem késő. Majd találsz egy srácot, aki tényleg szeret, megbecsül, kiáll melletted, és nem hisztizik.

2017. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondold meg, mi tapasztalatból mondjuk, hogy ha ez már most így van, később sem fog változni. Itt is sok kérdést olvashatsz, ahol panaszkodik a feleség, hogy a férje nem áll mellé, mindig az anyósnak ad igazat, meg ellene fordítja a férjet. Most még be tudod fejezni, 10év múlva 2 gyerekkel a nyakadon már nem.
2017. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Nincs párkapcsolat, nincs sírás!
2017. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

A saját életedről te döntesz, én nem mondom, hogy gondok vannak a sráccal, de az egészséges párkapcsolat egyik alapja a kommunikáció.

Egyrészt megbeszélitek a közös programokat - vagy ha meg akar lepni (azt nyilván nem beszéli meg), akkor azt ő állja. Hogy is nézne ki: "meglepi sielés, majd 200 kiló lesz"

Másrészt ha valami nem jó, az nem jó. Ha neked zh-d lesz, beszéljétek meg, hogy mi a szitu, nem csak úgy bevágni a durcit! Harmadrészt ha nem viseli el a visszautasítást, beszéld meg vele, hogy te amúgy egy felnőtt, teljesjogú, önállóan gondolkozó ember vagy!

Szakítsatok időt a problémák átbeszélésére, és amúgyis beszélgessetek sokat!


Másrészt ha nem nézi a te javadat, csak a saját kényelmét és szórakozását, akkor egy önző féreg, és nem téged szeret, hanem az érzést, hogy együtt vagytok, és azt amit csinálsz vele.

2017. febr. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Volt egy udvarlóm pár éve, pont tavasz végén kezdtünk randizni, szuperül alakult minden, és meghívott a szokásos évi családi nyaralásra. Csak így: lenne kedved eljönni velünk? Elmesélte milyen a hely, milyen a tengerpart, miket szoktak csinálni, stb.

Mondom, persze, ha kapok szabadságot, még megbeszéljük júniusig.

Aztán még azon a hétvégén írt, hogy 60ezer/fő a szokásos szállásuk, meg a benzint el szokták osztani, ha megy velük valaki.

Mondanom sem kell, nem mentem velük nyaralni, és nem is lett köztünk több.

Nyilván nem vártam volna el, hogy kifizessen nekem egy komplett nyaralást, de roppant kellemetlen volt lemondanom azzal az indokkal, hogy éppen nem tudok ennyi pénzt költeni nyaralásra, mert nem így terveztem...

2017. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!